Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

olciamanolcia 12:55, 20 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Aniu czy ruszyła u Ciebie rozplenica flamingo ?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Dorota321 16:46, 20 kwi 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Uwielbiam wiosnę, w każdym ogrodzie wygląda inaczej. W Twoim pięknie się prezentuje.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Napia 20:54, 20 kwi 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Piękna ta magnolia i klony i funkie, które dopiero zaczynają, ale one mi się u Ciebie zawsze bardzo podobały
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ElzbietaFranka 21:59, 20 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Piękny klonik Beni maiko. Też go mam tylko mniejszy. Coś mi się wydaje, że chyba zima mu dała w kość. Niby pędy żywe, ale liści nie wypuszcza.

Jest w szkółce może kupię jeszcze jeden.
Aniu piękne foty robisz ja tak nie potrafię.

Pozdrawiam


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MagdaLenka 22:28, 20 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 797
Aniu, świetna aktualizacja wizytówki! Ależ u ciebie kolorowo...
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Anda 12:39, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Pięknie masz, magnolia cudna, a z pigwowca na pewno też będziesz zadowolona
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anabuko1 19:11, 21 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale ile ma kwiecia, obsypana na całego

Ta magnolia Anna zawsze jest taka ukwiecona .
Teraz już przekwita idzie w liście.
Ma pokrój krzaczka, ale taką chciałam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 19:35, 21 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aniu to nie pigwa, a pigwowiec. Będzie rósł w krzew nie w drzewko. Przynajmniej tak mi się po fotce wydaje. Mam chyba takiego samego. Ciekawa jestem jak Ci się z obfitością kwitnienia będzie sprawował bo mój niestety skąpi kwiatków jak do tej pory, a Jego matka u znajomej cała oblepiona kwiatkami była. Pochodnie mamy takie same i nawet nie wiesz jak się ucieszyłam , ze nie tylko ja mam nie wyplewione większość pieli, a ja plewię. Tak się tu u nas mówi w okolicy U Ciebie chyba też
Dotrzymuję Ci towarzystwa w ogrodzie, mam nie ogarnięte i chwast do kolan bo ciągle albo sadzę, albo przycinam. Jeszcze mi cięcia na tydzień zostało i golenie wrzosów potem mogę się rzucać dopiero na chwast

Sylwio masz rację sprawdziłam etykietę jeszcze jest na krzaczku. To pigwowiec Holandia.
Ma krwisto czerwone kwiaty. Owoce większe niż zwykły pigwowiec. w/u biegłym roku miał 2 owoce, to już wiem. Może w tym roku zawiąże więcej owocków. Kwiatów ma więcej.

Tak ja też plewię. U nas tak się mówi.
No mam jeszcze tyły mam. ale warzywnik wczoraj posadziliśmy. To już trochę do przodu
Może i zielko z czasem ogarnę


Zwykły pigwowiec też mam. Ale jeszcze owoców z niego nie miałam. Młody. W tym roku miał 2 kwiatki.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 19:40, 21 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Ewa777 napisał(a)
Współczuję bólu ręki, długo musisz czekać na rehabilitację. Życzę Ci zdrówka, żeby ręka jak najszybciej wróciła do sprawności.
Jestem pełna podziwu, że udało Ci się od grudnia w tak dobrym stanie przetrzymać miniaturową różyczkę. U mnie najczęściej łapały one mączniaka lub liście opadały i zostawały same łodyżki.
Piękne ozdoby ogrodowe kupiłaś

Ewuś wszystko do przeżycia. Najważniejsze ,że mniej boli.
To i tak rehabilitacja za sprawą koleżanki jest na maja. Normalni jak byłam to na listopad mi powiedzieli.
Dziękuję , niech to zdrowie będzie i sprawność do rączki wróci.
No tak tą różyczkę podlewałam i tak trzymałam na parapecie i tak sobie rośnie i zakwitła nawet powtórnie.
Z ozdób ogrodowych też się cieszę
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 19:47, 21 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Kasya napisał(a)
Teraz dopiero wypatrzyłam że masz kliniki palmowe
Ja się nimi właśnie bardziej zainteresowałam i chcę jakieś jeszcze w donicy
Jak długo trwa ukorzenianie ? Opisz proszę jak to robisz ?

Mam 2 już już kloniki. Beni Maiko i młody mały Atropurpureum.
Klon Beni Maiko spory już jest jak widać. 4 rok będzie miał u mnie.
W ubiegłym roku przyłożyłam do ziemi dolną gałąź i obsypałam ziemią . w tym roku zajrzałam dobrze się ukorzeniłam gałązki, to odcięłam sekatorem i do doniczek posadziłam. I podlewam co raz. Rośnie w doniczce .


Z nowa zielonkawą gałązką też tak zrobiłam, to na drugi rok będę miała nową sadzonkę i nowego klonika.
Tak samo zrobiłąm wczęsniej z hortensjami ( z patyczków mi się nie udaje ). I tak też zrobiłam z magnolią Ann. I mam już 3 letnią ( 2 razy przesadzaną ) młodą w innym miejscu posadzoną.

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies