Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Wafel 18:55, 12 cze 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1776
Bardzo mi się podobają te rabaty przy ścieżce i róża Burgundy- piękny kolor
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
ElzbietaFranka 20:48, 12 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Z podziękowaniem dla was bukiet świeżutki bukiet ostrogowca




Witam Jolu
Nie wiem czy byłam czy nie, ale jestem i oglądam. Piękny ten Ostrowiec.
Też u mnie jest może bardziej różowy. Rozsiewa się wszędzie w najmniej spodziewanych miejscach.
Chciałam się zapytać czy ty przycinasz go po okwitnieciu.
Czytałam, trzeba przyciąć i on dalej pięknie kwitnie. Unie tak się nie dzieje kwitnie później słabo.
U ciebie rośnie pod drzewem może ma więcej cienia. U mnie w słońcu.
Ścieżki ładne u mnie ich nie ma depcze po trawie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gruszka_na_w... 20:54, 12 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23162
Kwitnące róże zawsze podnoszą odbiór ogrodu na wyższy poziom. Cudny jest ten dzwoneczkowy powojnik, ostrogowce widać z daleka. Pięknie jest!
Kącik Twojego męża wygląda świetnie. Jego mina wskazuje na to, że jest tam przeszczęśliwy.
Moich truskawek z powodu suszy i przymrozków było niewiele. W zbiorach szybsze były kosy. Zjadały te ledwie zarumienione.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Joku 22:00, 12 cze 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12560
Asiu, rabaty i róża wdzięczne za miłe słowa, ja też .

Elu, miło mi że do mnie zaglądasz. Moje ostrogowce mają dużo słońca. Ten egzemplarz ze zdjęcia akurat jest ocieniony od południa ale nie brakuje mu słońca rano i po południu. Raz dla eksperymentu ścięłam kępę ostrogowca po kwitnieniu nisko nad ziemią. Długo czekałam żeby odrosła, kwitnienie było takie sobie. Ja po prostu się "bawię" bo ogród niewielki i mam czas więc co kilka dni robię obchód i wycinam przekwitnięte kwiatostany na wysokości gdzie na pędzie pojawiają się boczne gałązki. Często widać na nich już nowe pąki. W ten sposób rośliny kwitną mi niemal do późnej jesieni. Takie przycinanie to dla mnie swego rodzaju "odstresowywacz".
Ścieżki sobie wysypałam kamyczkami żeby nie deptać po trawie, zwłaszcza po mokrej bo nie lubię mieć mokrych butów . Nie jest to najlepszy sposób bo w tych kamyczkach wszystko się bardzo chętnie sieje i ciągle muszę pielić.

Haniu, róże w ogrodzie dla mnie muszą być. . A dobrych 10 lat do tyłu sądziłam że róże to ostatnia roślina którą chciałabym mieć w ogrodzie. Tak mi się nie podobały drapaki spotykane powszechnie w ogrodach. Dzisiaj jestem w nich zakochana.
Garaż ze swoją zawartością faktycznie daje eMowi dużo radości. Tak, jak nam ogrody.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 15:45, 13 cze 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9775
Joku napisał(a)
Pomidory rosną, truskawki owocują, ślimaki grasują, czas szybko pędzi. Nie nadążam. Pogoda ostatnio dla ogrodu i kieszeni ogrodnika łaskawsza bo pada od czasu do czasu. Wąż leży w pogotowiu ale nie ma potrzeby podlewania.
Nastał najpiękniejszy dla mnie czas w moim ogrodzie. Niby zieleń lubię ale z utęsknieniem czekam na kolory. Właśnie zrobiło się kolorowo. Zakwitła moja ulubiona Burgundy Ice









Jola, cudne zdjęcia, i róża i ta Twoja ścieżka Burgundy pięknie sobie radzi w donicy Ja ją mam na rabacie i jest słabsza niż Twoja, nie może się rozpędzić
A pod murem olbrzymka Westerland Ma mnóstwo pąków. Bardzo ładny ma pokrój , moja rozwala się mocno na boki a Twoja ma ładnie zwarty krzak
U mnie ostrogowce już przekwitają
Czym robisz zdjęcia ? bardzo naturalne kolory i soczysta zieleń
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:53, 13 cze 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9775
Joku napisał(a)
Kontrasty







co jest na drugim planie na pierwszym zdjęciu?
Ostrogowce zaczynające kwitnienie są cudne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 17:25, 13 cze 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12560
O uprawie róż w donicach naczytałam się u Andy. Chciałam w tym roku je przesadzić ale zabrakło mi chęci i odwagi. Wyciągnęłam je tylko żeby sprawdzić jak się mają korzenie, na szczęście jeszcze zapas jest więc odetchnęłam z ulgą i wetknęłam różę z powrotem . Dałam na wierzch kompostu, obornika granulowanego więc nie powinna się skarżyć na głodzenie.
Westerland tylko tak potulnie wygląda, zresztą wycięłam jej wiosną najstarsze pędy i te wyłażące na ścieżkę. Ona ma w zwyczaju rosnąć w kierunku ścieżki czyli południowym utrudniając poruszanie się.
Zdjęcia tym razem jakoś wyszły, chyba trafiłam z nasłonecznieniem. Zazwyczaj mam z tym problem. Mam Lumixa którego nie jestem w stanie pojąć.
Roslina o którą pytasz to tojad, pamiątka z rodzinnego domu. Rósł tam od kiedy sięgam pamięcią.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 22:45, 16 cze 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5664
Jolu fantastycznie wygląda Twój ogród, róża burgundy i ta oranżowa przepiękna. Ostrogowiec też mam po raz pierwszy w tym roku wyhodowany z zakupionych nasion, rośnie super, a kiedy i jak go przycinasz?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 22:55, 16 cze 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12560
Przycinam kwiatostany po przekwitnięciu, do wysokości na której widać nowe odgałęzienia.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 22:59, 16 cze 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5664
Aha, dzięki, też tak będę przycinać.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies