Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera 'Pissardi'

Pokaż wątki Pokaż posty

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera 'Pissardi'

Gardenarium 08:28, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
madlen napisał(a)
witam może głupie pytanie ale co tam- Czy jeżeli śliwa jest zaszczepiona na wys. 120 cm to znaczy że ona wyższa nie urośnie i będzie się tylko rozrastać , czy na wysokość też urośnie ?


Pieniek będzie taki sam, korona urośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deenbee 13:48, 01 lip 2016

Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 23
Nie dostałam odpowiedzi w wątku o chorobach, dlatego próbuję jeszcze tutaj. Na liściach moich pissardi pojawiły się plamy jak na zdjęciach. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu problemu



lenka 18:53, 15 lip 2016


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Moja Pissardii w tym roku ładnie obrodziła i zastanawiam się czy mogę to jakoś wykorzystać. Ponoć owoce nadają się na przetwory i nalewki, ale mam pewne obawy. Chciałam zapytać czy ktoś z Was może spożytkował jakoś te owoce ?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Mazan 13:16, 17 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
deenbee napisał(a)
Nie dostałam odpowiedzi w wątku o chorobach, dlatego próbuję jeszcze tutaj. Na liściach moich pissardi pojawiły się plamy jak na zdjęciach. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu problemu




Deenbee

Podobne do uszkodzeń powodowanych przez śluzownicę. Jeśli już nie ma larw to mogą pojawić się za ok. 40 - 47 dni i żerować ponownie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Ewa_K 08:24, 19 lip 2016

Dołączył: 19 lip 2016
Posty: 4
Witajcie,

Trafiłam na ten wątek w poszukiwaniu informacji o śliwach wiśniowych, nad którymi od kilku dni się mocna zastanawiam. Biorąc pod uwagę Wasze doświadczenia napiszcie proszę którą odmianę polecacie: NIGRA czy PISSARDI. W jednej szkółce mi powiedzieli, że nie ma między nimi różnicy, ale mi się wydaje, że Nigra ma te liście ciemniejsze. Pissardi chyba jednak bardziej efektowna kolorystycznie.

No i druga rzecz - chcę wsadzić 3 w rzędzie wzdłuż płotu od strony południowej.
I które polecacie - rozgałęzione czy szczepione na pniu. Na jakie wysokości one dorastają?
Chciałabym uzyskać taki efekt "kołysania" przy powiewach wiatru nie sztywnego zebrania w kulę (akacje w kształcie kuli mam przez domem) i fajnego efektu patrząc przez okno.
Ile Wasze pissardi szczepione na pniu rosną w koronie. Czy mocna pójdą w górę?

Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.
P.S. Wasze pomysły na obsadzenie hortensjami - super.
Ewa
Kasia73 21:45, 30 lip 2016


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
W jakim odstępie posadzić Pissardi żeby korony bardzo się nie stykały? Czy przepisowe 3 metry to optymalnie rozwiązanie czy bliżej? Jeśli bliżej to ile?
Gardenarium 06:57, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewa_K napisał(a)
Witajcie,

Trafiłam na ten wątek w poszukiwaniu informacji o śliwach wiśniowych, nad którymi od kilku dni się mocna zastanawiam. Biorąc pod uwagę Wasze doświadczenia napiszcie proszę którą odmianę polecacie: NIGRA czy PISSARDI.

No i druga rzecz - chcę wsadzić 3 w rzędzie wzdłuż płotu od strony południowej.
I które polecacie - rozgałęzione czy szczepione na pniu. Na jakie wysokości one dorastają?

Ile Wasze pissardi szczepione na pniu rosną w koronie. Czy mocna pójdą w górę?

Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Ewa


Bardziej polecam "Nigra" trzyma kolor - nie zielenieje, druga miom zdaniem zielenieje.

Polecam wysoko na pniu, korona nikomu nie zaszkodzi.

Il;e rosną w koronie? Tego się nie da zmierzyć, zalezy to od warunków jakie ma w glebie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 06:59, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasia73 napisał(a)
W jakim odstępie posadzić Pissardii żeby korony bardzo się nie stykały? Czy przepisowe 3 metry to optymalnie rozwiązanie czy bliżej? Jeśli bliżej to ile?


Tego to nikt nie wie. Zależy jaki pokrój drzewa, w jakich warunkach rośnie i ile lat będą drzewa rosły. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie rozmiary osiągną po np. 10 latach.. to pytanie z kategorii - "nie wiem".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasia73 21:42, 10 paź 2016


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Gardenarium napisał(a)


Tego to nikt nie wie. Zależy jaki pokrój drzewa, w jakich warunkach rośnie i ile lat będą drzewa rosły. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie rozmiary osiągną po np. 10 latach.. to pytanie z kategorii - "nie wiem".


Danusiu ja zazwyczaj zadaję takie trudne pytania na łatwe szukam odpowiedzi sama albo wiem.
Drzewka posadziłam co 2,5 metra zobaczymy w kolejnych latach.
Gardenarium 23:44, 10 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie jest trudne pytanie, tylko takie którego nie powinnaś zadać Bo to jakby zapytać małe dziecko, jaki będzie miało wzrost w wieku 20 lat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies