Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Kokesz 11:10, 13 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6698
A to nie siewki drzew czasem? Lipy lub klona? Nie rosną gdzieś w pobliżu?
Mam taką inwazję co roku na rabatach, wyrywam ręcznie, łatwo wychodzą

Z trawnika giną po pierwszym koszeniu
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Osek 20:38, 31 maj 2024

Dołączył: 31 maj 2024
Posty: 2
Cześć,

Jestem tutaj nowy ale w miarę regularnie czytałem różne wątki. Mam problem z trawnikiem. Założony 2.5 roku temu. Nasiona Barenbruga, na początku sezonu nawożony tą samą firma. Od pewnego momentu nie rośnie tak jak powinien jest bardzo rzadki a więcej do okola jest wiele wyschniętych źdźbeł. Nawadniam dość intensywnie co 2-3 dni. Czyn to może być spowodowane? Co źle robie? Dodatkowo mam takiego chwasta jak na ostatnim zdjęciu czy to jest palusznik? Jak się go pozbyć?



compatriot85 04:47, 03 cze 2024

Dołączył: 12 maj 2023
Posty: 4
Hej. 4 dni nieobecności i tyle grzybów na 200 metrach trawy. Kupiłem Amistar, tylko jak go dawkować ? Bo co chwilę piszą co innego. Sprzedawca mówi, że 1mm na litr a czytam, że nawet 10mll na litr.
Luki90 07:18, 08 cze 2024

Dołączył: 08 cze 2024
Posty: 1
Dzień dobry wszystkim.
Mam problem z trawnikiem.
Przez pewien czas trawa była dłuższa bo ciągle padał deszcz i nie kosiłem (mieszkam w Holandii)
Od spodu trawa jest wysuszona i biała ale rośnie i u góry jest zielona.

Trawnik założony z rolki rok temu latem
Jesienią nawożony DCM nawozem jesiennym
Przeprowadzona wertykulacja w tym roku
Test PH gleby przeprowadzony - PH w normie

Dosiane"łyse miejsca" nową trawą miesiąc temu.

Co robić? Czy to grzyb czy spalone nawozem ? Proszę o pomoc
Osek 13:32, 15 cze 2024

Dołączył: 31 maj 2024
Posty: 2
Może mi ktoś coś poradzić jak uratować mój trawnik? 3 odpowiedzi wyżej opisałem sytuację. Niestety tylko się pogarsza i nie wiem co robić.
Duro 20:49, 16 cze 2024

Dołączył: 16 cze 2024
Posty: 7
Witam . Może ktoś podpowie co może brakować mojemu trawnikowi . Trawnik siany w tamtym roku w sierpniu . Nawożony Novatec Nmax i polofoska 6 . Jest bardzo jasny .
RadekM 20:18, 26 cze 2024

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 55
Dzień dobry wszystkim.


Mam bardzo podobny problem jak powyżej

Od kilku dni mam problem z trawnikiem, polegający na tym, że zauważyłem postrzępione wierzchołki. Jak na zdjęciach. Nie mam pojęcia co to jest oraz co jest powodem zaistniałej sytuacji .

Nadmienię, że od jakiegoś czasy jeździ u nas robot koszący. Na początku gdy jeździł trawa była śliczna.

Proszę o pomoc i porady jak zmienić zaistniałą sytuację
RadekM 20:22, 26 cze 2024

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 55
Dzień dobry wszystkim.


Mam bardzo podobny problem jak powyżej

Od kilku dni mam problem z trawnikiem, polegający na tym, że zauważyłem postrzępione wierzchołki. Jak na zdjęciach. Nie mam pojęcia co to jest oraz co jest powodem zaistniałej sytuacji .

Nadmienię, że od jakiegoś czasy jeździ u nas robot koszący. Na początku gdy jeździł trawa była śliczna.

Proszę o pomoc i porady jak zmienić zaistniałą sytuację



RadekM 20:30, 26 cze 2024

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 55
Dzień dobry wszystkim.


Mam bardzo podobny problem jak powyżej

Od kilku dni mam problem z trawnikiem, polegający na tym, że zauważyłem postrzępione wierzchołki. Jak na zdjęciach. Nie mam pojęcia co to jest oraz co jest powodem zaistniałej sytuacji .

Nadmienię, że od jakiegoś czasy jeździ u nas robot koszący. Na początku gdy jeździł trawa była śliczna.

Proszę o pomoc i porady jak zmienić zaistniałą sytuację



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies