Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Klaudyna 08:14, 18 paź 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Kasia tylko ta skarpa jest serio taka, że warunki na niej ciężkie. W tym roku zaczęłam nasadzenia i muszę jeszcze po więcej brzózek podjechać. Oto zdjęcie niewdzięcznej skarpy
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 08:15, 18 paź 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414


te białe patyczki to brzozy - zdjęcie zrobione z daleka więc słabo widać
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 08:23, 18 paź 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
może wyjaśnię co mi by mi się podobało za rzędem brzózek od lewej posadziłam miskanta chińskiego sztuk 6 kleine silvespinne i planuje dokupić jeszcze drugi rządek a za nim dużo sosen mugo mughus (do 2 metrów dorasta w 30lat) póżniej mam po prawej piórkówkę i po prawej planowałam hortensje magical fire i za nią mam wkopane derenie. Taki był plan ...
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
MarcinKRK 08:23, 18 paź 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Muszelka

z odmianami hortensji ogrodowych to niestety jest tak, że łatwiej powiedzieć która to odmiana nie jest, niż to, która to odmiana mogłaby być.

Nie wykluczam Deutschland, ale u mnie ta odmiana:
- ma inny kstzałt liści
- u mnie liście są większe
- zdecydowanie przebarwia się inaczej (na półcienistym stanowisku idzie raczej w żółcie niż w bordo i raczej nie wygląda pięknie).

O tym, że po przebarwianiu się liści można też coś powiedzieć o odmianie mogą świadczyć zdjęcia z dzisiejszego poranka:



Od lewej: Joseph Banks (idzie w żółcie), Paris (absolutna "ognista" rewelacja - potwierdzają to liczne opisy w literaturze), R.F. Felton (przebarwia się na ciemno bordowo).
Jeszcze zbliżenie liści odmiany Paris:



I jeszcze przykład typowego przebarwienia się hortensji piłkowanej (wyróżnia się na tle h. ogrodowych):



A to zdjęcie wyjaśnia, czemu kocham odmianę Bodensee - nieprzerwana produkcja kwiatostanów od czerwca do pierwszych przymrozków:



KasiaBawaria 09:19, 18 paź 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Endless Summer Twist and Shout

charming alice


schloss Wackerbarth


Preziosa
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:19, 18 paź 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
edit
____________________
Zapraszam na kawe
dzika_roza 14:53, 18 paź 2017


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
a jaką odmiane polecacie na wystawę północną?
taką do max 2m i sztywną
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
brzydula 12:33, 19 paź 2017

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
mam pytanie. Moja hortensja po przesadzeniu ( 3 ty. temu ) bardzo brzydko wygląda, czy mogę teraz ją przyciąć, nie zaszkodzi jej to ?

KasiaBawaria 08:11, 20 paź 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wyglada jakby usychala.Ciac koniecznie.
____________________
Zapraszam na kawe
Klaudyna 09:40, 20 paź 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
co jest bardziej wytrzymałe na susze miskant chinski czy hortensja bukietowa? ciągle temat skarpy ... muszę w przyszłym tygodniu podjechać po ostatnie 3 brzozy i zastanawiam się czy po całości dać rząd miskantów klienie silverspinne czy do połowy miskanty a na drugiej połowie hortensje....
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies