Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

Wendy79 17:39, 12 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
KasiaWB napisał(a)
Czy do tego duetu będzie pasować Minerva? z tym, że dałabym ją przed tą źółtą?


Ożeż Ty, jaki piękny masz ten mur! Inna sprawa, że strasznie Ci się pobudowali dookoła, w porównaniu do początku, gdy kupowaliście działkę.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
KasiaWB 17:40, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
część frontowa - tu też jeszcze tymczasowo to tutaj chcę żeby było formalnie może będzie ) jak kokoszka nie wygra )


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
zbigniew_gazda 17:41, 12 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Już się zachwycamy Kasiu. Niektórzy z nas byli świadkami powstawania muru. Ha ha ha - zdaje się że nie powstał on tylko dla roślin. Pięknie pokazałaś "przed" i "po".
U mnie różanka czerwono-różowa, ale są i białe i żółte! Tak mi się posadziło i tak jest. Dalszych sukcesów ogrodowych i nie tylko.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
KasiaWB 17:50, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
No i bok - przy garażu - tu wylądowały hortensje Grandiflora, które miały być Limkami za nimi jest żywopłot z cisa, którego nie widać nasiały się też naparstnice - nie mam nic przeciwko. Są też różne roślinki tymczasowo - właśnie lilowce, firletka, bodziszki i inne, które wykopałam z rabaty z Nigrą, bo się nie mieściły


Poniżej widać, że jak kończą się hortki to jest przerwa i zaczyna się mur z różami. W przerwie mają być serby i jeszcze przed różami nasadzenia tu przed różami będzie przedogródek trochę nietypowo, ale to właśnie on i co i jak tam posadzić??? oto jest pytanie

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 17:59, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
tulucy napisał(a)
W starym byłam po cichu, a w nowym już się ujawnię i przywitam

Twoja różana ściana jest rewelacyjna, kolor cegły na dodatek...
Uspokoił mnie też Twój zestaw żółtego z różem, że to się obroni bo wsadziłam The Pilgrim i do niego dosadziłam różowości i purpury, a potem mnie wątpliwości ogarnęły. Zostawiam jak jest


Witaj Lucy miło, że jesteś
Dziękuję w imieniu ściany
Z tymi zestawieniami też mam ból głowy i liczę, że się obroni ) muszę wpaść zobaczyć Twoje teraz mam wątpliwości co posadzić przed nimi ) oj będzie kokoszkowo ))
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:02, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Wendy79 napisał(a)


Ożeż Ty, jaki piękny masz ten mur! Inna sprawa, że strasznie Ci się pobudowali dookoła, w porównaniu do początku, gdy kupowaliście działkę.


to jeszcze nie koniec murów jeszcze będą budowane )
Faktycznie zagęściło się, zagęszcza się na tyłach i będzie się zagęszczać z drugiej strony. Jak za mną działkę kupi deweloper to powstanie sporo segmentów niestety... Dobrze, że serby i tuje posadziłam )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:10, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
zbigniew_gazda napisał(a)
Już się zachwycamy Kasiu. Niektórzy z nas byli świadkami powstawania muru. Ha ha ha - zdaje się że nie powstał on tylko dla roślin. Pięknie pokazałaś "przed" i "po".
U mnie różanka czerwono-różowa, ale są i białe i żółte! Tak mi się posadziło i tak jest. Dalszych sukcesów ogrodowych i nie tylko.


Zbyszku! Witaj!
Dziękuję, chociaż wiem dobrze, że jeszcze dużo do zrobienia, ale tak mnie wspieracie od początku, że planuję i działam dalej niektórych prac wiadomo nie widać, a czasu zabierają. Byliście świadkami wszystkiego dosłownie dyplomatycznie pomijam dodatkowe przyczyny powstania różanej ściany to był dobry pomysł
U mnie jak wiesz od początku była szkółka do późniejszej rozsady i dużo jest jak się posadziło )) pomału ogarniam towarzystwo, z upływem czasu coraz trudniej to zrobić, bo rośliny spore i z jednej strony ciężko wyciągnąć a z drugiej gdzie to posadzić?
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:17, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
ta sama rabata
w 2011 (co się wtedy wyprawiało )

jedno bordowe drzewo (leszczyna) zostało zastąpione innym bordowym drzewem (Nigra) no i nic z tych rzeczy już tam nie ma )


i dzisiaj po prawej widać szkółkę cisową - cisy pójdą na żywopłoty. Widoczna z przodu rabaty hortensja (Great Star) do przesadzenia, ale póki co nie wiem gdzie

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:23, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Przy siatce od frontu (której w przyszłości nie będzie) posiałam tymczasowo fasolę i facelię pożytecznie, modny kolor i chwasty nie szaleją

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Marga 19:05, 12 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
KasiaWB napisał(a)


Jakie piękne zestawienie! Wiem Kasiu, że to tylko przechowalnik ale tak mi się podoba, że musiałam zacytować. Trawa to pewnie ML?
Facelii też troszkę posiadam w tym roku, bzyczki mają niesamowitą radochę
Dzięki za wklejenie "przed i po". Taka matamorfoza jest niesłychanie motywująca dla początkujących ogrodomaniaków
Buziaki zostawiam.
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies