Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:26, 16 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
darkowa napisał(a)
A jeszcze mam pytanie
masz różę Rose de rescht jak ją tniesz, że widać kwiaty. Moja jest bardzo gęsta
i w ogóle nie widać kwiatów, schowane są w środku


Tnę ją wyjątkowo delikatnie (jak na mnie). Przycinam jej jedynie końcówki pędów i wycinam ze środka to, co ją tam niepotrzebnie zagęszcza plus najstarsze pędy (1-2).

Kiedy nabędziesz prawa do emerytury, to wybierz się do ZUS-u i poproś o wyliczenie emerytury, która by Ci wychodziła teraz i w opcji, że będziesz pracować jeszcze trzy lata. Zobaczysz, czy w Twoim przypadku to dobra decyzja.

W pracy ogrodowej to będzie krótka chwila wytchnienia. Wkrótce trzeba będzie wycinać jarzmianki, ciąć tawuły japońskie i przycinać róże po pierwszym kwitnieniu.

Pięknie kwitną lawendy.





Alden Biesen i Elmshorn



Po prawej Bonica, na wprost Rozarium Uetersen





Po lewej stronie pergoli dopiero teraz pierwszy kwiatek pokazuje przycięta do ziemi Laguna.

Wymarzyłam sobie wrzosowisko 21:24, 16 cze 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 3207
Do góry
An_na napisał(a)


Swoją dzielę na potęgę i sadzę gdzie się da. Lubię ją bardzo
Jeszcze hakonechloa Greenhills jest moją ulubienicą

Z hakonek mam i lubię Beni Kaze
Seslerię miałam dotychczas w jednym miejscu, ale wczoraj posadziłam też 3 sztuki między placem na basen a żywopłotem cisowym:


Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 20:56, 16 cze 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Kasya napisał(a)



O! Widzę tu lilię azjatycką Apricot Fudge z grubszymi płatkami, muszę zajrzeć do mojej
To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:55, 16 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dzisiaj kolejny raz podwiązałam pomidory (wyżej), podcięłam im liście poniżej pierwszych zawiązków kwiatowych. Jutro wybiorę się na okoliczne ugory na zbiory skrzypu. Pora zacząć nawożenie gnojówką ze skrzypu. Za parę dni dojrzałość do konsumpcji powinien osiągnąć bób. Zacznę też mrożenie ziarenek zielonego groszku.

Cieszy mnie przyrost masy u trojeści bulwiastej. Zapowiada się ładne kwitnienie. Bodziszki Rozanne przycięłam, bo pokładały się na sąsiadów. Szybko uzupełnią masę. Podczas pielenia zauważyłam sporo siewek naparstnicy. Za rok zakwitną. Taką mam przynajmniej nadzieję.



Zwykłe parzydła już brązowieją. Moje ulubione parzydło Kneiffi atrakcyjne będzie aż do jesieni, choć jest tak delikatnie ażurowe, że trudno je uchwycić na zdjęciu.



Jarzmianki z Mariettą tworzą bardzo apetyczny duecik.



Powciskałam tę Mariettę gdzie się da , bo jakoś długo kwitnie i ze wszystkim dobrze wygląda. Tu w pobliżu róży Plaisanterie i penstemonów.


Kłopoty - problemy z trawnikiem 20:49, 16 cze 2024

Dołączył: 16 cze 2024
Posty: 7
Do góry
Witam . Może ktoś podpowie co może brakować mojemu trawnikowi . Trawnik siany w tamtym roku w sierpniu . Nawożony Novatec Nmax i polofoska 6 . Jest bardzo jasny .
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:49, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry

I na koniec, łąka
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:45, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry



Wymarzony sielankowy ogród..... 20:42, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry


Wymarzony sielankowy ogród..... 20:39, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:36, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry

To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:35, 16 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Wafel napisał(a)
Nie no wiadomo Haniu, ja tak z przymrużeniem oka piszę można powiedzieć, że ja to mam rabatę przy tarasie, dlatego mi nawet było głupio wątek zakładać Z racji tego lubię spacerować po Waszych hektarach cudnie zagospodarowanych.


Oj tam, oj tam! Nie jest ważne jaki się ma areał pod opieką. Ważne są emocje jakie towarzyszą uprawie roślin. A wątek warto mieć. Wszak przy okazji jego posiadania można nawiązać kontakt z pokrewnymi duszami, a to daje czasem więcej radości niż samo grzebanie w ziemi.

Wczoraj trochę popadało, dzisiaj też. Dużo tego nie było, ale chociaż trawnik na tym zyskał.
Od jutra ma być upalnie. Róże pewnie się ugotują w tych 30 stopniach.









Wymarzony sielankowy ogród..... 20:34, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry



Wymarzony sielankowy ogród..... 20:32, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry

Wymarzony sielankowy ogród..... 20:30, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry



Wymarzony sielankowy ogród..... 20:29, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry

Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 20:28, 16 cze 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7049
Do góry


Wymarzony sielankowy ogród..... 20:26, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry



Wymarzony sielankowy ogród..... 20:25, 16 cze 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Dzisiejsze fotki, niestety z telefonu, ale szybko wyskoczyłam, cosik psteykłam i do domu, bo coś mnie katar męczy i kaszel...



To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:21, 16 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Magleska napisał(a)


w moich okolicznych sklepach nie ma kardamonu .....chciałam te bułeczki upiec - są przepyszne ( ale zgubne dla moich 4 liter )

Buziaki




Kardamon nabyłam w Kauflandzie. Kardamonowe bułeczki zjedzone od czasu do czasu nie mają zgubnych skutków; zwłaszcza wtedy, kiedy łączy się je z aktywnością ogrodową, a tej aura sprzyja.
Pracowity tydzień za mną. Z listy prac wykreśliłam cięcie bukowo-grabowego żywopłotu i wszystkich zimozieloności. Finiszuję z porządkami na rabatach ozdobnych. Została mi tylko połowa rabaty zachodniej, ale to już pójdzie szybko, bo w większości zajmują ją drzewa i krzewy. Ścięłam przywrotniki, czyściec, firletki omszone, część naparstnic i dzwonków Poszarskiego. Przycięłam szałwie. Lato rozpocznę ogrodowym lenistwem. Wreszcie!

Było







Jest



Na prawo od brzozy Doorenbos rośnie bez czarny Aurea. Zaniedbałam jego systematyczne odmładzanie i teraz mam problem. Główne gałęzie ma grubsze niż męskie ramię i łyse na ponad 2 metry. W tym zakątku mocno to zgrzyta. Liście też przestały być "aurea". Bardziej kojarzą się z kolorem liści tego zwykłego bzu czarnego. Coraz bardziej się skłaniam do tego, aby ten bez jesienią wykarczować. Na glebę spadnie więcej deszczu i nie będzie tam tak sucho. Gdyby zrobiło się zbyt łysko to będę dumać, co wsadzić zamiast bzu.

Ogród w malinówkach 20:19, 16 cze 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5729
Do góry
Zdjęcie takie bałaganiarskie, z mnóstwem niepotrzebnych rzeczy, ale patrzcie jaki ładny kolor trawnika się pokazał. Aż jestem w szoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies