Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród z uśmiechem 22:00, 17 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Zabrałam się za rabatę przy serbach. Mam wątpliwości ale trudno. Jakoś będzie.

Na początek dosadzone choiny kanadyjskie. Początkowo planowałam tylko jedną - piękną i nie formowaną i "coś" obok liściastego, ale okazało się, że z tego rogu działki wieją największe wiatry i muszę jednak dosadzić coś jako szpaler.

Tak wyglądało to "przed":



Trzy panienki już dosadzone:





Wcześniej były tu hortensje. Ponieważ po dosadzeniu choin będzie tu więcej cienia, rododendrony, które miały być posadzone pod platanem, powędrowały tutaj



Na dzisiaj dosyć, trzeba odpocząć. Reszta nasadzeń i przesadzeń jutro.


Pora na zmiany, czyli Alkowe rewolucje ogrodowe 22:00, 17 kwi 2016


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Do góry
Hirutkowy raj:)) 22:00, 17 kwi 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Do góry
Hirutkowy raj:)) 21:58, 17 kwi 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Do góry




Moja bajka 21:57, 17 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
Kasieńka dzięki serdeczne jeszcze raz za grujecznika
Dotarł w całości i czeka na jutrzejsze sadzenie

oprócz tej gałązeczki co była nadłamana to związaliśmy go na przystanku i więcej straty nie było a gałązeczka siedzi w wodzie i zobaczymy ....może co puści

Jest ogromny i cudny
Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 21:57, 17 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Mała Iskierka


Buzi dla kotka
Od nowa ... na przekór wszystkim 21:56, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Do góry
iwka napisał(a)
Zostawiam jedyny jak na razie kwiatek nigry. Chyba to dobry znak, przyjęła sie



Gratulacje
Pora na zmiany, czyli Alkowe rewolucje ogrodowe 21:55, 17 kwi 2016


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Do góry
Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 21:54, 17 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ale cudowny dzień, i pogoda i spotkanie i towarzystwo Otwieram sezon na spotkania, po troszeczku - proporcjonalnie do wielkosci ogrodu
Dziś zaczeło się cudownie -dziękuje Wam wszystkim za wspaniałe chwile
I za cudowne prezenty - będę je pokazywać jutro, oczywiście juz posadzone - a żuraw - ach sami widzicie a to jeszcze nie wszystko

Pora na zmiany, czyli Alkowe rewolucje ogrodowe 21:52, 17 kwi 2016


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Do góry
Ogród z koniczynką 21:49, 17 kwi 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Rumianka napisał(a)
Przez kilka dni nie miałam netu...W piątek byłam z piesią u weterynarza (8 raz) myśląc, że koniec leczenia ogonka, ale jeszcze założył kolejny opatrunek do jutra...Zobaczymy co dalej...Wiosna przedziera się do mnie przez zimne noce i poranki, bo w ciągu dnia temperatura możliwa...

[/img]


Super, że piesek zdrowy
Wiosnę masz piękną.
Zdradź co ile sadziłaś te małe bukszpaniki?
Hirutkowy raj:)) 21:49, 17 kwi 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Do góry
Moja gwiazdeczka




Zszywkowy ogród marzeń :) 21:48, 17 kwi 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Pora na zmiany, czyli Alkowe rewolucje ogrodowe 21:48, 17 kwi 2016


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Do góry
Pora na zmiany, czyli Alkowe rewolucje ogrodowe 21:44, 17 kwi 2016


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Do góry
Zszywkowy ogród marzeń :) 21:43, 17 kwi 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:41, 17 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
I nasza Gospodyni
Prośba o pomoc - rośliny przy tarasie 21:40, 17 kwi 2016

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 1
Do góry
Witam wszystkich

Od 2011r. mieszkam w domu. Domu, który wybudowany został na działce, która została wydzielona z ogrodu moich rodziców. Odziedziczyliśmy zatem z mężem kilka ładnych i jak na 'nową' działkę budowlaną 'starych'(około 15-letnich) okazów drzew (poza pospolitymi, sosnami, świerkami srebrzystymi, brzozami udało nam się wpasować dom w działkę tak, by oko cieszyła metasekwoja, czy jabłoń Royalty).
Działka ma 1200m2, jest położona ok 150m od koryta rzeki, więc ma naturalny spadek terenu. Aktualnie chciałabym obsadzić okolice tarasu i potrzebuję podpowiedzi jak zaaranżować tą przestrzeń. Chciałabym, by rośliny były łatwe w uprawie, podobają mi się ogrody nowoczesne, rośliny kwitnące w odcieniach bieli, różu, fioletu, niebieskiego, pomarańczy, iglaki (również ciekawe miniatury).
W rzucie taras wygląda tak (górna i prawa granica kartki to ogrodzenie, u góry mamy sąsiadów, wzdłóż ich działki rosną krzewy, widoczne na dalszym zdjęciu):



Zdjęcie od strony schodów
Widoczny z lewej strony spadek chcemy jeszcze trochę zniwelować dosypując ziemi. Wzdłuż ogrodzenia chciałabym posadzić coś wysokiego jak siatka (1,5m), może też być częściowo pnącze), bliżej tarasu niższe rośliny:



Zdjęcie od frontu:
Chciałabym obsadzić prawy róg (mniej więcej 1/3 długości boku widocznego od frontu, ale tylko niewysokimi roślinami max.60-80cm)



Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi, bo czas leci i zależy mi na tym, by rośliny już sobie rośły
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:39, 17 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry



Pora na zmiany, czyli Alkowe rewolucje ogrodowe 21:37, 17 kwi 2016


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies