Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Miłkowo - sezon 2016-2022 14:22, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
eda napisał(a)
jaaacie szczena mi opada zdrowia Irenko normalnie zdrowia trzeba żeby ogarnąć to to wszystko ale pięknie i nowe nabytki widziałam piękna magnolię za jednym takim płotem długi ciemno różowy pąk a drzewko malutkie takie do moich ramion może nie nawet ...całe w pąkach jutro trzasnę fotkę buziolki zostawiam

Wiesz, co u nas najgorsze
my stale za wszystko naraz się chwytamy
wiecznie bajzel
trzaśnij
moja Genie taka mega z pąkami
a Black Tulip wysoka i rozgałęziona, tak ponad 2m. Za rok się odwdzięczy
buź
forum nadal mieli
sfociłam tamaryszki, ale w niebo musiałam celować, tak wysoko są już

werbena już odrasta z korzenia

a gwiazdeczki kończą
i tak długo było
najmocniej pachną w słońcu, a Piruette nawet bez słońca
Susan też bez słońca pachnie

Miłkowo - sezon 2016-2022 14:16, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Niesamowita jesteś z tymi magnoliami chyba wymyśliłam że u mnie też jeszcze dwie wejdą Nie w tym roku ale pomysł jest


Gosia, przeca wiesz, że to nie planowane, samo wyszło jakoś
A powiem ci, że masz racje, wciśniesz u siebie, jak się pokombinuje
można
ja najwyżej teraz malutkie powciskam gdzieś
dojdę do twojego wątku, doczytam
i kupiłam piwonię
bo miała pąk, a to nadzieja, że za rok znowu pąki
wszystkie inne bez były


DOMINIKA
no
a to piwonia KRINKLED WHITE
ona jednak ma inny wygląd niż pozostałe bylinowe
i masa kwiatów
Miłkowo - sezon 2016-2022 14:10, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
POLINKA i OLILI i AGATA
nie
hosty, hortensje, pierwiosnki
na razie tak się zaczyna
przymiarki
wygląda nijako
trzeba czekać na efekt końcowy, bo linie chyba większe będą
kolejne rośliny muszę wykopać
to dla mnie horror


AGA_PE

dzięki...zapisałamruszył, bo myślałam, że mi padł.
Liść łubinu

RUMIANKA
Elisa, kupisz jeszcze...też mi padały
teraz mam wybrane i liczę na efekt
na razie widoczny w realu, na fotach mało
ale stary powojnik
WARSZAWSKA NIKE
już w pąkach

BLYXA
chyba ewolucja lepiej pasuje
tak, jak Pszczółka to ujęła
powojniki większość młode
na efekty trzeba czekać, jedne już dadzą pokaz inne, za rok
ale tyle jest.
ale za to już mam 1 pąk na róży
mega szybko
Moje ukochane miejsce na ziemi 14:06, 19 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Miniaturowe iryski.

Moje ukochane miejsce na ziemi 14:04, 19 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Rodki cunigamsy wh.też pękają.

Moje ukochane miejsce na ziemi 14:00, 19 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Miniaturowe rodki pękają.




Ogród z pergolą 13:59, 19 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
czy ten ice dance żyje??
Ogród z pergolą 13:58, 19 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
porobiłam trochę, plecy mi pękają
troche puzzli ułozyłam. jak przestanie padac to foty zrobię bo ledwo zdazyłam uciec
zdążyłam róże złapać
the fairy

nowy nabytek Pashmina

Princess Aleksandra of Kent

Munstead Wood wkońcu pusciła pąki


Moje ukochane miejsce na ziemi 13:56, 19 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
inag napisał(a)
Magnolia rzeczywiście śliczna ale w jej identyfikacji niestety nie pomogę choć bardzo bym chciała
Udanego dnia!!!!



Ilonka dzięki wielkie !!!

W biegu trochę przed południem
Wykorzystałam pogodę i zrobiłam oprysk z florovitu na bukszpany. Jeden pięciolitrowy cały.
Potem z pinivitu na iglaki.
Trochę tych roślin mam, 3 pięciolitrowe opryskiwacze wypsikałam

Tyle zdążyłam. Zostały rodki jeszcze.


Od 12.30 do 17.00 wyjazd ...zajęcia z Kubusiem.

Jeszcze wszystkie doniczkowe podlane nawozem.
Miałam turbo włączone.
Oczywiście jeszcze ugotowałam grochówkę.
Karkówka upieczona. Ziemniaczki obrane.


Czosnki ozdobne już już.
Strasznie szybko wszystko pędzi w ogrodzie.


'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 13:55, 19 kwi 2016


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
bql3 napisał(a)
Witam,


hmm...no jeszcze wiosna na dobre się nie zaczęła a klon palmowy Dissectum dał przysłowiowego czadu i szaleje, śpieszno mu do wiosny czy cuś? - no ale mimo to to jest chyba jakaś masakra z jego strony ,zresztą sami popatrzcie na fotki:


















pozdrawiam
Jan


ale dobrze trafiłam jaki delikatuchny super pochuchaj mu ode mnie pozdrawiam Janie wiosennie A mojego mikrusa przesadziłam pod gryla i eksperymentuje może tutaj będzie zdrowszy paaaa
Miłkowo - sezon 2016-2022 13:54, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Kindzia napisał(a)

Matko i córko!!!!!!!!!!!


No co nie mogę mieć 13 jest 14

taka, z pąkami
będzie kwitnąć

tu sobie rośnie
idealne miejsce
pęcherznicę będę ciąć

a Black Tulip liście puszcza
czy uraczy choć 1 kwiatkiem?
niech sobie rosną, za rok będę mieć frajdę
Kwitnące skarpy 13:52, 19 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Do góry
pawel_snopek napisał(a)


To zdjęcie jako jedno z kilku na tym forum przemawia do mnie by jednak między trawami rzucić jakieś krokusy, hiacynty i tulipany, by zanim trawy ruszą było trochę "życia" w ogrodzie
Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 13:49, 19 kwi 2016


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
W ogrodzie pod liśćmi dziś odkryła 2 ropuszki, siedziały skulone z zimna i nie reagowały na moje ruchy. Tylko ta jedna gały wytrzeszczała!



Pisałam u Basi o tawułach. Oto sa skutki nie przycinania tawuł we właściwym czasie,




oooo ropuszki w ogrodzie samo zdrowie ja gonię kota żeby nie ruszał bo lubi zamęczać
ale fajnie wszystko rośnie Hanusia a o czym czerwonym mówisz na czymś tam ? a prymulki też mi poginęły tylko jedna z żółtych wyszła a tak to te wytrwałe sommm...tulipki też liście maja poszarpane ale nie obcinałam a co tam kwiatami zakryją U mnie teraz dowala deszczem i wiatrem oczy mam na zapałki ledwo trzymam o chyba już po deszczu ... buziam
Miłkowo - sezon 2016-2022 13:47, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
POLA
no masz, myślałam, że je tylko już podlewasz
ło matko, dużo róż!!!

BASILIKUM
Iza, dopiero zaczęte, ciut potrwa, ale bajzel znowu, tam juz chyba tez 4 raz grzebanie hi hi z powojnikami racja

ŁUKI
no i nie dowieźli mi, foci niet, nawaliło im auto, czekam nadal...
oj mają, wszystkie z gumy
TUSIALA
Marta, no nie mam no to dobra wiadomość, jeden przykoszony został, zacznie znowu od zera, o ile wylezie
o rany, ja w domu patyków nigdy nie robiłam, więc na czuja już hartuj i wynoś, a na noc zabieraj, no bo one domowe, moje w gruncie od lutego siedzą.

najpierw swój wątek ogarnę, potem do was
te mam 2, jeden idzie po nowej magnolii Jolanthe
bardzo mi się podobają!
STOLWIJK GOLD

nie wiem, co to
pewnie jakiś czosnek
sadzone jesienią

stokrotki z siewu, miałam jedną kępkę, teraz szpaler, co rok więcej
Moje ukochane miejsce na ziemi 13:46, 19 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Marta napisał(a)
Magnolia śliczna



Dziękuję

U nas nad ranem było 0 stopni.
Trochę chłodno z rana ale obchód po ogrodzie zaliczony. Okazuje się, że głóg Paul Scarlet zakwitnie w tym sezonie. Jest cały w pąkach.
Bardzo mnie to cieszy, ponieważ bardzo go lubię.




Ogrodowe skarby 13:44, 19 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3481
Do góry
Kompost, kompostowanie i kompostowniki 13:39, 19 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
mp_krk napisał(a)
Drodzy,

czy do kompostownika można dodać "pozostałości" po wertykulacji trawnika?


Mokre to co zostalo po wertykulacji czy suche?Jak suche to dodaj swiezo skoszonej trawy i np. wiorow i usyp z tego pryzme. Po kilku dniach przerzuc, i tak przez miesiac. Z wielkiej pryzmy zostanie mi 1/3 tego co masz teraz. Jezeli oczywiscie dojdzie do wzrostu temperatury i jezeli dodasz sporo materialow zawierajacych azot.Jezeli mokre, zmieszaj z czyms suchszym, usyp na plandece i zostaw na kilka dni, przerzuc i znow zostaw. Nic sie nie zlepi, objetosc zmniejszy i na dojrzewanie mozna juz wrzucic do kompostownika.

W tym roku nie wertykulowalam trawy bo ladna jest pomimo duzej ilosci sniegu (wertykuluje sie po 2 tygodniach od nawozenia)i pierwsza trawe usypalam wlasnie na plandece z obornikiem, liscmi, galazkami, wiorami, odrobina maczki kostnej, wegla drzewnego, maczki bazaltowej, kilkoma wiadrami oberkow z kuchni i wiadrem dojrzalego kompostu.I z duzej pryzmy w przeciagu 2,5 tygodnia zostalo niewiele choc na zdjeciach tego nie widac.Temperatura byla przez ten czas ciagle 75-70 stopni. A ze nie mam miejsca na czwarty kompostownik, lezy to sobie pod wiata, oczywiscie odkryte, ale chronione przed deszczem. Jak juz temperatura nie bedzie wzrastac, wrzuce do kompostownika i dam dzdzownice, ktore przezimowy w piwnicy.



Ogrodowe skarby 13:39, 19 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3481
Do góry
W basiowie - kiedyś tu będzie ogród... 13:39, 19 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Do góry
W międzyczasie zakwitła magnolia, którą sadziliśmy w sobotę. I kolejne tulipany






Ogród Cioci cz. 3 13:38, 19 kwi 2016


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Tulipanki zaczynają pokaz


Przepięknieeeee !!!

chyba mam podobny kolorek pierwszy raz są u mnie Gosia a te białe to te grubsze ? takie dorodne z daleka ...ale ślicznie i azalia widziałam już w pąkach i skalniakowe super u mnie teraz deszczem dowala i wieje oczy mi same się zamykają beee buziolki miłego dnia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies