Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku 17:58, 02 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Do góry
babka napisał(a)


Kilka fotek przy gnojolaniu






lubię to twoje gnojolanie bo po nim mamy wtedy takie wspaniałe widoczki do podziwiania
co to za trawka na drugiej foci? ta zielona (nei psrtokata) ta co ma taką ładną fryzurę
To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:55, 02 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Ciągle mam ciągoty do róż, takich niedużych szczególnie do pachnących (brak mi zapachów w ogrodzie)ale teraz znowu dziewczyny na forum narzekają na ich śmiecącą przypadłość. I po deszczach w okolicy znowu wszystkie kwiaty stłukło - gdy słońce praży pięknie kwitną.


Gosiek, z różami zaprzyjaźniałam się powoli. Po kilku latach powiem, że to była słuszna decyzja. Nie rzucałam się na wydelikacone panny księżniczki, tylko zaczęłam od tych żelaznych egzemplarzy. Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkie rosnące u mnie róże okrywowe. Nie ma na nich mszyc, dziur w liściach, obsypywania kwiecia, czarnej plamistości. Dają bardzo ładne plamy i cieszą oko do mrozów (The Fairy, Lovely Fairy, Swanny, White Cover). Po nich moją sympatie zdobyła Mary Rose i Bonica. Ta pierwsza mocno pachnie, jej płatkami (plus listki mięty) aromatyzuję wodę i schładzam. Pyszna podczas upałów. Pozostałe coś tam mają, a to mszyce, a to plamy, a to dziury w liściach. Przyjmuję to z pokorą. wszak nie jesteśmy na planecie sami.

Bonica- zero śmieci



White Cover- zero śmieci



Najwięcej płatków opada z New Down i z tej, co ja nabyłam jako Snow Princess. Ale jakoś mi te płatki na ścieżce nie przeszkadzają. Nawet romantycznie to wygląda.

Ukojenie 17:47, 02 lip 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6022
Do góry
zoja napisał(a)
Tak na szybko - w biegu:



Za rok chyba posadze wiecej lili

Piękna
W cieniu - zacieniona 17:46, 02 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Dzisiaj zabrakło orzeszków...będzie musiała przejść na dietę...
Działka prawie w Borach Tucholskich 17:43, 02 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Ela chyba tak bo kolor bo obrzeże ale gardziel zbyt cytrynowa ta druga bardziej pasuje
jednak i tak w sumie 2:1 dla lewego


takie coś z takim czymś







Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród 17:41, 02 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Do góry
ren133 napisał(a)
A u mnie szałwia ustąpiła miejsca lawendzie i główkowatym




mus zacytować bo to fantasyczne połączenie!!! będzie kopiowane na potęgę! wiem to na 100% BOMBA!!!
Ogród Cioci cz. 3 17:39, 02 lip 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)


Sto lat u Ciebie nie byłam a tu takie pięknotki wstawiłaś. Powiedz co to jest te foletowo-niebieskie grube kłosy za lawendą. Lawenda
To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:38, 02 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Renato buszująca w zbożu i kukurydzy mam edenkę od marca, więc moje doświadczenie z nią jest zerowe. Jedną będę podwiązywać do tarasu, a drugą puszczę wolno. Zawsze do dyspozycji zostaje sekator.

Klony uwielbiam za ich jesienne przebarwianie i wielość odmian. Nie porywam się tylko na te egzotyczne- palmowe. W tej szkółce on się chyba znalazł przez przypadek. Mieli jakiś żelazny zestaw drzewek typu wiąz Wredei, wierzba hakuro, migdałek , klony na pniu i katalpy. Szukałam kompaktowego drzewa do 10 m.
Już miałam wziąć pendulowatą karaganę w akcie desperacji, gdy dojrzałam jakiś zakątek z czerwonolistnymi brzozami i wciśniętymi między nimi klonami cynamonowymi za 28 zeta. Grzechem byłoby nie skorzystać z okazji.
Enklawa w mieście 17:33, 02 lip 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 562
Do góry
Lawenda przed ścięciem..


Ogród Mirelli 17:30, 02 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
MirellaB napisał(a)
Lawenda z Obi mnie zawiodła, ale pokażę.
W przyszłym roku do wymiary na bardziej gęstą i zwartą, a ta znajdzie miejsce w ogrodzie rodziców

Też nie rozumiem zachwytu forum nad tą odmiana. Poza tym ze zimą ładnie wygląda to jednorazowe kwitnienie takimi wydłużonym łodygami denerwuje mnie. Dlatego mam ja na przedpłociu, narażoną na aktywność psów ....
Księżycowy... 17:27, 02 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Pierwsze kwitnienie Lavender

Ogród Mirelli 17:26, 02 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Do góry
MirellaB napisał(a)
Jeżówki również pierwsze zagoszczą u mnie na stałe



ech jak pięknie
Ukojenie 17:15, 02 lip 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Tak na szybko - w biegu:



Za rok chyba posadze wiecej lili
Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 16:37, 02 lip 2016

Dołączył: 26 kwi 2016
Posty: 5
Do góry



Ponawiam moje pytanie, czy ktoś wie jakie to drzewo? Widziałam je w Niemczech w Kolonii.
Ogródek warzywny na balkonie 16:33, 02 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry
Warzywka
Ogródek warzywny na balkonie 16:32, 02 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry
Coś jeszcze, coś więcej... 16:30, 02 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry


Surfinie szaleją







Jarzmianki boskie!!!! Sebku A jaki masz przepis na piękne surfinie??? Mam wrażenie ze w tym roku nic nie chcę mi rosnąć nawet one ...
NewLife w ogrodzie 16:28, 02 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Do góry
Flower1 napisał(a)
Beatka jak tam zakupki ? wypad do Chwaszczyna udany? nie martw sie tujami za rok beda ładniejsze, ja jak wsadziłam swoje to pirwsze 2 lata straszyły )

Zakupy udane baaardzo.
Kupiłam:
- 5 berberysów Orange Rocket (dziękuję Magda za zwrócenie na nie uwagi),
- 5 berberysów Maria,
- 3 żurawki Chery Cola,
- 1 żurawkę Marmalade,
- 5 miskantów Morning Light,
- 3 miskanty Gold Bar

i uwaga.....
- 5 brzózek pożytecznych Doorenbos

Kurcze, trochę mi się w aucie zaparzyły. mam nadzieję, że się ładnie przyjmą.

Szkoda Madziu, że nie mogłaś przyjechać.

A tak w temacie trawnika. Zbierają się ciemne chmury...
W cieniu - zacieniona 16:14, 02 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Dzisiaj piękny słoneczny dzień...i przemiłe spotkanie w szkółce roślin w Chwaszczynie.



...przy okazji do koszyka wpadły przypadkiem hortensje:Levana,Diamantino, Baby Lace i trawki:Amazon Mist,Stipa Pony Tails.

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 16:01, 02 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
JoannA napisał(a)

Placyk ma średnicę 3,60 m.
Ale stare zdjęcie wygrzebałaś. Sama nie mogę uwierzyć jak rosliny się tam rozrosły


Śliczne tło dla laweczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies