Mam 2 już już kloniki. Beni Maiko i młody mały Atropurpureum.
Klon Beni Maiko spory już jest jak widać. 4 rok będzie miał u mnie.
W ubiegłym roku przyłożyłam do ziemi dolną gałąź i obsypałam ziemią . w tym roku zajrzałam dobrze się ukorzeniłam gałązki, to odcięłam sekatorem i do doniczek posadziłam. I podlewam co raz. Rośnie w doniczce .
Z nowa zielonkawą gałązką też tak zrobiłam, to na drugi rok będę miała nową sadzonkę i nowego klonika.
Tak samo zrobiłąm wczęsniej z hortensjami ( z patyczków mi się nie udaje ). I tak też zrobiłam z magnolią Ann. I mam już 3 letnią ( 2 razy przesadzaną ) młodą w innym miejscu posadzoną.
Sylwio masz rację sprawdziłam etykietę jeszcze jest na krzaczku. To pigwowiec Holandia.
Ma krwisto czerwone kwiaty. Owoce większe niż zwykły pigwowiec. w/u biegłym roku miał 2 owoce, to już wiem. Może w tym roku zawiąże więcej owocków. Kwiatów ma więcej.
Tak ja też plewię. U nas tak się mówi.
No mam jeszcze tyły mam. ale warzywnik wczoraj posadziliśmy. To już trochę do przodu
Może i zielko z czasem ogarnę
Zwykły pigwowiec też mam. Ale jeszcze owoców z niego nie miałam. Młody. W tym roku miał 2 kwiatki.
Za tymi śliwami mam 7 buków bordowych.
Ale moge te śliwy posadzić na tle rabaty dereniowej.
Lub na tle wiaty. Fajnie by się odbijały na grafitowym tle.
Obejrzałam Twoją wizytówkę, jestem pod wrażeniem jak ogród się zmienia z jednej pory roku na drugą. Czy białe i łososiowe kwiaty to to samo i co porę roku zmieniają kolor? Widziałam na jesiennych zdjęciach odcień bordo.
No ale kurde.... One takie delikatne?
Ja mam Dawyck Purple. Oba. Jeden to taka rózga dopiero, ale ten drugi to stary i duży już. 10 lat w maju będzie? miał...
Maluszka kupiłam
A taki ładny już był...
Noo... tylko że Ty masz część gosp. oddzieloną od domu rabatami i żywopłotem! A ja rabat między domem a "częścią gospodarczą" nie planuję Żywopłotu też bym nie chciała chyba, bo to zawsze dodatkowa robota
Albo zrobię mega ładny i czysty warzywnik... albo najpierw będzie sad Dylemat