Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogród miejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród miejski

Pluszakowa 10:54, 07 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Tajemnicza trawa. Niska i kolor kłosów coraz bardziej rdzawy





Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
____________________
Magda Mały ogród miejski!
gierczusia 19:25, 07 lip 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
W identyfikacji trawy niestety nie pomogę skadeś wytrzasła takowe cudo ?? śmieszna jest z tymi kuleczkami mam nadzieję, že ktoś inny da radė
Poczytałam o grupie wsparcia dla kobit majacych kontakt z budowlańcami uśmiałam się znów ostatnio był magiczny lulek a teraz budowlańcy ja mogę Ci chętnie posłużyć za grupę wsparcia , bo dziś jak mi przyjechali wymieniać wodomierz do legalizacji to mało tego chopa drzwiami od garażu nie zabiłam .. tak więc pamiętaj jak coś to siem nadajem

Czytam też , że zachwycacsz się ogrodem Bogdzi....czy wiesz że kręcono w nim Maję w ogrodzie ??

Buziole
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
malkul 20:39, 07 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
madzia macham ciepło
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
lindsay80 23:14, 07 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
no nie wiem co to za cudo Ci wyrosło, nic mi do głowy nie przychodzi
____________________
Tu ma być ogród :)
Pluszakowa 00:02, 08 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
A może to, http://sklep.trawy.eu/carex-aurea-turzyca.html ? podobne, ale czy to to?
____________________
Magda Mały ogród miejski!
ag_zie 00:15, 08 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Witaj, przyszłam od Edyty, trawkę zobaczyć sesleria to to nie jest - ja też niewiem co to jest
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Toszka 20:07, 08 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Żurawki najlepiej dzielić w sierpniu, ale w taką pogodę możesz teraz, tylko podlewać musisz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
21:13, 08 lip 2016
Pluszakowa napisał(a)
A może to, http://sklep.trawy.eu/carex-aurea-turzyca.html ? podobne, ale czy to to?


spojrzałam ...niby podobne ..ale nie wiem..moze jak urosnie wieksza bedzie łatwiej? ...obserwuj ją
Pluszakowa 21:19, 08 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Toszka napisał(a)
Żurawki najlepiej dzielić w sierpniu, ale w taką pogodę możesz teraz, tylko podlewać musisz.


Toszka ale w sierpniu to wykopać całość i podzielić czy tylko te pędy odcinać? Te u mojej kuzynki są już 4 letnie i bardzo rozrośnięte. I chciałabym zrobić 2 w 1 ich odmłodzić bo raczej im się to przyda i pozyskać sadzonki. Dzięki że czuwasz.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Toszka 21:37, 08 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
nie zawsze trzeba wykopywać - to kwestia odmiany i kondycji żurawek. Sposób wzrostu jest podobny do krzaczka truskawek, czyli z wiekiem tworzy się taki jakby pieniek (nie wszystkie tak mają) i ten pieniek potrafi wisieć nad ziemią z całą rozetą i nowymi rozetkami. Wygląda to tak jak by żurawki nie rosły w ziemi. Wtedy wystarczy delikatnie oderwać rozetkę od pieńka, Zamoczyć w ukorzeniaczu i siup do ziemi. Pierwsze dwa tygodnie potrafią być przyklapnięte. Potem nagle się zbierają i jest dobrze. Trzeba podlewać rzecz jasna. Najlepiej posadzić w cieniu. Jak się dobrze ukorzenią, czyli wypadnie to w sierpniu to przeniesiesz na docelowe miejsce, podlewasz jeszcze raz ukorzeniaczem.

Stare żurawki z pieńkiem warto wykopać i albo odrzucić starą kępkę z pieńkiem, albo przyciąć krótko ów pieniek. Procedura jak wyżej. Ten pieniek próchnieje i potrafi chorować. To jego własnie uwielbiają opuchlaki (ta informacja w gratisie - nie dziękuj)
Proste? Jasne?
to do dzieła
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies