Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Stylowe Nordowisko 10:47, 19 lip 2017


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 491
Do góry
Stipa pożarła szałwie.
Funkie - Hosta 10:44, 19 lip 2017

Dołączył: 03 paź 2016
Posty: 44
Do góry
Niestety nie mam lepszego aparatu.

Faktycznie opryskałam je targetem w poniedziałek, a wczoraj zrobiłam zdjęcie.

Czy powinnam powtórzyć oprysk, bo niestety w ten sam wieczór kiedy opryskiwałam, spadł deszc?

Zastanwiam się dlaczego mszyce zaatakowały tylko te funkie. Obok rosną inne i one są zdrowe (ale na wszelki wypadek opryskałam wszystko)


Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 10:42, 19 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 10:41, 19 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Witam z pomorskiego :) 10:41, 19 lip 2017

Dołączył: 19 lip 2017
Posty: 7
Do góry
Witam serdecznie. Może i mnie przyjmiecie do swojego grona i nie szczędząc rad pomożecie stworzyć przyjemny ogród. Od maja jestem posiadaczką ogromnego terenu. Działeczka jest na wsi niedaleko Trójmiasta. Obrzeże działki obsadzone jest wysokimi zadbanymi świerkami. Patrząc od strony wejścia - prawa strona jest tak zwana użytkowa i mam tam kilkanaście drzew owocowych i na szybko stworzony w tym roku warzywnik. Z tej strony wyznaczone też jest miejsce na ognisko i tu ma powstać grill z wędzarnią. Lewa strona to część rekreacyjna i tą muszą ładnie zagospodarować. Początkowo myślałam o dużej okrągłej rabacie i półkola wyznaczające miejsce na ławeczkę, huśtawkę ale ta koncepcja wydaje mi się trudniejsza do nasadzeń żeby rabata nie wyglądała jak klomb w parku. Teraz skłaniam się ku koncepcji żeby jakieś pół metra od świerków ( miejsce pozostawione na zabiegi pielęgnacyjne) stworzyć proste rabaty. Na pewno powinny się tu znaleźć szybko rosnące trawy, hortensje, funkie, lawenda, przy ławeczce kalina wielkokwiatowa, róże. Do wejścia myślę że będzie prowadzić rabata z drzewkami formowanymi ale nie wiem jeszcze co wypełni dolne partie. Mam do wykorzystania kamienie różnej wielkości, łącznie z dużymi. Postaram się załączyć zdjęcia łącznie ze schematem.



Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 10:41, 19 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 10:40, 19 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Wszystkiego po trochu 10:40, 19 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11953
Do góry
gosika67 napisał(a)
Mireczko piękny ogród, piękne fotki, posiedziałabym u Ciebie.


Miło mi Gosiu






Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 10:39, 19 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Ptasi gaj 10:36, 19 lip 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)




Widzę, że też masz tę piękną monardę, na którą u Małgosi zachorowałam To ta sama, Scarlet?

Łapie Ci mączniaka? Bo się zastanawiam czy czasem na taką sobie czegoś nie wymienić...

I jak długo kwitnie? I co po przekwitnięciu? Ściąć? Dużo pytań mam...

Pozdrówka
Kiedyś będzie tu ogród 10:33, 19 lip 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kawa napisał(a)

Ania pokazałabyś swojego strzępka?
Kamilo proszę bardzo, przepraszam że z opóźnieniem. Coś koślawo mi rosnie- dużo silniej od północy. Muszę na wiosnę ciachnąć.


W nóżkach klonu rosnie montana.



Tegoroczne przyrosty mają narazie ok 40-50 cm i rosną.






Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 10:28, 19 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Wszystkiego po trochu 10:25, 19 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11953
Do góry


" Mireczko myślałam,że znam Twój ogród a Ty mnie znowu zaskakujesz nie znałam tej rabaty a muszę przyznać,że jest piękna.Czy za funkiami rosną floksy ? Taki spokój z tej rabaty bije "


Muszę Ci się pochwalić że na pewno jedna dalia będzie fioletowa, widzę już trochę kolorku

Nie znałaś tej rabaty bo ją od zeszłego roku zmieniam i ciągle coś przesadzam.
Za funkiami są floksy takie niebiesko -fioletowe a za nimi hortensje Vanilki i Phantom. Chcę tam dosadzić jeszcze Great Star na pniu żeby był jakiś wyższy punk centralnie i wysadzić z niej tego cyprysa, może uda się go nie zmarnować i przeżyje taką operację.

Tak wygląda w maju



to czerwiec





to ona tylko ujęcie od tyłu, czyli od ścieżki


Późny czerwiec po ulewnym deszczu, firletka się położyła




początek lipca



no i obecnie


Coś jeszcze, coś więcej... 10:24, 19 lip 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Sebek napisał(a)
Ciągle myślę czy przenieść te kamienie gdzie indziej czy zostawić...





Cisy wołają o cięcie... Może w sierpniu




Lubię Twój front. A czy te kamienie są ozdobne czy użyteczne? Jakąś rolę pełnią, czy już nie pełnią?
Rozpoznawanie odmian róż 10:22, 19 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Do góry
Edit: A jednak te same Doklejam zdjęcie 1 z dziś.
Pomożecie? Kupiona wiosną w B. jako róża angielska zółta.
Kupiłam dwie i mam wrażenie, że to upełnie inne odmiany.

1.


Z dziś:


2. Mam podejrzenia, że to Pastella
Rozpoznawanie odmian róż 10:22, 19 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Do góry
Pomożecie? Kupiona wiosną w B. jako róża angielska zółta.
Kupiłam dwie i mam wrażenie, że to upełnie inne odmiany.

1. Pilgrim?



2. Mam podejrzenia, że to Pastella
Ogród w remoncie 10:21, 19 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Makusia napisał(a)
Nooooo!!! Niezły kawał roboty za Wami! Obsadzanie to już chyba najprzyjemniejszy etap. Trzymam kciuki, żeby Ci sił starczyło i pogoda żeby dopisała!


Pogoda dziś dopisuje aż za bardzo.
Wyznaczam ścieżkę. Zobaczcie
Tu widok z altany


I z innych stron



Trochę słabo chyba widać ale w słońcu trudno zrobić lepsze fotki.
Tu na razie jest klepisko.... 10:21, 19 lip 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Do góry
makadamia napisał(a)
Jak zaczęłam rysować taras, to z rozpędu machnęłam całą działkę

na zielono są rabaty.
1 - rabata na poziomie trawnika
2 - murek i rabata na wys. 50 cm
3 - murek i rabata na wys. 100 cm

przewidziane przejście z tarasu do tych bocznych drzwi i zejścia na wszystkie strony.

w ogrodzie - altana, miejsce dla dzieci (utwardzone lub nie) i warzywnik.



popłynęłam?




Kurcze Asia.Dla mnie bomba

Witaj Kasiu Myślałam, że tylko ja mam pod górkę z moimi skarpami... Ale z takimi pomocnikami damy radę Podobno z kupie siła
Pozdrawiam i bedę podglądać
Hortensjada 10:16, 19 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
bozga napisał(a)


Venus mam, jeszcze nie kwitnie ale będzie !

W zastępstwie Na razie słonecznie




Przepiękne te różowe barwy...a ta odmiana jak się nazywa Bożenko?

Kórnik i Hortulus zwiedziłaś, gdzie masz bliżej?
Tu na razie jest klepisko.... 10:11, 19 lip 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Jak zaczęłam rysować taras, to z rozpędu machnęłam całą działkę

na zielono są rabaty.
1 - rabata na poziomie trawnika
2 - murek i rabata na wys. 50 cm
3 - murek i rabata na wys. 100 cm

przewidziane przejście z tarasu do tych bocznych drzwi i zejścia na wszystkie strony.

w ogrodzie - altana, miejsce dla dzieci (utwardzone lub nie) i warzywnik.



popłynęłam?


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies