Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moje ukochane miejsce na ziemi 20:28, 16 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
inag napisał(a)
A wiesz jak mnie wiele zdjęć z dalszej perspektywy wkurza??? Ja z trawnikiem mam problem w tym roku. Twój jest super gęsty! Po skoszeniu wygląda świetnie!



Ilonka na pocieszenie dodam, ze tylko w sadzie mam taki ładny trawnik

W innych miejscach zryty przez krety.
Zachwaszczony na maxa

Bawarka 20:24, 16 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry



I na koniec...z lotu ptaka
Bawarka 20:20, 16 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Znalazlam...spal...nie budzilam.





Po pracy na pyszne lody nad jezioro Bodenskie. Lindau, wejscie do portu

Mój jest ten kawałek ogrodu 20:14, 16 kwi 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Do góry
Targi, chyba największe w regionie, tłumy ludzi i mnóstwo stoisk. Wybór niby duży, ale nie da się ze sobą zabrać wszystkiego, więc większość szkółek ma większy wybór stacjonarnie niż na takich targach. Szukałam świdośliwy, zdarzało się, że musiałam tłumaczyć sprzedawcy co to
Ale udało się jedną pokraczną znaleźć


Poza tym różne "trawy", trzcinnik, tatarak, rozplenica Rubrum


I bukszpany z odkrytym korzeniem, szkoda, że nie kupiłam więcej



Wszystko, poza Rubrum, już posadzone, boję się ją sadzić, bo jeszcze mają być przymrozki.
Bawarka 20:14, 16 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Owocowe. Kto zgadnie jakie to drzewka ?


Uwielbiam takie miejsca i widoki, w dali jeszcze zasniezone szczyty gor a u podnoza kwitnace drzewa owocowe...


I takie tam








Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:12, 16 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Brzoza Doorenbos, jak i pozostałe brzozy pylą okrutnie, mam w domu alergików, katary są teraz nie do wyleczenia



Gunnera - parzeplin 20:10, 16 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Do góry
Sylwia Twoja rośnie jak szalona moze ślimaki są? i gryza
moja dzisiaj dstała bydlęcy mawóz

Bawarka 20:07, 16 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Zaczynaja kwitnac klony





brzozy



Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:06, 16 kwi 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12512
Do góry
Agania napisał(a)
Grupa trzyma





Cudowne wszystkie
A za chwilę zacznie się azaliowy szał.
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:05, 16 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Wiosną mój ogród magnoliami kwitnie



Na huśtawce miło płynie czas... 20:03, 16 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Do góry
Po trzyletniej cichej obecności na forum postanowiłam i ja założyć swój wątek. Czytam wnikliwie i oglądam zdjęcia z Waszych wspaniałych ogrodów i zastanawiam się kiedy u mnie wreszcie będzie tak, jak u Was i jak bym to sobie "uwidziała". Kłopot w tym, że ciągle coś przesadzam i zmieniam. Ot, taki oto wpływ Ogrodowiska A jak już się tak napracuję, to lubię posiedzieć na tytułowej huśtawce. Mogę tak przesiedzieć całe lato. Tutaj właśnie (foto z 2015)



Mam sporo pytań. Zakładając ten wątek mam nadzieję, że pomożecie mi na nie odpowiedzieć.
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 20:02, 16 kwi 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10938
Do góry
Witam serdecznie. Mieszkam w malowniczo zwanej gminie Gnojnik w województwie małopolskim. Planujemy zagospodarowanie terenu wokól domu. Dom stoi na wzgórzu przez co mamy baaardzo wietrznie. Ziemia w głębszych warstwach jest gliniasta, ale wierzchnią część wymieniliśmy na nieco lepszą. Ukształtowanie terenu zmusza nas do kombinowania. Zadecydowaliśmy zrobić dwa poziomy i jeden wąski "stopień" między nimi

Ścieżka prowadząca do schodków ma być żwirowa z prostokątnymi betonowymi płytami. Takim samym żwirkiem chcę wysypać ten "schodek" pomiędzy poziomami ogrodu. Koleżanka architekt krajobrazu zaproponowała mi kształt nasadzeń tak jak tu na zdjęciu, gdzie rabaty zaznaczone są ciemniejszą zielenią. Planowanie roślin jest w trakcie. Na rzucie z góry wygląda to tak
Plan jest następujący: robimy projekt, a potem realizujemy go w miarę możliwości. Projekt ma mnie uchronić przed pochopnym kupowaniem roślinek, które mi się podobają Zwłaszcza, że chcę uzyskać ogród nowoczesny i w moim przekonaniu minimalistyczny, z mocno ograniczoną liczbą gatunków.
Jeszcze chwilę zejdzie z wylaniem murków i ukształtowaniem terenu wg tych obrazków, a z moim niezdecydowaniem pewnie i z projektem. Ale jedną rzecz chcę zrobić już teraz, a mianowicie już zasadzić rośliny, który mają nas osłonić przed widokiem najbliższych sąsiadów. Taka ściana roślinności potrzebna jest na odcinku 8metrów. Mają one pasować do stylu nowoczesnego/minimalistycznego. Początkowo planowałam tam posadzić ścianę miskantów, ale podobno dość późno wschodzą, więc będą marną osłoną. Następnie natrafiłam przez koleżankę na bloga bambusowego i w bambusach się zakochałam niestety po obliczeniu kosztów obsadzenia zrezygnowałam z nich. Najnowszy pomysł jest taki, że pobliska szkółka ma w ofercie tuje, które posadzę w szpaler, który od razu stworzy gęsty żywopłot, a ja go w odpowiednim momencie uformuję w taki kanciasty prosty żywopłot. Wydaje mi się, że taki żywopłot będzie się zgrywać z wszystkim, co potem wymyślę

Do wyboru mam Żywotnik zachodni Aureospicata o wys. 150cm lub Żywotnik olbrzymi Kórnik o wys. 130cm. Ciągle waham się, który z nich wybrać, ale pewnie zadecyduję dopiero na miejscu
Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 20:01, 16 kwi 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12512
Do góry
Agania napisał(a)
Cudowna

Popadał i u mnie deszczyk, ale taki spokojny.
Magnolka cała w bieli jak panna młoda
Zauważyłam że spacerowicze zatrzymują się żeby choć chwilę popatrzeć
Bawarka 20:01, 16 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Kasztany





Dla Marzenki





Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:00, 16 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry



Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 19:55, 16 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Cudowna
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:52, 16 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Grupa trzyma




Potrzebuję pomocy w zaprojektowaniu rabaty przy żywopłocie:) 19:50, 16 kwi 2016

Dołączył: 16 kwi 2016
Posty: 14
Do góry
Przepraszam za jakość zdjęć, ale telefonem były robione.
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 19:43, 16 kwi 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Margarete napisał(a)
Magnolia cały czas czeka na ciepełko....a ja czekam na nią....
To nowa Piruette





Gosia ten chory rh to ten na zdjeciu? Ten juz nie do uratowania ma fytoftorozę, no chyba ze ze zdjecia dobrze nie widze. Może w sobotę uda sie go zobaczyc na żywo.Pisałas u Krysi że była u Ciebie Renia , nie rozmawiałyscie o tym jak jedziemy czy przyjedziemy do Ciebie?
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:37, 16 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
zawitka napisał(a)
Oj dawno nie byłam u Ciebie ,ale porosło wszystko .Masz rację ja też wszystjke jałowce wywaliłam, ostał jeszcze jeden ale też go wysiudam .Szkoda pracy i czasu na brzydotę ;dPozdrawiam wiosennie

To dobrze, że mnie popierasz jałowcom robię out
Magnolie wszystkie zaprosiłabym do ogrodu...moja malutka Leenei




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies