Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 22:29, 04 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
Na koniec maja fragment nowej rabaty. Postawiłam na sprawdzone połączenia i rośliny.
Jest lekko, zwiewnie, ale nadal w fazie: czegoś mi tu brakuje... takie ogrodnicze neverending story

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:29, 04 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gruszka_na_w... 13:45, 05 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23162
Mnie tam na tej rabacie niczego nie brakuje. Jest zwiewnie, romantycznie, subtelnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Urszulla 21:30, 05 cze 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22302
Iwonka napisał(a)
Asia faktycznie zacytowany kolor średni, jakby już przekwitał.
Chyba dla Uli sprawdzałam naszą szkółkę, gdzie kiedyś była moja Teutonia.
Jutro zerknę jeszcze raz. Niby nic nie potrzebuję, ale białe tawułki do mnie wołają

Znalazłam fotki Milky Way.
Te małe strzeliste podsadki na pagodowo ułożonych gałęziach są zbyt niepozorne jak dla mnie.



Z tymi tawułkami to fantastyczną myśl, ślimakinich nie jedzą. Tylko one są chyba bardziej kremowe??? I chyba jeszcze nie kwitną?? I trzeba rozeznać czy idą rozłogami czy rosną w kępie???

Biel w ogrodzie jest cudna, a ta brunera variegata urocza. Wreszcie odważyłam się moją podzielić.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 07:22, 12 cze 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Iwonka cudnie masz
a czerwcowe kadry będą ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 22:14, 12 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23162
Magleska napisał(a)
Iwonka cudnie masz
a czerwcowe kadry będą ?


Pewnie po wakacjach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwonka 17:06, 13 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mnie tam na tej rabacie niczego nie brakuje. Jest zwiewnie, romantycznie, subtelnie.


To prawda Haniu jest bardzo zwiewnie, o taki efekt chodziło. Brakuje mi tylko czegoś na przełamanie płaskości.
W zeszłym roku był to arcydzięgiel, niestety wydaje się być sezonowy. Ale posadziłam jeżówki pallida i one zaczynają robić wyższą strukturę. Hortensje też za jakiś czas podniosą rabatę.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:06, 13 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
Urszulla napisał(a)
Z tymi tawułkami to fantastyczną myśl, ślimakinich nie jedzą. Tylko one są chyba bardziej kremowe??? I chyba jeszcze nie kwitną?? I trzeba rozeznać czy idą rozłogami czy rosną w kępie???

Biel w ogrodzie jest cudna, a ta brunera variegata urocza. Wreszcie odważyłam się moją podzielić.
Tak Ula tawułki są kremowe, taka ładna bita śmietanka
Jedna kwitnie nawet na blady róż, całkiem fajny odcień.

Czy kępki czy rozłogi? Zobaczymy, tam są brzozy, stąd bujnego rozrastania im nie wróżę. Ten rok sprzyja i mimo wysokich temperatur daje też wodę. Podoba mi się też parzydło Kneiffi, nieco tawułkowy kwiat tylko bardziej pierzasty i zwisający.

Moje variegaty podzielę na wiosnę, będę powoli likwidować ostatnie kamienie na wąskiej, północnej skarpie i tam będzie zielono biały miks

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:07, 13 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
Magleska napisał(a)
Iwonka cudnie masz
a czerwcowe kadry będą ?
Czerwcowe kadry będą, będą
Ale ten miesiąc tak pędzi, że prawie jesteśmy na półmetku, a przecież dopiero się zaczął.
Madzia jedna fotka na szybko, coś więcej może wieczorem lub jutro
Uwielbiam te trawki brązowe od Ciebie.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:07, 13 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pewnie po wakacjach.
Postaram się Haniu szybciej, większe wakacje dopiero wczesną jesienią
Czerwiec obfituje w towarzyskie i kulturalne spotkania, dużo roweru, czasu nieco mniej na forum.

Na szybko kadr spod drewutni na sklejkową rabatę
Cisowy przecinek kusi mnie tam dołożyć. Albo nawet dwa, co myślisz?

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies