Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Miłkowo - sezon 2016-2022 11:34, 07 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
moja następczyni
rośnie mała ogrodniczka, ale to cieszy
po wczorajszych wiatrach i ulewach, ciężkie głowy anabelki opadły


w babcinej kamizelce, rano było chłodno, bo wczoraj zwariowana pogoda była

cudnie pachnąca lilia, do przesadzenia, zakrywa ją hortensja i się pokłada
kwitną obficie konwalniki

molinie zaczyna kwitnąć
białą ogrodowa ładnie zaczyna
Mały ogród Kasi 11:31, 07 lip 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Do góry
3 razy w pionie. Ja już się pogubiłam....








Czarodziejskie miejsce na ogród dajany 11:31, 07 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Do góry
dajana napisał(a)
Troszkę roslin w biegu







Dajanko, pięknie i romantycznie!
Twoje murki widziałam i jestem pełna podziwu. Nie wiem jak Ty dałaś sama radę to wymurować. Czapki z głów!
Ogród z widokiem na jezioro 11:29, 07 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
yolka napisał(a)
Dziś byłam na poszukiwaniach mojego cichego wielbiciela zamiast odbyć obiecaną rozmowę

Znalazłam swojego Janka Muzykanta, który od kilku dni "mnie" adoruje wieczorami w altance




ja też miałam swojego, w kocimiętce siedział
Miłkowo - sezon 2016-2022 11:28, 07 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
ubiegłoroczne siewki rozplenicy Black Beuty mam takiej wielkości
w kilku miejscach

tegoroczny patyk anabelki i kosmos się nasiał dopasowany kolorem, w donicy, dalsze w gruncie


też tegorczne w donicy
będzie obfite kwitnienie
w cieniu później, niż te na słońcu
ale dłużej cieszą

i tegoroczne patyki limek z pąkami
Miłkowo - sezon 2016-2022 11:24, 07 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
rok temu je po 7zł kupiłam, część mąż przykosił, te co żyją, bo inne psy połamały, biorę się za kwitnienie, Vanilki
one u mnie się pokładają, chyba dlatego coś mi nie pasują, lubię hortensje ze sztywnymi pędami


hortensja Gret Star w tym roku wyjątkowo dużo kwiatków ma

powojnik Sweet Summer Snow
ładnie pachnie
2 co mam pod tujami, do przesadzenia, pomysł niewypał
Moja bajka 11:20, 07 lip 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry
widzicie ptaszka?


Kochana superaśne zakupy poczyniłaś - cieszą oczęta Ptaszka widzimy Buziaki zostawiam.
Gliniasto, skarpiasto i wietrznie. 11:20, 07 lip 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Do góry
Takie tam.


A limki rosną jak szalone
Miłkowo - sezon 2016-2022 11:17, 07 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
miałam nic nie kupować, a kupiłam trawy
na nowa rabatę
3 miskanty Cosmopolitan, 3 Rubrum, 5 stip, 5 molinii variegata, 1 brakującą Elatę i 8 lawend, w jednym miejscu mus dosadzić, bo głupio tam mam..

to miskant Cosmopolitan
podaja rozmiar od 180-300, kwiatostan czerwony, o ile u nas zakwitnie

zdecydowanie w tym roku niebieskie rozwary zdominowały białe i różowe

ubiorek wiecznie zielony, z fioletowymi kwiatami, sieje się sam i wszędzie, ale lubię go

mój kwiatuszek
Biało różowy ogród za płotem. 11:14, 07 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Luki napisał(a)


Zgapione


Artemiski posadzone



Ale super czochy u mnie hortki zwariowany i przerosły czosnki nie takiego efektu oczekiwałam...
Nieustająco podziwiam Twoją pracę!
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 11:11, 07 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Gardenarium napisał(a)
'Przykłady zestawiania kolorowych liści w festiwalu oślepiających letnich kwiatów. Zestawianie ich niezliczonych odcieni daje odpowiednie efekty. Liście określają strukturę i kolorystykę naszych ogrodów.

Ta zdumiewająca alchemia kształtów, rozmiarów, w różnorodnych barwach tęczy, tworzy bogatą, teatralną scenerię, w której kwiaty mogą pysznić się w centrum uwagi.'


Nasz ogród jako przykład stworzenia kojącej symfonii zieleni. Na zdjęciu m.in. Haconechloa - wielka, foremna kępa. Kule z bukszpanu kontrastują z Hakonechloa macra 'All Gold'.

https://www.facebook.com/ogrodowisko/photos/?tab=album&album_id=1463431990349552

Jak widać w wielu ogrodach na Ogrodowisku, to zestawienie się przyjęło, bo jest niezwykle udane.














Gratulacje! Zasluzyliscie oboje z Witkiem na takie wyroznienia
Kosolkowa Pasja 11:10, 07 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
kosolka napisał(a)
Hmmmm... Co to jest?? Obstawiałam naparstnicę, ale zgłupiałam już, to chyba coś innego Chwast? A moze dziewanna? Podobna trochę. (skąd?? I pewnie żółta )






u mnie tez sie pojawily dziewanny pod plotem, nie wiem skad
Miłkowo - sezon 2016-2022 11:08, 07 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Liliowce masz w takiej ilości, że aż oczy się śmieją Cudnie Nowa rabata powstaje? Komoda świetna - zdolna córka

Ewa, w tym roku sa wyjątkowe, lecz giną wśród Hameln i Moudry, chyba jesienią je przeniosę, stworzyłam taki pas z nimi i tam je wcisnę.

A wczoraj wpadła na nocleg wnusia i przytargała babci motylki, fajne są.
Od rana latałyśmy po ogrodzie, jednak rosnie mi następczyni, potem buzi buzi, mam dziecię zabrała a ja do pracy smyk


moja róża NN od Ewy
w pąku żółta, a jak kończy kwitnienie, kwiat bieleje
Ewa mówi, że to musi być Maria Antonina


motyl od Bawarki też sobie fruwa
Pogubiłam się po drodze... 11:02, 07 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
amelia_b napisał(a)
he he jesień idzie


obserwuj bo ja tak mialam w pierwszym i drugim roku ze tulipanowiec lapal plamki i wczesnie zaczynaly zolknac liscie
popryskalam na grzyba i w zeszlym roku juz tego nie bylo
Pogubiłam się po drodze... 10:56, 07 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
amelia_b napisał(a)
he he jesień idzie

Buuu, u mnie hortki żółte od dołu
Mały ogród miejski 10:54, 07 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Do góry
Tajemnicza trawa. Niska i kolor kłosów coraz bardziej rdzawy





Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Ogród Sylwii od początku cz.II 10:52, 07 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Syla napisał(a)





Syla wszystko jest u Ciebie takie piękne, że trudno zdecydować się,które zdjęcia zacytować. Lubię Twój porządek choć wiem ile czasu i pracy wymaga. Uwielbiam ujęcia z Twojego ogrodu, bije od nich takie ciepło i spokój.
Pozdrawiam
Pogubiłam się po drodze... 10:50, 07 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Do góry
amelia_b napisał(a)
he he jesień idzie


eeee co nas straszysz! musze szybko zapomniec ten obrazek i popac w amnezję
Ogród Małej Mi - sezon 2016 10:49, 07 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Orlik powalony jak i jego pierwotna właścicielka.. na szczęście nam już bardziej powalonych..

Werbenę przytnij niżej, niech się zagęści... jak ma być 1 kwiatek prze miesiąc , to lepiej miesiąc bez a potem burza... kwiatów oczywiście.

Floksy się rozrosną, ale muszę przy nich pogrzebać , coś w tym miejscu się popieprzyło i nic nie rośnie. To są takie ekstra żarówiasto czerwone..

Twoje- moje serby żyją, upały je nie zmogły.. przez przypadek.. bo jest awaria nawadniania RH.. i cała woda poszła w serby.. dzień w dzień.. zamiast pod RH. Za rok kwiatów RH nie będzie, ale serby pójdą w górę jak marzenie..

Dowiedziałam sie o awarii bo pieliłam za choinkami.. 7 godzin na kolanach .. komp spitolony to chociaż ogród pod płotami sąsiadów wypielony .... a serby przytosty zieloniutkie już sa ..


7 godzin 60 metrów zapłocia.. kolana przelatują mi na drugą stronę..




Musisz inaczej tu zrobić aby się nie zarobić.
Ja na nowej rabacie rozłożę gazety, poleję, potem nasypię korę, to będzie jedyne miejsce u mnie z korą, ale wiem, ze jak tego nie zrobię, dopóki nie mam całej koncepcji rabaty, chwasty mnie pokonają. Z czasem, jak mi urośnie, znowu zmienię, bo za kora nie przepadam, choć nadaje schludności. Jeden sezon niech będzie.
Innym sposobem moim jest wyrywanie z korzeniami chwastów i skłądanie na kupie, nowe nie rosną, te schną i jest ściółka.
A tak w ogóle, to też jak i ty, jestem ze wszystkim do tyłu, mam wrażenie, że lato ucieka mi między palcami...
Katalpa ogromna, one jak paulownie sa kruche, u nas drzewo, konary wycinamy, aby nas nie zdominowało; co do liliowców, rok temu miałam biedne, w tym rewelacyjne, ale nie wiem dlaczego.
I jak zwykle w sezonie, znowu widzę, co źle posadzone, znowu kopanie

Serby od Dajany świetne
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 10:41, 07 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Do góry
siakowa napisał(a)
Bardzo szybko rosnie chyba malkul tez go ma. Oby przetrwal zime w donicy.

śliczny
lubisz go?
mi w tej zimeie wymarzł jedne ten przy gabionku małym
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies