Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 14:13, 17 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Ogród pewnej ogrodniczki 14:12, 17 lip 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Do góry


Ogród pewnej ogrodniczki 14:12, 17 lip 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Do góry
Rabata o która Iwonka pytała i zktóra tyle zamiesznia było. Wygrały derenie i stipa w takim mozole hodowana zimą.
Aktualnie wszystko dużow większe ale nie mam kiedy bieżących fotek porobić





Moja glebo terapia 14:10, 17 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 14:10, 17 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Ogród pewnej ogrodniczki 14:08, 17 lip 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Do góry
No nie było mnie trochę, nie było. Ze mną to juz tak chyba jest że gdy bywam to intesnywnie a gdy mnie nie ma to już nie ma .... miesiącami nawet.

Ogród w tym czasie dojrzewał, troszke samoistnie. Jakos czasu mi brakowało. Niemniej jednak dawał sobie radę.





Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 14:03, 17 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Hortensjada 14:03, 17 lip 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
bozga napisał(a)
Środek rabaty zajmuje Silver Dollar jeszcze w pączkach





Ciekawy ten rozchodnik pod Dolarami jaka to odmiana? i jak kwitnie, na różowo czy bordowo?
Ogród na piasku i z wielkim murem 14:00, 17 lip 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Alicja169 napisał(a)

inne różności



nie wiem jak to się nazywa..zapomniałam..





pierwsze zdjęcie to liatria
drugie zdjęcie to gailardia
a trzecie to pewnie zawilce

pysznogłówka jest piękna - trudna w uprawie? jak ją oceniasz?

poziomki super gratulacje!

moja grandiflora jeszcze nawet pąków nie ma - Twoja piękna
Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot 13:49, 17 lip 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
Do góry
W zeszłym roku wyciąłem stare paskudne tuje. Nie wiem co to nawet było ale jakieś wielkie dzikie paskudztwo. Założyłem nowy trawnik i czas na dalsze prace. Wycięte tuje odgradzały mój ogród od nieutwardzonej drogi z której trochę się kurzy. Chcę wzdłuż 35m płotu (siatka powlekana) nasadzić jakieś krzewy które odizolowałyby ogród od drogi i działki sąsiada na której jest składowisko starych maszyn.
Chciałbym uniknąć sadzenia tuji ale sam już nie wiem.
fajnie byłoby uzyskac taki efekt:

Problemy z tujami 13:36, 17 lip 2016

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 42
Do góry
Mamy świadomość że glina to nie najlepsze podłoże dla iglaków, dlatego też wczoraj mając na uwadze że tuje mogą stać w wodzie (te chore) zrobiliśmy 6 dołków śrenicy 20cm i głębokości 80cm tuż przy siatce i zasypaliśmy je piaskiem.Jeden otwór zrobiliśmy w pasie tujek i faktycznie szło jak w masło. Ale czy to oznacza że tuje stoją w wodzie ? Nie wiem czy to coś pomoże. Było badane ph oraz zasolenie i korzenie tuji (tej najbardziej chorej). Korzenie takim bolcem. Wszystko jest w porządku, tak stwierdził Pan od którego kupiliśmy tuje.
Jeśli będzie trzeba zrobimy drenaż w postaci rowu przed siatką zasypanego piaskiem. Chyba że to trzeba zrobić jakoś inaczej ? To poproszę o podpowiedź.
Odnośnie oprysku czy mogę opryskać od razu Topsinem czy najpierw tymi co Pan napisał ?
To jeszcze zdjęcie samych chorych końcówek.
Przeczytałam jeszcze o chorobie zamieranie pędów przez grzyb Kabatina i pryskanie Saprolem.
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 13:36, 17 lip 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Ta pięknotka od Bogusi z Z... ale bez miana,
Bogusiu ją zobaczysz to może dasz jej imię

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 13:32, 17 lip 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
monteverde napisał(a)

Ze mną też buziolki
Aniu i to jest fajne, że tworzymy nasze rabaty razem już pięć lat i możemy na siebie liczyć ogrody się zmieniają a my nie

buziolki
zakwitły jeszcze białe jeżówki

i te hortki
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 13:27, 17 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula 13:27, 17 lip 2016

Dołączył: 17 lip 2016
Posty: 2
Do góry
Witam, proszę o pomoc takie oto szkodniki występują na kilku z moich brzózek, brzózki zasadzone w tym roku na wiosnę. Do tego występują na nich mrówki. Czym opryskać żeby pozbyć się tych szkodników a zarazem nie zaszkodzić roślinom.
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 13:27, 17 lip 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
yolka napisał(a)
Psotnik okruszek śliczny. Miłej niedzieli
Jolu nie dość, że psotnik to piszczek, ciągle domaga się towarzystwa i zabawy

pozdrawiam
Słoneczniczek szorstki, gailardia, tułacz pstry, chryzantemy zimujące, jeżowki,nachyłki, skalnicę 13:27, 17 lip 2016

Dołączył: 24 sie 2014
Posty: 5
Do góry
Cześć,
Mam w nadmiarze w ogrodzie po parę sztuk każdej z tych roślin.
Chętnie wymienię je na coś innego - ale niekoniecznie. Można też otrzymać te rośliny ode mnie za darmo. Jednak w grę wchodzi raczej tylko odbiór osobisty w Opolu.

Chryzantemy zimujące nie wiem jakiego są koloru bo niestety nie pamietam
Jeżówki same się wysiały i są albo żółte albo czerwone (niestety nie kwitną jeszcze).

Chętnie przygarnę w zamian coś ciekawego. Interesuja mnie rośliny długo kwitnące lub efektownie wygladające. Szukam róż odpornych na choroby, trwałych i ładnych tulipanów, złocienia tanaceum duo, pierwiosnków i wszystkiego co jest ładne, a o czym nie wiem

Na miejscu można na upartego pozyskać coś jeszcze np. trawa Red Baron.


Słoneczniczek


Gailardia


nachyłek

jeżówka zółta

jeżówka czerwona

tułacz pstry
Moja glebo terapia 13:21, 17 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry
Moja róża po radykalnym liftingu deszcz i wiatr tak ją rozcapierzył że konieczna była ingerencja


Bukszpan trochę przystrzyżony górę mu zostawiłam na razie bo jeszcze nie wiem co z nią zrobić
Hortensjada 13:20, 17 lip 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry
bozga napisał(a)
Witam, hortensje jutro bo kilka godzin spędziłam dzisiaj na testowaniu aparatu fotograficznego, myślałam, że pójdzie łatwiej ale niestety daleko mi jeszcze do ręcznych ustawień. Nigdy nie używałam tego typu sprzętu więc trudno mi się przestawić. Na razie sprawdzam opcje automatyczne
Mam nadzieję, że fotki się spodobają Najwdzięczniejsze do tego typu eksperymentów są oczywiście lilie


Testowanie idzie Ci znakomicie...jaki to sprzęt dostałaś ??
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 13:18, 17 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies