Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:39, 13 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry

Żyrafowa zaczyna z kolorem, ale trzeba znowu plewić




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:36, 13 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
Kiedyś były tu łany naparstnic, wyprowadziły się



Drżączka od Uli w rabacie robi łan, w łące daje radę.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:34, 13 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
Kwitły martagony, ale w nieoplewionej rabacie. Dopiero w zeszłym tygodniu robiłam z nią porządek, lilie w tym czasie przekwitły niestety


Mój jedyny rosnący dobrze ostrogowiec pod samym pniem buka, pewnie drzewo wypija mu nadmiar wilgoci
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:30, 13 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry

tam gdzie kwitły wiosną kremowe teraz pałeczkę przejęła tojeść rozesłana

i kwitły żółte liliowce


obecnie kwitną już te pomarańczowo ceglane
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:27, 13 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:26, 13 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:25, 13 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
Kolejna porcja bo dziś do ogrodu nie poszłam poszedł Emuś. Dziś miałam dzień mocno urzędowy nie ogrodowy i wróciłam z takim bólem głowy, ze do tej pory trzyma. Inna rzecz, że mi muszą ręce po wczorajszym szarpaniu chwastu odpocząć na jutro, a z nieba co trochę pada.
Wciąż jesteśmy przed Dniem Matki



Wzgórze chaosu 17:07, 13 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pewnie po wakacjach.
Postaram się Haniu szybciej, większe wakacje dopiero wczesną jesienią
Czerwiec obfituje w towarzyskie i kulturalne spotkania, dużo roweru, czasu nieco mniej na forum.

Na szybko kadr spod drewutni na sklejkową rabatę
Cisowy przecinek kusi mnie tam dołożyć. Albo nawet dwa, co myślisz?

Wzgórze chaosu 17:07, 13 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Do góry
Magleska napisał(a)
Iwonka cudnie masz
a czerwcowe kadry będą ?
Czerwcowe kadry będą, będą
Ale ten miesiąc tak pędzi, że prawie jesteśmy na półmetku, a przecież dopiero się zaczął.
Madzia jedna fotka na szybko, coś więcej może wieczorem lub jutro
Uwielbiam te trawki brązowe od Ciebie.


Wzgórze chaosu 17:06, 13 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Do góry
Urszulla napisał(a)
Z tymi tawułkami to fantastyczną myśl, ślimakinich nie jedzą. Tylko one są chyba bardziej kremowe??? I chyba jeszcze nie kwitną?? I trzeba rozeznać czy idą rozłogami czy rosną w kępie???

Biel w ogrodzie jest cudna, a ta brunera variegata urocza. Wreszcie odważyłam się moją podzielić.
Tak Ula tawułki są kremowe, taka ładna bita śmietanka
Jedna kwitnie nawet na blady róż, całkiem fajny odcień.

Czy kępki czy rozłogi? Zobaczymy, tam są brzozy, stąd bujnego rozrastania im nie wróżę. Ten rok sprzyja i mimo wysokich temperatur daje też wodę. Podoba mi się też parzydło Kneiffi, nieco tawułkowy kwiat tylko bardziej pierzasty i zwisający.

Moje variegaty podzielę na wiosnę, będę powoli likwidować ostatnie kamienie na wąskiej, północnej skarpie i tam będzie zielono biały miks

Wzgórze chaosu 17:06, 13 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mnie tam na tej rabacie niczego nie brakuje. Jest zwiewnie, romantycznie, subtelnie.


To prawda Haniu jest bardzo zwiewnie, o taki efekt chodziło. Brakuje mi tylko czegoś na przełamanie płaskości.
W zeszłym roku był to arcydzięgiel, niestety wydaje się być sezonowy. Ale posadziłam jeżówki pallida i one zaczynają robić wyższą strukturę. Hortensje też za jakiś czas podniosą rabatę.
Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej. 17:00, 13 cze 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 318
Do góry


Ufff ale długo się wczytują zdjęcia
Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej. 16:50, 13 cze 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 318
Do góry


Jak widać trzmielina jedna mimo reanimacji padła
Ogród Basi 16:46, 13 cze 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11992
Do góry


tym drzewem zawsze się zachwycam
Hortensja ogrodowa ma takie niedobory bo prawdopodobnie trochę przemarzła zimą, zobacz czy liście na młodych pędach wychodzących z ziemi też takie są czy już zielone?
Zawsze można trochę zasilić i zakwasić podłoże
Ogrodowe marzenie Mrokasi 16:37, 13 cze 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21536
Do góry
Miałam na dzisiaj po pracy plany ogrodowe. To zaczęło padać i to konkretnie. No to sobie kupiłam na pocieszenie .
Ogród hortensjowo różanecznikowy 16:07, 13 cze 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11992
Do góry
Monika83 napisał(a)
Wychodowany odrost z hosty Gold Standard.


Fajne hostowisko, za parę lat będzie gęsto
Podziwiam róże i całą różankę
Podwórkowa rehabilitacja 16:04, 13 cze 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11992
Do góry
ryska napisał(a)
Za fruczakiem ganiałam. Z roku na rok ta sztuka coraz trudniejsza



Cudne, u nas ich nie ma, chyba dla nich za zimno.
Znowu na wsi 15:53, 13 cze 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11992
Do góry
Joku napisał(a)
Kontrasty







co jest na drugim planie na pierwszym zdjęciu?
Ostrogowce zaczynające kwitnienie są cudne
Zieleń, drewno i antracyt 15:45, 13 cze 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Dziewczyny, odpowiem grupowo
W zeszłym roku dalie pierwsze kwiaty pokazały w podobnym czasie, chociaż może nie w takiej mnogości odmian na raz. Nie narzekam, to są długodystansowce, niezależnie kiedy zaczęły, powinny kwitnąć do późnej jesieni.
Kwiaty przy szklarni, tak naprawdę są różowe i nie jest to nic nadzwyczajnego, po prostu Lepnica baldachowata

Znowu na wsi 15:45, 13 cze 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11992
Do góry
Joku napisał(a)
Pomidory rosną, truskawki owocują, ślimaki grasują, czas szybko pędzi. Nie nadążam. Pogoda ostatnio dla ogrodu i kieszeni ogrodnika łaskawsza bo pada od czasu do czasu. Wąż leży w pogotowiu ale nie ma potrzeby podlewania.
Nastał najpiękniejszy dla mnie czas w moim ogrodzie. Niby zieleń lubię ale z utęsknieniem czekam na kolory. Właśnie zrobiło się kolorowo. Zakwitła moja ulubiona Burgundy Ice









Jola, cudne zdjęcia, i róża i ta Twoja ścieżka Burgundy pięknie sobie radzi w donicy Ja ją mam na rabacie i jest słabsza niż Twoja, nie może się rozpędzić
A pod murem olbrzymka Westerland Ma mnóstwo pąków. Bardzo ładny ma pokrój , moja rozwala się mocno na boki a Twoja ma ładnie zwarty krzak
U mnie ostrogowce już przekwitają
Czym robisz zdjęcia ? bardzo naturalne kolory i soczysta zieleń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies