Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród i co dalej 11:54, 04 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Do góry
Monka napisał(a)
No i stało się jako,że dziś nie ma upału , musiałam obciąć te moje choiny , powiem tak szału nie ma , d..y nie urywa , to stożków to im trochę brakuje i to nawet dużo, ale od czegoś trzeba zacząć , myślę , że będę je korygować , jak stwierdzicie, że tniemy mocniej to.... się okaże zaczynamy , w zamierzeniach ma być to ozdoba ogrodu haha koń by się uśmiał

przed


po



no ta choina , krzywa jak jasny gwint nijak nie mogłam zdjąć miary

przed




Pierwsza rzecz to wytnij podwójny czubek bo taki jest, jeśli nie chcesz aby ten świerk był bardzo duży to wytnij oba formując boczne gałązki aby nadać mu formę stożka lub na okrągło jeśli kula,
jeśli kula to podcinasz na okrągło od spodu odsłaniając jego nogę potem korekta co rok wczesną wiosną i gotowe.
mój wygląda tak jest tak prowadzony bo zimą robi za choinkę


po - tu coś musi urosnąć, tam coś trzeba będzie przyciąć
Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis 11:52, 04 lip 2016

Dołączył: 04 cze 2016
Posty: 7
Do góry
Proszę o cenne wskazówki : żywopłot z Brabantów kilkumiesięczny - tuje 180cm-220cm. Zależy mi by docelowo powstała zielona ściana, gęsta i wysoka. Pani Daniusiu prosze o info jak podcinać, kiedy , by się ładnie i SZYBKO rozkrzewiały , by nie było prześwitów, czy obcinać stożki wzrostu ? Niektóre są jakby zdrewniałe. I kiedy nawozić ? Z uwagi bliskiego sąsiedztwa i braku kameralności bardzo bym chciała jakoś te tuje "podgonić".
U Agi - czyli słońce i piach 11:52, 04 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Do góry
Hameln (na zielsko nie patrzymy)

W oflisowym ogrodzie 11:51, 04 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
I trochę szersza perspektywa
U Agi - czyli słońce i piach 11:50, 04 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Do góry
Róże - czy trzeba jej usuwać przekwitłe kwiatostany? Mszycy brak. I innych dziurek też.


Miłkowo - sezon 2016-2022 11:50, 04 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Madzenka napisał(a)
Popieram Sebka i ogłaszam czas lenia ogrodowego do 31 sierpnia


A to dobre
chyba by mi wszystko zarosło na amen

głogowniki stąd z rodkowej zabiorę na nową rabatę, rodkową o 30cm powiększę i uzupełnię hakonkami
trawnik w ciapki
W oflisowym ogrodzie 11:49, 04 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry

Znowu na wsi 11:49, 04 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Joku napisał(a)
Aniu Monte lawenda Viva dość szeroko się rozrasta, może być za duża na twój areał. U mnie jeden okaz ma ponad 50 cm średnicy. Zastanawiam się nad wymianą na nieco mniejszą. Mam o tyle łatwiej że dobrze u mnie rośnie. Vivę kupiłam w OBI albo Leroy, powszechnie dostępne w sześciopakach. Ale gdybyś chciała to mogę wysłać sadzonki.
Reine nie przycięłam, zresztą były tylko dwa pędy płożące się po ziemi. Powypuszczała trochę nowych pędów, Zobaczę jak będzie, skoryguję w następnym sezonie.

Bogusiu, ano zarosłam i to dość mocno . Właśnie zrobiłam obchód sprawdzając czy trawnik dość suchy na koszenie. Ale zobaczyłam na horyzoncie ciemne deszczowe chmury więc uciekłam do domu. Zdążyłam jedynie kilka zdjęć pstryknąć.








Jolu poproszę o sadzonki, potrzebna mi ona na przód domu nie do ogródka, bo tam ledwo już chodzę, bodziszki porozrastały się na ścieżkę aż po nich depczę ale ogródek też masz "zarośnięty" i fajnie to wyglądabiały powojnik to Summer?
U Agi - czyli słońce i piach 11:48, 04 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Do góry
Vanilki kwiatków nie pokazują a te już tak
U Agi - czyli słońce i piach 11:46, 04 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Do góry
Sama nie wiem która lawenda ładniejsza

Miłkowo - sezon 2016-2022 11:44, 04 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Sebek napisał(a)
Dziewczyny - dajcie sobie czas na odpoczynek, większe chwasty łatwiej się wyrywa (oprócz kwitnących metrowych pokrzyw,całe ręce mam poparzone ).


Pokrzywy rwałam gołą ręką, mierzyły metr
dla zdrowia
ale najbardziej mnie ten chwast szczawik wkurza...korzenie głęboko i strzela nasionami
mam go wszędzie
i kurdybanek

i tak robię jak radzisz, bo zanim oblecę, to już mam kolejne wielkie
tu moje limki z patyków ubiegłorocznych
w tym już są spore krzaki

latam i na murze montany upinam

wczoraj zostały wykopane Elaty i poszły w nowe miejsce
oby przeżyły
tak samo azalia pontyjska
bo mi usychała
U Agi - czyli słońce i piach 11:44, 04 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Do góry
W oflisowym ogrodzie 11:43, 04 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry


Miłkowo - sezon 2016-2022 11:39, 04 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Kochana Miłeczko teraz ja mam doła ogrodowego. Przerasta mnie robota, nie wyrabiam


Az trudno uwierzyć, ale wiedząc, że masz busz u siebie, nie dziwię się
jednak jakoś u mnie ta robota stale w ogrodzie, sama juz nie wiem, kiedy najwięcej
tak ciut robię, ciut siedzę
kiedys się zrobi

tu róże Chopin przycięte
buksy mężuś przyciął
teraz dalej ja nad kulkami popracuję
w środku rośnie azalia Schnegold
a limki już ogromne

tu mi część liatrii padło od suszy
no i jeżówki do usunięcia
siewki...
W oflisowym ogrodzie 11:38, 04 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry



Znowu na wsi 11:38, 04 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry
Za oknem burza i kolejna ulewa. Dobrze że nie wyciągnęłam kosiarki .

Na zakończenie pachnący powojnik x Aromatica, urocze gwiazdki.



Miłkowo - sezon 2016-2022 11:34, 04 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
zawitka napisał(a)
Irenko zapisałam sobie twoje maki --pozwolisz namalować jak będzie wena????


No pewnie Halinko
z 2 gatunków maków, zbieram nasiona
wnerwiają mnie teraz po przekwitnięciu, ale mus wytrzymać
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 11:33, 04 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Do góry
Kasya napisał(a)
i dalej


Cudny widok!!!!
Ogród w cieniu brzozy 11:33, 04 lip 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Do góry
Karol99 napisał(a)
Masz cudownie skomponowane rabaty

Karolu, dziękuję

Znowu na wsi 11:33, 04 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies