Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Juzia 16:15, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Nawet jeszcze nie jest jednoroczny. Siany w maju 2023 r. Wczoraj kilka dołków i ślady po nornicy dostały dosiewki. Koszony był na dwie kosiarki oczywiście, bo mały pomocnik też chciał. Po skończonej robicie kosiarki zostały umyte. Trawa z koszenia trafiła jako ściółka na rabaty.




Taki pomocnik to skarb! I jeszcze po sobie sprząta!!! Ideał!

A po co trawę sypiesz na szmatę? Bo to chyba u Ciebie szmata jest tymczasowo i masz zamiar ją ściągać? Czy pomyliłam?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 16:22, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Patrycja_KG_Lu napisał(a)



Piękny widok
Sad masz tam gdzieś z tyłu na tej fotce? Jeszcze nie ogarniam układu u Ciebie

Ja się właśnie zastanawiam czy zrobić sad bliżej domu czy warzywnik...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Patrycja_KG_Lu 16:44, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Juzia napisał(a)


Taki pomocnik to skarb! I jeszcze po sobie sprząta!!! Ideał!

A po co trawę sypiesz na szmatę? Bo to chyba u Ciebie szmata jest tymczasowo i masz zamiar ją ściągać? Czy pomyliłam?

Wiatr nam podrywał miejscami, bo za rzadko szpilki były wbite. Trawa ją trochę obciąży. Szmata tymczasowo, dobrze pamiętasz. Na 3 rabatach już jej nie ma. Na tej może nawet jesienią się uda jej pozbyć. Chcemy ją usunąć jak będziemy żywopłot sadzić i skombinujemy zrębki czy inną ściółkę zamiast niej. Szmata to taki kompromis z mężem, bo to on odchwaścił rabaty i nie chciał by poszło to na marne. Niektóre rabaty będziemy zakładać dopiero w 2025, a nie chcieliśmy tam siać trawy by potem ją zrywać.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 16:52, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Juzia napisał(a)


Piękny widok
Sad masz tam gdzieś z tyłu na tej fotce? Jeszcze nie ogarniam układu u Ciebie

Ja się właśnie zastanawiam czy zrobić sad bliżej domu czy warzywnik...

Tutaj układ części ozdobnej.

Za nią jest część gospodarcza. W tym sezonie powstały podwyższone grządki przed tunelem. Mauzer został przeniesiony w docelowe miejsce. Sad jest w prawym narożniku.

Edit: znalazłam jeszcze takie przed wiosennymi porządkami.

Do warzywnika cześciej się chodzi niż do sadu. Rób tak, żeby wygodnie Ci było.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Juzia 17:00, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Wiatr nam podrywał miejscami, bo za rzadko szpilki były wbite. Trawa ją trochę obciąży. Szmata tymczasowo, dobrze pamiętasz. Na 3 rabatach już jej nie ma. Na tej może nawet jesienią się uda jej pozbyć. Chcemy ją usunąć jak będziemy żywopłot sadzić i skombinujemy zrębki czy inną ściółkę zamiast niej. Szmata to taki kompromis z mężem, bo to on odchwaścił rabaty i nie chciał by poszło to na marne. Niektóre rabaty będziemy zakładać dopiero w 2025, a nie chcieliśmy tam siać trawy by potem ją zrywać.


Jeśli koniczyna nie kwitnie... to można taką trawę sypać na gołą ziemię i dopiero przykryć. Zawsze to dobroć w ziemię idzie A jak wyschnie to to sianko będzie też latać po całym ogrodzie, bo szmata śliska i nie będzie się trzymało

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Patrycja_KG_Lu 17:01, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Juzia napisał(a)


Jeśli koniczyna nie kwitnie... to można taką trawę sypać na gołą ziemię i dopiero przykryć. Zawsze to dobroć w ziemię idzie A jak wyschnie to to sianko będzie też latać po całym ogrodzie, bo szmata śliska i nie będzie się trzymało


Cenna uwaga
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Juzia 17:21, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Edit: znalazłam jeszcze takie przed wiosennymi porządkami.

Do warzywnika cześciej się chodzi niż do sadu. Rób tak, żeby wygodnie Ci było.


Noo... tylko że Ty masz część gosp. oddzieloną od domu rabatami i żywopłotem! A ja rabat między domem a "częścią gospodarczą" nie planuję Żywopłotu też bym nie chciała chyba, bo to zawsze dodatkowa robota
Albo zrobię mega ładny i czysty warzywnik... albo najpierw będzie sad Dylemat
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anda 17:48, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Juzia , możesz jeszcze zrobić a’la żywopłot nieformalny, niecięty .
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agnieszka_Z 17:52, 21 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 445
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Maliny trafiły w docelowe miejsce. Dziękuję Agnieszko za podzielenie się :* Swoją drogą to jakaś ciekawa odmiana rzadko spotykana w naszych stronach.

Dobrych plonów Podciełaś je już?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Juzia 19:17, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Anda napisał(a)
Juzia , możesz jeszcze zrobić a’la żywopłot nieformalny, niecięty .


No mogłabym! O ja gupia... nie pomyślałam!
Jakoś te buki przy warzywniku zawsze mi tkwią w głowie. Hahaha!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies