Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera 'Pissardi' 13:16, 17 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4171
Do góry
deenbee napisał(a)
Nie dostałam odpowiedzi w wątku o chorobach, dlatego próbuję jeszcze tutaj. Na liściach moich pissardi pojawiły się plamy jak na zdjęciach. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu problemu




Deenbee

Podobne do uszkodzeń powodowanych przez śluzownicę. Jeśli już nie ma larw to mogą pojawić się za ok. 40 - 47 dni i żerować ponownie.


Pozdrawiam
Moja glebo terapia 13:15, 17 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 13:13, 17 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 13:12, 17 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Na tej focie jest prawa część rabaty, za którą robię rewoltę

Wczoraj poszło ostre cięcie - tawuła letnia została przycięta na kształt maczugi i dzieki temu odsłoniła się forsycja (ledwo widać) na której zawieszona jest klatka.

Docelowa wokół forsycji mają być poletka hortensji
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 13:08, 17 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry

A te już pokazywałam
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 13:03, 17 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Moja glebo terapia 13:03, 17 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry
Deszczowo i zimno. Uwielbiam hortensje i zawsze nie mogę się doczekać kiedy zaczną kwitnąć. Choć z drugiej strony czas hortensji zaczyna nastrajać mnie jesiennie...


Ogród tworzony z pasją 13:02, 17 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Do góry
Joanna___ napisał(a)
Karol,czy możesz mi napisać jak dbasz o swoje jabłonie?Ja na moje nie mam już siły.Co roku parch i wszystkie plagi egipskie a teraz wiosną sadziłam jeszcze grusze i już rdza.Czy stosujesz jakieś profilaktyczne zabiegi,że twoje takie zdrowe?

Jeżeli chodzi o grusze to my na rdzę pryskamy środkiem Bi58 Nowy. Polecony przez dobrego sadownika. Jest to środek na mszyce i inne robactwo, wiec żebyś się nie zdziwiła, ale jest tak silny ze eliminuje takze powstawanie rdzy gruszy. Bardzo mało osób wie o tym środku. Ja na dzień dzisiejszy nie znam lepszego. Dodatkowo powiem, że w porównaniu do innych jest w bardzo przystępnej cenie.

Jabłonie opryskiwalismy tylko raz na wiosnę. Mimo tego mają piękne liście i owoce tez są zdrowe. Bardzo możliwe, że masz odmiany podatne na choroby grzybowe. My przy kupnie bardzo zwróciliśmy na to uwagę. Pryskaj regularnie Score lub Miedzianem czy też Topsinem. Bardzo ważny jest oprysk wiosenny tzw. w czasie zielonego pąka. Potem to już tylko zapobiegawczo.


Tak wyglądają liście moich jabłoni, które jak wspomniałem były pryskane tylko raz na wiosnę. Jestem w szoku, że są tak zdrowe.


Mimo zdrowych liści co roku jesienią wrzucam stare liście poza teren działki. Dzięki temu choroby grzybowe nie przechodza na następny rok..
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 13:00, 17 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 12:56, 17 lip 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Przepraszam że nie odpowiadam na posty , wszystkim za wpisy dziękuję ale troche za dużo problemów na mnie spadło i jakoś nie mam głowy do forum. Poniewaz mam trochę zrobionych wcześniej zdjęć to wstawię żeby się gdzieś nie zapodziały.
Kolejne lilie wcześniej nie pokazywane jeszcze
"W kolorze blue" 12:54, 17 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Do góry
Parę zdjęć z Rumunii w takim razie
Ogród w skali mikro cz.II 12:45, 17 lip 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
Właśnie udało mi się wysłać Młodego na obóz, rekrutacja już za nami a i poszła całkiem przyzwoicie..teraz mogę zaczać wypoczynek
I tak po pierwsze programiści z appla dali ciała i o całkiem spektakularnie , bo kolejna idiotyczna aktualizacja przyniosła polski alfabet...bez litery "oł "czyli a ogonkiem ...natomiast ..mam do wyboru : aãåàáâä oraz æ ale nie mam " oł".. wkurza mnie to niepomiernie i bardzo Was przepraszam za te głupoty , które w zwiazku z tym zdarza mi się wypisywać

Będac w poszukiwaniu rzeczy absolutnie niezbędnych do wyjazdu 15 latka na obóz deskorolkowy ( a mało tego nie było , żebyście wiedzieli .. głowy rosnà za bardzo , kaski sa za ciasne, nogi robiommm siem gruuube i ochranacze nie pasuja..echhhh natrafiłam na takowy sklep....śmiałam się jak gooopia uwielbiam ślaskie wstawki , bo wyrazy czasem sa przezabawne [ ostatnio się dowiedziałam , choć jestem rodowitã ślazaczkà to tego nie wiedziałam, jak nazywa się po ślasku nietoperz..... uuuuwaaaaga..... Luftmysza ] jak trza tłumaczenia to piszcie w każdym razie..ten sklep..zobaczcie sami....





Z ogrodowych rzeczy to rozpoczęłam akcję lustro, i tu obfociłam przymiarki.....





Niestety...do końca sprawy nie zamknęłam i lustro nie zawisło cały czas leje, zimno jak byk , a eMuś- Główny Wiertacz i Modernizator non stop w robocie nawet dzis

Buziole dla Was mega gorace..bo dziś chyba się ten gorac przyda......łooojjjj
W zgodzie z naturą 12:45, 17 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
elka_ napisał(a)
Żeby nie było, że tylko ogórki mam w ogrodzie





Vanilka pierwszy sezon i jeden kwiat mam nadzieję, że w drugim sezonie będzie więcej niż dwa kwiatki



Elu, ja na swoje kwiatki, też te pojedyncze egzemplarze, chucham i dmucham i cieszę się nimi przeogromnie
Problemy z tujami 12:38, 17 lip 2016

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 42
Do góry
Witam,
Dziękuję za informacje.
To są zdjęcia tej najbiedniejszej tui i faktycznie te najdłuższe przyrosty taki mają kształt.Czy tylko fuzarioza tak się objawia ?
Zastanawiam się czy takie objawy mogą pojawić się w przeciągu kilku dni ?
Ostatnio ciągle pada, czy to może być też przyczyna zalania korzeni ?
Ziemia u nas to glina, pod każdą tuje poszedł worek ziemi pod iglaki.
Sytuacja u nas jest taka:
Najniższy teren jest przed siatką tak nam się wydaje ale to różnica pewnie kilku centymetrów. W pasie tui był kiedyś trawnik,jak go wyplewiłam więc też ten teren się troszkę obniżył. Pod tujami jest tylko kora.
U nas dziś cały czas leje deszcz, na razie nie da się wykonać oprysku.

Pozdrawiam
Ania
Hortensjada 12:38, 17 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Do góry
Alicja169 napisał(a)
Bożenko, gratuluję świetnej pamięci, wszystkie nazwy masz w głowie ? a może są etykietki? tak czy inaczej prezentacja robi ogromne wrażenie !!
Twój ogród zachwyca, każdego !


Dzięki Co do etykietek to te z pełnymi kwiatostanami są na tyle charakterystyczne, że raczej trudno je pomylić, znacznie gorzej przedstawiają się formy ażurowe, mam je podpisane ale i tak mam co do niektórych sporo wątpliwości i staram się nazwy skorygować po całym sezonie wegetacyjnym ( liczy się nie tylko kwiatostan w tym jego przebarwienie ale też kolor pędów, kształt liści i ich jesienne przebarwienie)
A te fotki zostały z dnia wczorajszego

Kwiatowy ogródek Monteverde 12:37, 17 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 12:36, 17 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Białe jeżówki już za chwilę, już za momencik
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 12:33, 17 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Szczotki do butelek
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 12:33, 17 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Kwiatowy ogródek Monteverde 12:33, 17 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies