Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród Małej Mi - sezon 2016 00:49, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Basilikum napisał(a)
wspolczuje tej suszy. U nas od tyygodnia nie pada ale mokro dalej jest


Jak nie sraczka to co innego... taki żywot ogrodnika ..robi się miejsce na nowe..

Ogród Małej Mi - sezon 2016 00:47, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
eee_taam napisał(a)
oooo widze dzieki znalazlam odmiane Paradise Delight....chce miec jak w raju... to ta musze miec!


Ja byłam zakochana w zeszłym roku w ożance.. i nadal chcę ja mieć

I złocienie.. też mizerne w tym roku


Ogród Małej Mi - sezon 2016 00:46, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Też miałam zakupić 3 krzewy róży Comte, ale po opisach zredukowałam do 1 sztuki.


Do wielkiego ogrodu jest fajna.. ale ..

Mój głos się nie liczy w kwestii róż bo ja je mam bo mam..

Dlatego róż już nie pokazuję. przekwitły


Ogród Małej Mi - sezon 2016 00:44, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
eee_taam napisał(a)
przyszłam ożanke zobaczyć podobała mi sie w zeszłym roku ...ale potem o niej jakoś zapomniałam i teraz Anda ożanke lansuje ...ze chyba sie skusze masz jakąś odmianę konkretną?

pytam u ciebie tez kolorem ozanka do fioletowej liatry spasuje sie?


Spasuje, Ewa pokazała, ale trzeba duże plamy, bo inaczej nie spasuje, maja podobny pokrój.. strzelisty.. tyle, że ożanka kwitnie długo, nawet potem jest ładna.. a liatra.. hmm mieszane uczucia.. Jedno i drugie się sieje na potęgę. mam dużo siewek ożankowych.. za rok będzie jak znalazł.

I focia.. padam .. muszę iść spać ...
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:42, 09 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Pojawiły się pojedyncze kwiaty powojnika, którego spisałam już na straty - myślałam, że wymarzł. a tu taka niespodzianka Muszę odszukać jego nazwę
Ogród Małej Mi - sezon 2016 00:41, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Gosiek33 napisał(a)



Przepiękny przetacznik, niestety i u mnie słaby od ubiegłego roku bo go przesadzałam i widać mu nie posłużyło, u Ciebie rośnie w tym samym miejscu?


Mam to samo miejsce mam i przesadzane.. wszystkie są do d. A były takie dorodne..

Siewka jeżówki, w zeszłym roku była 2 razy wyższa.. a w tym taka fajna


Ogród Małej Mi - sezon 2016 00:39, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Tak h. WDome - chętnie.


Jak zapomnę to się przypomnij.. moje szare komórki już sie zablokowały z myśleniem.. spróbuje przesadzić do doniczki, niech tam się ukorzenia lepiej.. Nie pamieam czy pisałam ale jedna sadzonka już kwitnie
I trawki Twoje i Magnolii... pokazywałam 100 razy, ale i tak zachwycam sie 100 razy dziennie. Tylko r ozwą lawendę muszę wyciepać stad i posadzić niebieską.
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:37, 09 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Zakwitły kolejne juki


Ogród Małej Mi - sezon 2016 00:36, 09 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Milka napisał(a)



I jak zwykle w sezonie, znowu widzę, co źle posadzone, znowu kopanie

Serby od Dajany świetne


To tak ja ku mnie .... notuję w zwojach mózgowych co trzeba zmienić ..

I obrazek


Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:32, 09 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Cyprysik (jeden z czterech) - bardzo dobry materiał do cięcia

i ten cięty w prostopadłościan

jeszcze dwa następne czekają na cięcie - może jutro? A właściwe dzisiaj
Nadchodzi wiosna - czas na ogród 00:19, 09 lip 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Do góry
Przepraszam za jakość zdjęć, były robione telefonem. Generalnie wygląda to jak wygląda,za dobrze, zobaczymy jak rośliny się rozrosną.

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:18, 09 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Wciąż kwitnie tamaryszek. Trochę z niego bałaganiarz ale kwitnie dość długo, obficie i pięknie wygladają jego zwiewne kwiatostany


Kilka gałęzi przycięłam wczesną wiosną z nadzieja, że trochę go ujarzmię. Niestety nie da się go ujarzmić Ale już wiem, że cięcie wczesną wiosną wcale mu nie przeszkadza w kwitnieniu. Muszę jeszcze spróboać cięcia zaraz po kwitnieniu
Przerwa na kawę... 00:17, 09 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Na wiosnę do przycięcia perukowiec, łaskawca słownie 3 peruki ma, reszta była ale się zmyła. W sensie peruk nie wytworzyła, wszystko zgubił. Muszę poszukać dlaczego tak sie dzieje nie tnę go, raczej podwiązuje.
Oprócz cięcia jałowców wsadziłam z 15 kwiatków w doniczkach na tarasie z przeprowadzek i nie tylko, zadołowałam umbrę nr 2 - musi tak poczekać. Jak się przyzwyczaję i nie będzie mi w tym rogu przeszkadzać to wsadzę. Podlalam, wypieliłam, z 10 razy się zagapiałam na rabatę w narożniku tylnym zachodnim aby koncepcja się wyłoniła i skończyłam o 22.
Zdjęć nie zdążyłam zrobić. Tylko jedno: powojnik na magnlii - udane połączenie.

Żywopłotki cisowe. 00:15, 09 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Lady Darlene

To nowo zakupiona odm. Peaches And Crem, jeśli nie pomylone w sprzedaży.
Powinna byc żłóto/pomarańczowo/biała.

Niskie dwie czerwone, ładna czerwień, każda inna.


Nadchodzi wiosna - czas na ogród 00:12, 09 lip 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Do góry

Ogród z rzeźbą 00:12, 09 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Na dobranoc:


Żywopłotki cisowe. 00:05, 09 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Tu coś nowego.

Jeszcze inna. mają opisy ale trzeba im zaglądać nisko pod krzew. nie mam dostępu.

Z mojej karpy Alfred G.

Niskie pomponowe mają dużo pąków skryte pod liśćmi.
Przerwa na kawę... 00:02, 09 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Prace ogrodowe planowane (bo w końcu kiedyś to trzeba zrobić) ciąg dalszy. Jałowce podobno blue arrow przycięte. Zaczynały być po prostu za duże. Ciekawe, czy jak będę systematycznie ciąć to też będą łysiały...

W trakcie cięcia - pierwsze dwa lekko ogolone, ostatni jeszcze nie ruszony. A tak mi się kiedyś marzyło, że takie szczuplutkie, strzeliste będą jak włoskie cyprysiki no bo przecież do maja. 60 cm miały mieć. A tu beki wielkie przez 4 lata się zrobiły. Tak, 60 to może w podstawie miały. Nadal nie mogę zidentyfikować czy to blue arrow czy sky rocket ;(

I po cięciu. Dopiero teraz widzę, że tuje sąsiadki dokładnie za nimi są.
Żywopłotki cisowe. 23:58, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Nowo zakupiona w tym roku "Polka"

To też nowa Gold Crown zdjęcie wczoraj, dziś już rozwinęła się.

Jeane Maria.

Pink Isa średniej wysokości.
RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :) 23:56, 08 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Pszczelarnia -Claire Austin w drugim kwitnieniu ma mniejsze kwiatki,zrobiłam zdjęcie ostatnich.
Faktycznie lekko spłaszczone kulki





'Princess Alexadra of Kent niestety nie mam.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies