Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Komendówka 18:41, 12 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
Ponieważ pomysła na pokazanie tego co mam zaczyna brakować w zastraszającym tempie, wystrugałam tak:

To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:39, 12 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
I takie tam
Biała okrywowa różyczka Swanny ma odcień niezwykle delikatnego różu. Kosmosy zachwycają bogactwem swego wnętrza.



Ta to dopiero daje po oczach



Dobre sąsiedztwo( udane zestawy)





Komendówka 18:37, 12 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
I kiedyś cienisty...
Czekam na sosny, na razie cienia użycza stary klon.

Komendówka 18:34, 12 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
Cienisty ciągle

Grzyby kapeluszowe na trawniku 18:29, 12 lip 2016


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Do góry

Tyle nazbierałem w dwie godziny malutkich jest mnóstwo
Gożdzikowa - wiejski ogród 18:28, 12 lip 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Iwk4 napisał(a)
Basiu, masz piękny warzywnik.
U mnie jednak zielsko przylazło ze wszystkich stron. Idę zaraz dalej pielić.

Zrobiłam ci przegląd moich trawek. Tych, co przeżyły zimę. Większość miskantów, które sadziłam w zeszłym roku nie przezimowała niestety.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6594-ogrodek-iwony-ii?page=269
Zapraszam. Jak co, to się pytaj. Odpowiem wieczorkiem. lecę z zielskiem walczyć


Dziekuję bylam ,widzialam....


może ktoś zidentyfikuje,czy mnie nie oszukali


dziś kupilam ,podobno(nie jestem pewna bo bez etykiet)
rozplenica Hameln




i turzycę Evergold






Komendówka 18:28, 12 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
I cienisty "boczek" domku ogrodnika. Do bielutkiego kichawca dołącza biała odętka



I chyba mój paluch dołączył niestety

Ogród KasiWB - część II 18:23, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Przy siatce od frontu (której w przyszłości nie będzie) posiałam tymczasowo fasolę i facelię pożytecznie, modny kolor i chwasty nie szaleją

Ogród KasiWB - część II 18:17, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
ta sama rabata
w 2011 (co się wtedy wyprawiało )

jedno bordowe drzewo (leszczyna) zostało zastąpione innym bordowym drzewem (Nigra) no i nic z tych rzeczy już tam nie ma )


i dzisiaj po prawej widać szkółkę cisową - cisy pójdą na żywopłoty. Widoczna z przodu rabaty hortensja (Great Star) do przesadzenia, ale póki co nie wiem gdzie

Komendówka 18:14, 12 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
I chwalona wcześniej wielgaśna kocimiętka. Reszta przycięta, a ta ciągle ładna i motyli...., a tawuły właśnie poszły pod nóż:



Pierwsza samotna werbena, w innym miejscu wysiała się i czekam...

Komendówka 18:10, 12 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
Zeznania z pierwszego samotnego weekednu na bezludziu. No, nie do końca samotnego, bo miałam pieska, czyli Flipka, zwanego również (nie pytajcie dlaczego), Panem pieczarką, Mitkiem, Piorunem, Wiejskim sznurkiem



Jeżówki i pysznogłówki od Małej Mi





Ogród z uśmiechem 18:09, 12 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
jolanka napisał(a)
Ponieważ chce mi się płakać, pokażę co kupiłam w Końskowoli:

Aphrodite


Chippendale


Gospel




Świetne róże kupiłaś. I jeszcze pienne Minervy i Wiliam S. Super Już jestem ciekawa kompozycji na rabacie.
Zniszczonego trawnika bardzo współczuje. Nie wolałabyś trawnika z rolki?
Ogród w cieniu drzew 18:04, 12 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Do góry
ziele napisał(a)
I jeszcze cudowne róże - jedynie białe na razie początki bo kupione w tym roku, zobaczę jak przeżyją zimę:



Co to za odmiana?
Piwonie zachwycają
Ogród w cieniu drzew 18:03, 12 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Do góry
ziele napisał(a)
I jeszcze raz czosnki (chyba) NN

i na wietrze



Zastanawiam się czy to nie Agapant?

Przerwa na kawę... 18:01, 12 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Kwiatowo - hortensja bez nazwy i pelargonia.

Czy bergenia powinna nadal kwitnąć?

Tawlina jarzębiolistna - kwiaty ładne, wabią motyle ale po 3 latach krzak mimo cięcia brzydki. Rozłazi się, kładzie. Rozmnaża się przez korzeniowe odrosty

Krwawnica a nie przetacznik jak myślałam. I cudna, ogromna lilia, szkoda, że nie zachowałam nazw.
Czasem słońce czasem deszcz 17:52, 12 lip 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Do góry
a dzisiaj kolejne dzieci zastąpiły pod grujecznikiem dogorywające everillo


i czuję że to nie będzie koniec

właśnie dziecię goni mnie z komputera, więc na koniec Princess Alexandra of Kent

Ogród KasiWB - część II 17:50, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
No i bok - przy garażu - tu wylądowały hortensje Grandiflora, które miały być Limkami za nimi jest żywopłot z cisa, którego nie widać nasiały się też naparstnice - nie mam nic przeciwko. Są też różne roślinki tymczasowo - właśnie lilowce, firletka, bodziszki i inne, które wykopałam z rabaty z Nigrą, bo się nie mieściły


Poniżej widać, że jak kończą się hortki to jest przerwa i zaczyna się mur z różami. W przerwie mają być serby i jeszcze przed różami nasadzenia tu przed różami będzie przedogródek trochę nietypowo, ale to właśnie on i co i jak tam posadzić??? oto jest pytanie

Blaski i cienie nowego życia 17:47, 12 lip 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)
Ula zakwitła Twoja lilia to pachnąca, ale sadząc z myślą o białej a wyszło co wyszło...


To dobre
Czasem słońce czasem deszcz 17:47, 12 lip 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Do góry
dzisiaj przy okazji kopania w ogrodzie przyszła mi na myśl historia pewnego konwalnika którą chciałam się podzielić
Otóż rok temu zachwycona okazem w doniczce u Magdy Noemi kupiłam sobie spory egzemplarz, a jako rasowa ogrodniczka od razu zrobiłam z niego 5 sadzonek i posadziłam tu:



Jak widać posadzony za obwódką bukszpanową jest prawie niewidoczny ale pełni rolę zadarniacza

Wiosną przypomniała mi się donica Madzi, więc jego kolejne dzieci powędrowały tu:


Ogród KasiWB - część II 17:40, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
część frontowa - tu też jeszcze tymczasowo to tutaj chcę żeby było formalnie może będzie ) jak kokoszka nie wygra )


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies