Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród prawie wymarzony … 19:48, 21 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Agnieszka_Z napisał(a)

No cudo!
Tym bardziej się cieszę, że dostałam dwa.


Agnieszko wszystkie rozchodniki w mopim ogrodzie pochadza od tych dwóch kupionych na jesieni w 2018 roku



Dębowe zakątki 19:47, 21 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Kasya napisał(a)
Teraz dopiero wypatrzyłam że masz kliniki palmowe
Ja się nimi właśnie bardziej zainteresowałam i chcę jakieś jeszcze w donicy
Jak długo trwa ukorzenianie ? Opisz proszę jak to robisz ?

Mam 2 już już kloniki. Beni Maiko i młody mały Atropurpureum.
Klon Beni Maiko spory już jest jak widać. 4 rok będzie miał u mnie.
W ubiegłym roku przyłożyłam do ziemi dolną gałąź i obsypałam ziemią . w tym roku zajrzałam dobrze się ukorzeniłam gałązki, to odcięłam sekatorem i do doniczek posadziłam. I podlewam co raz. Rośnie w doniczce .


Z nowa zielonkawą gałązką też tak zrobiłam, to na drugi rok będę miała nową sadzonkę i nowego klonika.
Tak samo zrobiłąm wczęsniej z hortensjami ( z patyczków mi się nie udaje ). I tak też zrobiłam z magnolią Ann. I mam już 3 letnią ( 2 razy przesadzaną ) młodą w innym miejscu posadzoną.

Dębowe zakątki 19:35, 21 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aniu to nie pigwa, a pigwowiec. Będzie rósł w krzew nie w drzewko. Przynajmniej tak mi się po fotce wydaje. Mam chyba takiego samego. Ciekawa jestem jak Ci się z obfitością kwitnienia będzie sprawował bo mój niestety skąpi kwiatków jak do tej pory, a Jego matka u znajomej cała oblepiona kwiatkami była. Pochodnie mamy takie same i nawet nie wiesz jak się ucieszyłam , ze nie tylko ja mam nie wyplewione większość pieli, a ja plewię. Tak się tu u nas mówi w okolicy U Ciebie chyba też
Dotrzymuję Ci towarzystwa w ogrodzie, mam nie ogarnięte i chwast do kolan bo ciągle albo sadzę, albo przycinam. Jeszcze mi cięcia na tydzień zostało i golenie wrzosów potem mogę się rzucać dopiero na chwast

Sylwio masz rację sprawdziłam etykietę jeszcze jest na krzaczku. To pigwowiec Holandia.
Ma krwisto czerwone kwiaty. Owoce większe niż zwykły pigwowiec. w/u biegłym roku miał 2 owoce, to już wiem. Może w tym roku zawiąże więcej owocków. Kwiatów ma więcej.

Tak ja też plewię. U nas tak się mówi.
No mam jeszcze tyły mam. ale warzywnik wczoraj posadziliśmy. To już trochę do przodu
Może i zielko z czasem ogarnę


Zwykły pigwowiec też mam. Ale jeszcze owoców z niego nie miałam. Młody. W tym roku miał 2 kwiatki.
Blaski i cienie nowego życia 19:32, 21 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Te drugie to pewnie japońskie kandelabrowe, też będziesz zadowolona


To super

Wieczorem u mnie też były resztki śniegu
Blaski i cienie nowego życia 19:30, 21 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Dorota321 napisał(a)
Ładne kukliki, też je kiedyś miałam.


U mnie się narazie sprawdzają ale pokażę w weekend bo narazie takie widoki mnie rano przywitały.


Ogród prawie wymarzony … 19:29, 21 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
olciamanolcia napisał(a)


Pierwsze to Queen of night dostępne corocznie w Biedrze a drugie Paul Scherer dostepne coroczne w Lydlu

Bez pomyłek


Chciałam właśnie mieć w donicach takie kolory
Kupiłam zestawy fioletu i różu i są okropne
Wszystkie szaro lawendowo różowe i do siebie nie pasujące
Ogród prawie wymarzony … 19:16, 21 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
ajka napisał(a)
Jak się nazwyają te czarne tulipany?


Pierwsze to Queen of night dostępne corocznie w Biedrze a drugie Paul Scherer dostepne coroczne w Lydlu

Bez pomyłek

Dębowe zakątki 19:11, 21 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale ile ma kwiecia, obsypana na całego

Ta magnolia Anna zawsze jest taka ukwiecona .
Teraz już przekwita idzie w liście.
Ma pokrój krzaczka, ale taką chciałam.
Ogród prawie wymarzony … 18:59, 21 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Agnieszka_Z napisał(a)

Obejrzałam Twoją wizytówkę, jestem pod wrażeniem jak ogród się zmienia z jednej pory roku na drugą. Czy białe i łososiowe kwiaty to to samo i co porę roku zmieniają kolor? Widziałam na jesiennych zdjęciach odcień bordo.


Tak Agnieszko to ta sama roślina to jest własnie magia rozchodnika

Długo pozostaje zielony-te zdjecia są z sierpnia











A tu jesień- koniec września i tu nie ma żadnego foto szopa






W kamiennym kręgu od początku 18:42, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11992
Do góry


Aniu, pływasz w tulipanach

Pokażę nasz ogród 18:09, 21 kwi 2024


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4225
Do góry
Takich zwieszonych przymrozkiem tulipanów ja nie pamiętam. Magnolie mają miejscami ścięte liście, innych strat nie widać. A kysz zimo, a kysz.
Glina i zielsko 18:01, 21 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13860
Do góry
Takie na szybko


Myśle że to co narysowałaś Justynka to posadze na tle tej wiaty ale w rzędzie.
Na tle buków posadzę magnolię. Ona krzaczasta to będzie chyba ok.

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 17:52, 21 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 1225
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Maliny trafiły w docelowe miejsce. Dziękuję Agnieszko za podzielenie się :* Swoją drogą to jakaś ciekawa odmiana rzadko spotykana w naszych stronach.

Dobrych plonów Podciełaś je już?
Glina i zielsko 17:51, 21 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13860
Do góry
olciamanolcia napisał(a)
A ile chcesz posadzic tych śliw? I róże też maja tam być?
Może takie coś?
Te ciemnozielone bazgroły to pas trawy 3m na około a nastepnie sliwy-posadzone tak aby było widać drzewa na rabatach pod płotem, dołem róże i trawy i byliny i może powtórka bylin a na skos scieżka?





Za tymi śliwami mam 7 buków bordowych.
Ale moge te śliwy posadzić na tle rabaty dereniowej.
Lub na tle wiaty. Fajnie by się odbijały na grafitowym tle.
Ogród prawie wymarzony … 17:49, 21 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 1225
Do góry
olciamanolcia napisał(a)
Tu rabata która została „dopracowana” ubiegłej jesieni

Obejrzałam Twoją wizytówkę, jestem pod wrażeniem jak ogród się zmienia z jednej pory roku na drugą. Czy białe i łososiowe kwiaty to to samo i co porę roku zmieniają kolor? Widziałam na jesiennych zdjęciach odcień bordo.
W Kruklandii 17:34, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Kasya napisał(a)

Oby nie
Ja się napaliłam na Buczki, takie mniejsze do donic i były sobie do pierwszej zimy
4 wywaliłam
I się szybko z nich wyleczyłam


No ale kurde.... One takie delikatne?
Ja mam Dawyck Purple. Oba. Jeden to taka rózga dopiero, ale ten drugi to stary i duży już. 10 lat w maju będzie? miał...
Maluszka kupiłam

A taki ładny już był...

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 17:21, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Edit: znalazłam jeszcze takie przed wiosennymi porządkami.

Do warzywnika cześciej się chodzi niż do sadu. Rób tak, żeby wygodnie Ci było.


Noo... tylko że Ty masz część gosp. oddzieloną od domu rabatami i żywopłotem! A ja rabat między domem a "częścią gospodarczą" nie planuję Żywopłotu też bym nie chciała chyba, bo to zawsze dodatkowa robota
Albo zrobię mega ładny i czysty warzywnik... albo najpierw będzie sad Dylemat
Zieleń, drewno i antracyt 17:19, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
olciamanolcia napisał(a)


Mam grosso przy tarasie -jest niezawodna, i bardzo intensywnie pachnie.

Czeremchę ma moja sasiadka-przepiekne drzewo
Nawet fotę strzeliłam

Tylko zapuszczona strasznie - nigdy nie cięta


A to jest czeremcha pospolita? Rzeczywiście spory okaz Wydaje mi się, że ta z arboretum też nie była cięta.
Zieleń, drewno i antracyt 17:17, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Na koniec Kasztanek jarzębolistny.
Muszę o nim poczytać, bo bardzo przyjemnie się prezentuje nawet w formie wczesnowiosennej

Ogród z koniczynką 17:10, 21 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry

woda zamarznięta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies