Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W cieniu - zacieniona 18:17, 13 paź 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Bogusiu, współczuję siniaków. Musisz uważać na te schodki, i broń Boże do pracy. Co zrobione, to fajnie, udało się, a co zostało do zrobienia, do wiosny poczeka. Od tego świat się nie zawali.

Cała jesteś połamana, teraz już tylko rekonwalescencja w ciepełku. Wiem, chciałoby się do ogrodu, ale tylko z aparatem, jakby co! Ściskam serdecznie.


Haniu...nie mam wyboru...nic więcej już nie zdziałam...chyba,że pokażę paluszkiem i samo się zrobi.
...uDany ogród 18:12, 13 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
No to teraz dzisiejsze efekty prac.
Rano M obudował kompostownik. Jestem bardzo zadowolona, wreszcie nie straszy jego zawartość





Później przybyło ścieżek nad stawem



i w lesie



Z Pszenicznej ... 18:12, 13 paź 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Do góry
AgataP napisał(a)


Kaśka no wiem, że pikny, mam pod oknem kawałek miejsca do zagospodarowania i nie wiem czy trawom nie oddam we władanie Powiewał by za krzakami po prawej stronie...


Przed oknem będzie się świetnie prezentował .
Jurajski Ogród 17:59, 13 paź 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10750
Do góry
Jurajskie pozdrowienia dla Was:





Sezon 2017 u Hanusi 17:44, 13 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Sezon 2017 u Hanusi 17:42, 13 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Dziękuję za nadesłane słoneczko, nareszcie mogłam wybrać się między rabatki.
2 poczyściłam, 2 zagrabiłam, połowę placu przewidzianego na skopanie - skopałam.
Do wywózki na śmietnik wózeczek przygotowany, ale już dziś nie dałam rady. Kompostownik zapełnia się, a jeszcze dalie wykopywać będę. Dziś wykopałam 3 karpy, a jeszcze ze 20 zostało.

Powoli ogród pustoszeje.
Ogródek Iwony II 17:40, 13 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Iwk4 napisał(a)
Gdy dziś wracałam z pracy, było nawet przyjemnie. Zdążyłam się przebrać i wyjść do ogrodu. Chciałam posadzić cebule, ale pogoda się zmieniła. Zabrałam się za bukszpan na tej rabacie. Zdążyłam przesadzić bukszpany przed Anabelki na inną rabatę. Tam będą lepiej wyglądały. Ładnie ukorzenione, nawet nie były takie złe, jak myślałam na początku. Miały spore bryły korzeniowe. Podlałam, a potem zaczęło padać. I leje do teraz.

Tak sobie myślę, że na miejsce bukszpanów posadę rozchodniki, jak na zdjęciu. (fotomontaż). Lawendę zastąpią rozplenicami w zwirku
Akcja cebulowe odwleczona w czasie...
A moze na rabacie z trzcinnikiem posadzić szałwię niską razem z seslerią jesienną? Na mijankę seslerię.
Czy jednak zostawić rozchodniki i seslerie jesienną?
Renia proponowała zurawki. Są dalej przy rozach. Nie mam przekonania na zurawki w tym miejscu...
Iwonka fajnie to wygląda.Że też my nie możemy się nudzić
Ogrodowe marzenie Mrokasi 17:33, 13 paź 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
Moje nie-gracki zakwitają . Na razie kilka pędzelków i to nie całkiem rozwiniętych ale są . Fota słaba bo z telefonu.

Działka prawie w Borach Tucholskich 17:23, 13 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
kolejna partia zebrana, ręce opadają, brzuch pęka a na krzaku jeszcze trochę zostało


Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus 16:56, 13 paź 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Do góry
Moje bukszpany też coś dopadło. Tylko co? Wcześniej na grzyba Topsinem oprysk robiłam dostały w lato trochę biohumus, a teraz już całkiem zmieniły kolor. Sadzone wiosną z gołym korzeniem.

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 16:36, 13 paź 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Agania napisał(a)


Gosia u mnie słoneczko i Ksawery z deszczem, pogoda nie rozpieszcza...latam w kurteczce z kapturem
i coś tam zawsze dziubnę, posadzę, posieję, zagrabię
i leci...czasu jednak brakuje, widoczki są i nimi się cieszmy




Oj to Twoje widoczki) Cudne czytam o nowych zakupach Ogrodowe zakupy zawsze cieszą Słoneczka życze
Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu 16:21, 13 paź 2017


Dołączył: 13 paź 2017
Posty: 37
Do góry
Witajcie pasjonaci ogrodów.

Dzięki Wam wiem jaki błąd zrobiłem wiosną, po prostu przyciąłem powojnik 30cm nad ziemią i nie miał w tym sezonie żadnych kwiatów. Teraz widzę że wypuszcza piękne pąki i jeśli wiosną 2018 nie przemarznie powinien mieć piękne kwiaty.

Montana rubens na zdjęciu 2 od prawej.
Powojnik - Clematis 16:09, 13 paź 2017


Dołączył: 13 paź 2017
Posty: 37
Do góry
Witam pasjonatów ogrodów.
Jestem nowym forumowiczem i chciałem podzielić się z Wami fotkami mojego skromnego ogródka, jestem otwarty do dyskusji i wymiany poglądów.

Pozdrawiam-Mariusz.
Ogrodula 16:00, 13 paź 2017


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Do góry
niezapominajki sosny gubią igły paprocie żółkną modrzew
Ogrodula 15:55, 13 paź 2017


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Do góry
Ogrodula 15:49, 13 paź 2017


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Do góry
Jesień u mnie wygląda tak.
Tysiąc radości i utrapień 15:46, 13 paź 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Do góry
Czyż nie jest piękny?


Tysiąc radości i utrapień 15:45, 13 paź 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Do góry


Tysiąc radości i utrapień 15:44, 13 paź 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Do góry
Jesienne słońce potrafi zdziałać cuda w ogrodzie





Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja 15:34, 13 paź 2017

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 44
Do góry
Może kogoś pocieszę swoimi zdjęciami...

9 dni temu było tak (w najgorszym miejscu):

Później obsku baliśmy i było tak:

Po obskubaniu - oprysk i po 9 dniach jest tak:


Żeby to uratować to niektóre musiałabym obskubać do samego pnia, ale czy tu już nie jest za późno?

I teraz zastanawiam się co zrobić? Czy wykopać te tuje, które są całe żółto-brązowe i posadzić te co mam w doniczkach wyżej o 20cm a te już spisać na straty? Ewentualnie włożyć do doniczek, oskubać spryskać i zobaczyć czy przeżyją...

Bo nie chcę zostawiać ognisk choroby.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies