Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z uśmiechem 02:12, 02 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
jolanka napisał(a)
Dzisiaj nadrabiam "zdjęciowisko" Dopiero potem polatam u Was i poodpowiadam

Abraham Darby, którego kupiłam w Pęchcinie ma pierwsze kwiaty. Rzeczywiście jest piękny




Edenka też zaczęła kwitnąć. Ciekawe ile w pierwszym roku będzie miała kwiatów?




Śmiem twierdzić,że to nie jest Abraham i ten pączek też do Edenkowego nie jest podobny.
Edenka ma biały pączek z różową obwódką,a ten jest żółtawy...


Odnośnie pseudo Lanender Perfum,to nie znam jej,ale jest śliczna,ciesz się
Nawet moja Violette Perfume jest jaśniejsza.
Poczekajmy na kolejne kwiaty,może wtedy zdiagnozujemy imię

Śliczne masz te naparstnice brzoskwiniowe

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :) 02:01, 02 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Urszulla - Dobrze,że ten krwawnik posadziłam przy Arturze,bo niższą różyczkę by zdominował całkowicie

agata19762 - tak fajna jest,każdego dnia ma ciemniejszy kolor


Ostróżki zerwałam i czekam aż dojrzeją nasienniki

Kasya
- tak,to ślicznotka,ma szybiście rózowy kolor,ale bardzo lubię te misternie poukładane płatki.


Madzenka -

monteverde -Kilka róż od ciebie też odgapiłam Stephanie Baronin zu Guttenberg ,zachwyca mnie niezmiennie
Z tej szkółki,której link wkleiłaś, w tym sezonie dostałam bardzo liche sadzonki,na dodatek 2 różne metki na jednej róży. Spada jakość,a cena wygórowana...
jolanka - zaraz lecę na zwiady do cię

Sebek - widzisz,a ja za każdym razem chcę więcj i wyżej
Każdy ma hopla własnego chowu

Zagajanka -Guernsey jest delikatna tylko w początkowej fazie rozkwitu,później tak wygląda

Deszczu u mnie nie było w ostatnich dniach,może Wedding piano zdąży się otworzyć

Urszulla - Sama jestem ciekawa jak będzie bujny,chciałabym żeby szalał,jak te botaniczne,masa dzwonków-zobaczymy

MarekW - ja 3 już teraz wykopała,bo przez swoją głupotę bym je ukatrupiła,nasypałam obornika kurzego do dołków i marniały w oczach,za mocne stężenie
Teraz je moczę,żeby wypłukać nadmiar,może uda mi się uratować chociaż 2,bo jedna już łysa,odpadły wszystkie listki
Goethe do przesadzenia na jesień,źle znosi słonko,ale żyje

Bogdzia - nie zauważyłam,żeby moje dzwonki się rozkładały,ale muszę to poobserwować,co się z nimi dzieje kiedy przekwitają

Kasik - masz rację,to jest nie do opisania,przynajmniej ja nie potrafię

Może najbardziej odda to,że kiedy wracam rano po pracy do domu,to moje pierwsze kroki kieruję do róż,oglądam która już kwitnie,jak pachnie
Łapię za aparat,żeby uchwycić ten moment jeszcze z rosą.
A mój eM zagląda przez okno i puka się w głowę To poważna choroba już...

Ale najbardziej lubię wieczory,kiedy zapach róż jest intensywniejszy i miesza z zapachami maciejki,tytoniu pachnącego i innych pachnących zielsk.

Odnośnie wyboru,to nie wiem na jakie stanowisko chcesz je posadzić.
Chopin jest wielgachny. Ma duże liści,duże kwiaty.Generalnie róża z konkretnymi gabarytami

Nie znam La Perle,ale ze zdjęć z netu widzę,że ma żółtawe odcienie.
Chopin w pierwszej fazie tez takie ma,więc kolorystycznie są podobne te róże.





Tutaj widać ,że w pierwszym kwitnieniu sięga niemal wysokości siatki,w drugim jest jeszcze wyższy.






Anulajda w raju 01:48, 02 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3781
Do góry
Burgundy Ice sadzone z gołym korzeniem rośnie u mnie w trzech różnych miejscach w pełnym słońcu w rannym i w południowym łącznie 14 szt ale wszędzie tak samo wygląda nie straszne mu upały i deszcz bez szału na razie ale lubię go, ma delikatny kwiat na cienkich pędach ale trzyma się prosto i długo się utrzymuje nawet jak przekwita to niczego sobie kolor jest,czekam na plamy koloru z daleka wśród traw i hortensji bo potencjał ma wielki i mam nadzieję że mnie nie zawiedzie bo więcej nic od niego nie oczekuję



To tyle na dziś z moim podsumowaniem różanym z jednej strony działki


c.d. nastąpi
Dwa ogrody 01:35, 02 lip 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry

na rabacie ziołowej jedno miejsce zdominował w tej chwili mak


a w nowym czekała na mnie dziś rano makowa niespodzianka, niestety aparat nie oddaje koloru, z daleka wygląda jak czarny, z bliska baardzo ciemne wino;

Anulajda w raju 01:25, 02 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3781
Do góry
Falstaff sztywny jegomość ale tylko w pąkach z czasem otwierania się bardzo duży kwiat który zwisa pod ciężarem podobno z czasem się usztywni, sadzony z doniczki w tym roku, wypuszcza długie pędy,chyba będzie nadawał się do kulkowania muszę obadać je bo z widoku są masywne... ale i tak jest lepszy od Munstead Wood który jak na razie bez szału, wiotki kłujący mały krzaczek ale był sadzony z gołym korzeniem na jesień to mu wybaczam,też wybuścił długaśny ale wiotki pęd to go z łatwością przypiełam teraz do ziemi, testowo...
Falstaff...
Ogródek Mirelli 01:20, 02 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Do góry
MirellaB napisał(a)
Zdecydowałam, że przy tarasie posadzę hortensję Annabell Strong i żurawki.
Szału nie będzie wiem, ale decyzja jest taka, że ogród ma być prosty

Towarzyszyć jej będą żurawki



Kilka z tych żurawek planuję posadzić przy magnolii. Wiem, że magnolia nie lubi mieć nic w nóżkach, ale takiego pustego miejsca nie chcę zostawić. Przetestuję jak będzie rosła


Cudne pola żurawkowe będą
Dwa ogrody 01:14, 02 lip 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Bożenko, dziękuję

W starym cynie z szałwią muszkatołową, której pozwoliłam wysiać się w ubiegłym roku, aminek to tu, to tam

czarnuszce i szałwii tricolor też nie przeszkadzałam

i aminek z bliska

dalie zaczynają, oczywiście pomyliłam karpy, ta "angielska" miała rosnąć w nowym

Anulajda w raju 01:05, 02 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3781
Do góry
Abraham Darby na razie bez szału kwitnienia u mnie ale jak wypuści kwiat to pachnie że nosa oderwać nie można,jest u mnie drugi sezon ale pierwszy przechorował i przesadzany był to na razie i tak dobrze jest.Rośnie na pełnym słońcu koło Falstaffa i MW
Anulajda w raju 00:58, 02 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3781
Do góry
Pastella tłoczy non stop z malutką przerwą tak jak Pomponella drugi wysyp ma duży na mocniejszych pędach taki uporządkowany bardziej nie jest śmieciuchem da się zdążyć z urywaniem przekwitłych kwiatów
Anulajda w raju 00:42, 02 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3781
Do góry
Mary Ann pierwszy wysyp kwiatów ma wielki i trzyma je bardzo długo i w dobrej kondycji w miarę sztywno pomimo deszczów i słonca a potem pojedyńcze kwiatki non stop ma aż do ponownego wysypu
Jedyna wada dla mnie to początkowo kolor łososiowy ale gdzieś przy ilości kwiatów się gubi
Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 00:41, 02 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Dziewczyny, wakacjuję. Nie zrobiłam zdjęć ogrodu przed wyjazdem, nie zdążyłam, a róże pięknie kwitły. Pewnie jak wrócę, to już będzie po głównym kwitnieniu. Przy tarasie było wsciekle różowo, chyab za różowo Trudno.

Cis Repandens dopiero zaczął ładnie przyrastać. Pisałam już kiedyś, ze w pierwszym roku psy mi go nieźle podeptały i miał ciężko. Teraz widze, ze ładnei rośnie. Ma ok. 70 cm średnicy. Nie jest wysoki, na tą chwilę lawenda spokojnie będzie widoczna, ale nie mam pojęcia jak będzie przyrastał na wysokość w kolejnych latach.

Pozdrawiam różnymi widoczkami z wakacji





W Dolinie Muminków 00:35, 02 lip 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry
Kochani od kilku dni jestem właścicielką lawendy..... zobaczcie jak wygląda
Anulajda w raju 00:29, 02 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3781
Do góry
Pomponella na razie leży od ciężaru ale ona tak ma przy drugim tłoczeniu się usztywni,na początku mnie wnerwia ale potem jest już spoko
Anulajda w raju 00:21, 02 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3781
Do góry
Gartentraume ma cudowny kwiat falbanek i pięknie pachnie ale obecnie trzyma kwiaty krótko mam mieszane uczucia co do niej na tą chwilę ale myślę że się to zmieni
Jak feniks z popiołów 00:21, 02 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry
Ogrodowisko, mimo że swoją przygodę z nim dopiero zaczynam już zdążyło odcisnąć na moim kawałku zieleni swoje piętno. Za jego sprawą do ogródka przywędrowały żurawki w "większej" niż zwykle ilości. Z przysłowiowych trzech sztuk przerzuciłam się na pięć.
Oto pierwsze z nich.

Przecudny urządzają spektakl koloru, gdy wieczorne słońce zaświeci im "pod listki".

A tu już po wizycie u "fryzjera". Za "fryzjera" robiłam oczywiście ja, a usługa ograniczyła się do "przycięcia końcówek" czyli usunięcia przekwitłych kwiatostanów.

Anulajda w raju 00:11, 02 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3781
Do góry
Takie tam fotki różyczek które zachwycają non stop
Jedne z sadzonych ostatnio i przesadzanych już u mnie Voyage trzyma nawet długo kwiat nie wiem czy ma przerwę w kwitnieniu jak Artemis, Eden Rose czy angielki Shropshire Lad i Queen of Sweden ale po trochu pokazuje nowe kwiaty,wygląda na to że dołączy do grona moich ulubienic
Nasz przydomowy ogródek 00:00, 02 lip 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry

Pochwalę się sukcesami w rozmnażaniu roślin. Krysia wsadziła do wody kilka gałązek lawendy w jesieni. Wygląda na to ze wszystkie się przyjęły i już posadzone. A jeden mały pyrtek już nawet zakwitł.



Bardzo dobry pomysł, tez spróbuję ukorzenic.
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 23:49, 01 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry
Zmora ogrodnika - tak nazywam to miejsce.
Jak wygląda? Sami widzicie.

Nie mam absolutnie żadnego pomysłu jak zagospodarować ten kawałek terenu.
Ta oddalona skarpa należy do sąsiada, który podniósł sobie teren i postawił ogrodzenie na szczycie skarpy. Jednak granica działek przebiega u podnóża skarpy. Na skarpie rosną drzewa klony i jesion, które wraz z nadejściem jesieni oprócz tego, że przepięknie się przebarwiają to na nieszczęście zrzucają multum liści. Zgarnianie liści, wyrywanie klonowych samosiejek - tym wszystkim zajmuję się ja, sąsiad nie interesuje się tym terenem. Teren z upadem, suchy, na jesień zasypany liśćmi - i co tu z nim zrobić?
Zostawić tak jak jest i udawać, że jest pięknie?
Zasadziłam tak kłącza konwalii, ale jakieś mizerne są - chyba się męczą w tym miejscu. Szukam jakiejś rośliny odpornej na suszę, cień, której niestraszne jest pochylenie terenu, a do tego, która przeżyłaby jesienne harcowanie z grabiami po tej skarpie (jakoś opadłe liście muszę stamtąd zebrać). Paprocie? - tyle tylko, że sucho tam. Barwinek? - tylko jak wtedy grabić? I nie bardzo chcę inwestować w to miejsce jakiejś ogromnej kwoty, w końcu to de facto teren sąsiada.
Proszę o podanie jakiegoś tropu, w którym kierunku iść
Ogród Mirelli 23:36, 01 lip 2016


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Do góry
MirellaB napisał(a)



Ja też poluję na białą jeżówkę bardzo mi się podoba!
Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 23:28, 01 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Izuś, TY biegiem i przelotem w swoim ogrodzie więcej zdiałasz, niż ja całodziennym tuptaniem. Trzymam kciuki za wasze gonitwy!

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies