Proszę o cenne wskazówki : żywopłot z Brabantów kilkumiesięczny - tuje 180cm-220cm. Zależy mi by docelowo powstała zielona ściana, gęsta i wysoka. Pani Daniusiu prosze o info jak podcinać, kiedy , by się ładnie i SZYBKO rozkrzewiały , by nie było prześwitów, czy obcinać stożki wzrostu ? Niektóre są jakby zdrewniałe. I kiedy nawozić ? Z uwagi bliskiego sąsiedztwa i braku kameralności bardzo bym chciała jakoś te tuje "podgonić".
A to dobre
chyba by mi wszystko zarosło na amen
głogowniki stąd z rodkowej zabiorę na nową rabatę, rodkową o 30cm powiększę i uzupełnię hakonkami
trawnik w ciapki
Jolu poproszę o sadzonki, potrzebna mi ona na przód domu nie do ogródka, bo tam ledwo już chodzę, bodziszki porozrastały się na ścieżkę aż po nich depczę ale ogródek też masz "zarośnięty" i fajnie to wyglądabiały powojnik to Summer?
Pokrzywy rwałam gołą ręką, mierzyły metr
dla zdrowia
ale najbardziej mnie ten chwast szczawik wkurza...korzenie głęboko i strzela nasionami
mam go wszędzie
i kurdybanek
i tak robię jak radzisz, bo zanim oblecę, to już mam kolejne wielkie
tu moje limki z patyków ubiegłorocznych
w tym już są spore krzaki
latam i na murze montany upinam
wczoraj zostały wykopane Elaty i poszły w nowe miejsce
oby przeżyły
tak samo azalia pontyjska
bo mi usychała
Az trudno uwierzyć, ale wiedząc, że masz busz u siebie, nie dziwię się
jednak jakoś u mnie ta robota stale w ogrodzie, sama juz nie wiem, kiedy najwięcej
tak ciut robię, ciut siedzę
kiedys się zrobi
tu róże Chopin przycięte
buksy mężuś przyciął
teraz dalej ja nad kulkami popracuję
w środku rośnie azalia Schnegold
a limki już ogromne
tu mi część liatrii padło od suszy
no i jeżówki do usunięcia
siewki...