Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:21, 16 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Małgoś zdrowie najważniejsze, resztę można odłożyć w czasie. Może nowy sezon przyniesie chęci, pomysły i siły. Buziaczki i pozdrawiam
Wiesz jak to Basiu z tym zdrowiem
Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz...

Mam nadzieję, że nowy sezon będzie lepszy

Dzisiaj był cudnie ciepły i słoneczny dzień... Od razu nastrój lepszy
Szkoda, że kilka godzin spędzonych w pracy... A może jakieś wagary następnym razem?...
Różyczki zostawiam - ta kwitnie od czerwca prawie cały czas. Pomimo deszczy, przymrozków, wiatrów obsypana kwieciem




Moja działka na Dębowym Lesie 23:16, 16 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
MirellaB napisał(a)
U Ciebie dużo kwitnących o każdej porze roku


Jeszcze trochę kolorów mam.Ale też coraz mniej, coraz bardziej robi się Mało mam drzew efektownie wybarwiających się jesienią.I trawa mało.
To i bardziej pusto się robi.ale to nic,
A tak pózno-kwitnących kwiatów już jest bardzo mało.No jeszcze marcinki i chryzantemy.U mnie jeszcze nie wszystkie rozkwitły.
Czas dla ogrodu na odpoczynek a i mi sie też przyda i na inne rzeczy będzie więcej czasu.
Ja jeszcze mam troszkę prac w ogrodzie.Planuję to zrobić w czwartek, bo wolny dzień biorę.Bo na ten weekend jadę teraz do córci do Warszawy.
Hortensja Debolistana

Moja działka na Dębowym Lesie 23:15, 16 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
kerii napisał(a)


Udanego wypoczynku życzę a trawki to chyba faktycznie identyczne mamy turzyca jakaś tam chyba bronzit mam nadzieję, że przezimuje bo to tegoroczny nabytek

Wypoczęłam psychicznie.
Też zauważyłam,że mamy takie same trawki.Ale moje jeszcze małe, młode.Musze poczekać , ileś czasu ( nawet nie wiem czy trawy szybko rośną ) do ładniejszych widoków Ta turzyca już u mnie zimowała.ale w tym roku w sierpniu , przerabiałam rabaty i ja przesadziłam.Ciekawa jestem,?Czy teraz dobrze przezimuje.Na wszelki wypadek, przy przesadzeniu podzieliłam na dwie i mam w rożnych miejscach ja posadzoną.Może coś z niej będzie.

Borówki na jesieni cudnie si przebarwiają



Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:09, 16 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Małgosiu co się odwlecze .....to wiesz . Czasem są inne priorytety i nic się nie poradzi. Ten sezon i tak jakiś dziwny,też myślałam zrobić więcej ale się nie dało. Pozdrawiam cieplutko
Ech, tylko niekiedy w tej gonitwie zapomina się o priorytetach. Często wydaje nam się, że wszystko inne ogarniemy jutro, pojutrze, za tydzień... bo przecież nam to nie ucieknie... a ogród czeka, bo to już najwyższy czas coś przyciąć, przesadzić, wyplewić bo pogoda odpowiednia, bo mają spaść deszcze, bo...

Asia, Ty nie mów, że chciałaś zrobić więcej Toż czystkę w ogrodzie zrobiłaś niczym tajfun

Pomimo, że jesień to kwitną jeszcze róże
Moja działka na Dębowym Lesie 23:05, 16 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
zawitka napisał(a)
Aniu odpoczywaj i wracaj do nas .Co to za piękna roślina z życzeniami dobrej pogody ??????


Odpoczęłam .W gronie przyjaciół.Było pięknie.ale wszysyko co dobre , szybko się kończy.
To Trójsklepka - żabia lilia. W zbliżeniu wygląda bardzo ciekawie, efektownie.

a ten marcinek już wysoki

Moja działka na Dębowym Lesie 23:00, 16 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Marga napisał(a)
Urokliwą masz jesień, Aniu
Udanego wypoczynku.
A wiesz, że nornice zżerają moje hosty na potęgę Mam nadzieję, że Twoje są bezpieczne?


Dziękuję wyjazd był naprawdę udany.
Bo człowiek goni, praca, dom pełno problemów.Dobrze,że jeszcze ogród ma na prace fizyczne i relaksy psychiczne , prawda ?
Jesień jeszcze wciąż jest ładna.Może coraz mniej tych liści, żółkną, spadają,I zaraz zostaną ogołocone drzewa z wszelkich kolorów.Zostanie szarzyzna, której tak nie lubię.
Ale póki co cieszmy się tym co jeszcze jest ładnego
Oj bardzo szkoda,że nornice dobrały ci się do hosty.A nic nie można zastosować ??Czymś postraszyć ??
Moje są całe, nic się nie dzieje.Cyba wiedzą,że u mnie Fiona pilnuje ogrodu.

Marcinki, kilka z tych które mam
Ten niski


i ten też niski
Moja działka na Dębowym Lesie 22:57, 16 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
nicol21 napisał(a)
z takimi kolorkami to jesien nie jest straszna!


W ogrodzie nie mam za dużo jakiś drzew liściastych, które byłyby na jesieni efektowne.Ale to co jest i tak mnie zadowala.


Ostanie dalie


Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu 22:53, 16 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
Piotr_ napisał(a)
W ogrodzie już posprzątane przy oczku i oczko
Na oczku siatka na liście już jest wiec czekam




Piotrek myslalam, ze ty wode z oczka wypompowales, dopiero pozniej zaskoczylam ze to siatka ciemna. Tez zakrylam bo brzozy gubia listowie.

Widze, ze trawy juz u ciebie powiazane. Tez mam duzo wiazania ale jeszcze odczekam troche niech schna bo u nas wszystko nawodnione.

Ta juka jaka fajna takie szpice lisciaste.
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 22:51, 16 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Makusia napisał(a)
Ale masz zajefajną ławkę na tarasie!!!!


To meble ogrodowe z Biedronki sprzed 2 lat.
Tylko fotele zadomowiły się w salonie



Jest jeszcze stolik do tego. Stoi przed ławką
Moja działka na Dębowym Lesie 22:49, 16 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
BasiaLT napisał(a)

Ale cudowny kolor. Takie właśnie by mi się przydały. Muszę poszukać u siebie. Ale podsunełaś mi super pomysł.
Milego pobytu w Nałeczowie i ładuj baterie.

Mi też ten kolorek się podobał.Dlatego tą chryzantemkę sobie kupiła.
Jeszcze na tarasie stoi,Ale za parę dni wsadzę ją do ziemi.Jak przezimuje to dobrze, jak nie trudno
Dziękuję wyjazd był udany.I tego mi bardzo był potrzebny

Hosty w różnej fazie jesienne


Brunnerka i hosty
Typografia ogrodu 22:40, 16 paź 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
nawigatorka napisał(a)
A poranka nie wstawiłam

ale masz widoki, bajka

a czemu ta trawa w innym kolorze?tzn czemu to wiem bo na pas ale jak? ;D
Ogród z wilkiem zamkn. 22:23, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dokładnie o takie nasadzenia z traw mi chodziło. A jak masz swoje to tym lepiej
No i powtarzalność tych samych roślin w różnych miejscach w ogrodzie fajnie wygląda

Powiem Ci ,że coraz bardziej mnie Twój pomysł przekonuje dzięki ,od razu mam wizje jak mi podpowiedziałaś .....żaróweczki się zaświeciła
Te Morning L po całości na gorze skalniaka ?


Tak pustawo teraz ,bo wszystko przekwitniete wycięłam
Jakoś tak to widzę z Twoją pomocą

Zielone - Morning Light
Żółte - hakone poprzeplatane z macierzanka ( mam jej dużo ,łatwo rospzsadzic i podzielić
Fiolet - skarpetki do buków ,ale nie wiem z czego jeszcze może lawenda -powtórzenie z góry
Białe - kamyczki
???? Lepiej ? a góra tak

Zielone -ML
Fiolet -lawenda ( bo tam już jest )
Żółte - to rozplenice hameln , tam już rosną
Czarne - konwaliki tez tam już są
Niebieskie - świerki srebrne na pniu - marzą mi sie i chce je gdzieś wkomponować ... tu mogłyby być ?
Osiedlowy ogródek 22:13, 16 paź 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Mam okazję kupić za pół ceny Tuję 4Ever Goldy, wys. ok 1 m.
Wygląda mi na nie przycinaną.
Wcześniej w innej szkółce widziałam już ładnie uformowaną w gęsty stożek, ale cena była zabójcza.
Czy i jak mogę ją przycinać, żeby się ładnie zagęściła?


Ogród nad wodą 22:09, 16 paź 2017


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 25
Do góry
Witam wszystkich forumowiczów!

zainspirowana Waszymi ogrodami i świetnymi pomysłami na nie, rozpoczynam przygodę i dalsze zakładanie ogrodu. Chociaż idzie to dość opornie. Pomysłów mam milion ale są też ulubione które szukają idealnej lokalizacji w ogrodzie.
Pierwsze wyzwanie to na załączonym foto pomiędzy dwoma cyprysikami



chcę wsadzić dwie moje wychodowane hortensje krzewiaste Anabelle - to strona północna ogrodu więc przyda mu się biel i jasnozielone liście w sąsiedztwie biało zielonych host posadzonych pod białym bzem - w dalszym tle a na pierwszym planie widoczna jest drzewko owocowe - wiśnia.




kompozycja nie ma bezpośredniego tła np. z żywopłotu tylko tataraki i woda, pytanie więc jakie dać jeszcze towarzystwo dla tych hortensji? Uwielbiam polaczenie hortensji z trawami - ale czy nie będzie tego za dużo? ( w tle po prawej drzewko oraz krzak po lewej które niedługo znikną
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 21:48, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
I szersze spojrzenie - jesień już dobiła większość host

Ślicznie przebarwiająca się azalia wielkokwiatowa. Druga obok rosnąca zupełnie inne barwy przybiera

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 21:47, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Rozchodniki w różnym stanie przez te deszcze - część daje radę, a część czernieje


Moja najdorodniejsza lawenda ale i najstarsza

Phantom już totalnie jesienny
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 21:45, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Poranna rosa



Jeżówki wciąż próbują
Ogród Małej Mi 2017 21:37, 16 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Cóż pisać? Jesień piękna i świat idzie do przodu mimo wszystko i wbrew wszystkiemu. Buziaki Aniu


Świat idzie do przodu cały czas, tylko ludzie gdzieś się czasami zostają w tyle.

Dziś łapałam telefonem widoki.. było pięknie..

Typografia ogrodu 21:31, 16 paź 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Do góry
A poranka nie wstawiłam
Słoneczny Ogród 21:30, 16 paź 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Dominika11 napisał(a)
pięknie


Dziękuję
Dla Ciebie dzisiejsza fotka o wschodzie słońca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies