Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Wianki, dekoracje wyłącznie na Boże Narodzenie 20:20, 10 gru 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Dziś moja 12 letnia córka zrobiła taką makaronową choinkę Niby prosta ale urocza, może kogoś zainspiruje
Pszczelarnia 20:17, 10 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
"Szarówka. Między zapalonymi latarniami wirują śnieżynki. Na ulicach rojno od ludzi.
Wśród pędzących dokądś przechodniów maszerują tata i Joachim. Przyjechali do miasta po kalendarz bożonarodzeniowy. Niemal w ostatniej chwili, bo następnego dnia był pierwszy dzień grudnia. W kiosku i w dużej księgarni na rynku wszystkie kalendarze już sprzedano. Joachim ścisnął ojcową dłoń i spojrzał na witrynę niewielkiego sklepiku. Przed stertą książek mienił się kolorami kalendarz bożonarodzeniowy.(...)
Weszli do środka. Sklepik wydał się Joachimowi nieco staroświecki i zaniedbany. Pod ścianami stały sięgające sufitu regały, a na półkach tłoczyły się książki. Każda inna. Na kontuarze piętrzył się pokaźny stos bożonarodzeniowych kalendarzy."
(Jostein Gaarder, Tajemnica Bożego Narodzenia, Wyd. Jacek Santorski&Co, wyd. 3, tł. Halina Thylwe)

I tak dalej. Zachęcam do przeczytania tej książeczki dzieciom i sobie. Jedna opowieść, jeden dzień oczekiwania.

Kalendarze

Owoce - stare odmiany 2011



Róże w rycinach Redouté - 2014 (przy okazji zobaczyłam błąd wydawcy w zapisie nazwiska)



Kwiaty historyczne - 2015



Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:02, 10 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
GorAna napisał(a)


Widać czaro na białym, że u Ciebie jest pięknie
Pozdrawiam


Ha, ha, trafne określenie, najbardziej się cieszę, że sikorki przylatują




Pozdrawiam Aniu
Ogrodowa przygoda Łukasza :) 19:53, 10 gru 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Do góry
U mnie nudy, mało czasu i na dodatek coś przeziębienie mnie łapie.
Poczyniłem w międzyczasie (nocnym) stroik na stół. Tylko świeczki muszę skombinować.



Musiałem też przywołać historie sprzed 12 lat i przypomnieć sobie jak robiło się gwiazki z paseczków.
Okazjue się, że teraz ręcznie robione ozdoby są na czasie. Próbna się udała, chociaż jest za mała. Muszę 15 zrobić.. troszke to potrwa Muszę jeszcze spróbować pomalować bo taki kolor papieru nie do końca mi odpowiada.


Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:52, 10 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Kasiu i Agata - ja i Bolestraszyce to 2 dni wystarczą czyli weekend. Mogę was zawieźć ... to godzinka drogi ode mnie


Anek wszystko jeszcze dogramy, kofana jesteś wieeeesz.....aż tęskonoty już mam...bo ja rozterkowa bywam
Pszczelarnia 19:52, 10 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Grudzień 2014



Porządkując księgozbiór znalazłam nasze dawne adwentowe dekoracje domowe:



Szukałam tej książki:



Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 19:46, 10 gru 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 19:44, 10 gru 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 19:43, 10 gru 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Pszczelarnia 19:42, 10 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Kosmos siedzi w ziemi. Kiedyś wykopywałam werbenę i padła. Więc się troszkę zniechęciłam. Ale jak sobie życzysz, to go wykopię i doświadczę.


Phlomis tuberosa - jest wysoki, kwitnie długo i jest zawsze deco - akuratny zachowuje się tak samo jak phlomis russeliana, może być piękną jesienną i zimową kompozycją z wysokimi trawami. Ale nie przyrasta szybko.
Zdjęcia mam z czerwca tylko, bo ta rabata to jest ta in statu nascendi.




Wcale nie widać, że ona nowo tworzona, takie bogato rozrośnięte nasadzenia ja nie miałam szczęścia do russeliany nie chciala kwitnąć, a tuberosa od razu po posadzeniu, pięknie kwitnie i pięknie przyrasta a kiedy kalendarze pokażesz? jeszcze wpadnę
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 19:42, 10 gru 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Dziś na spacer z psem wzięłam aparat

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:40, 10 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
anka_ napisał(a)
Agatko a co byś powiedziała, jakbym ja cię porwała do Bolestraszyc?
Do Mariusza na kawę.


Na porwanie nie mam wpływu
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:39, 10 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Mariusz napisał(a)

Agatka jedziecie do Ani, a ja dobrze wiem jak czas na wyjazdach leci Będziecie mieli chwilę, przyjeżdżajcie Pozdrowienia i miłego dnia


Mariusz cieszę się, że dobrze nas rozumiesz, już pisałam u Ciebie jak bardzo mi zależy,
jak się uda to będę, plany są.....ja wiem, że się uda

Chciałam ci podziekować za wskazówki jak zrobić osłonki dla krążków bogatkowych i udało się

Pszczelarnia 19:32, 10 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
viva napisał(a)
Ależ Ogrodniczka miała pracowity rok Muszę trochę czasu poświęcić, by wszystko zgłębić.
Mam nadzieję, że zdecydujesz się jeszcze wykopać czekoladowego kosmosa, wiążę z nim nadzieje i chętnie skorzystałabym z Twojego doświadczenia

Ewo, jak się sprawuje Phlomis tuberosa? Jak długo kwitnie, jaki wysoki i czy choć trochę rozrastają się sadzonki?
Czy szukasz dużego dęba do posadzenia?


Kosmos siedzi w ziemi. Kiedyś wykopywałam werbenę i padła. Więc się troszkę zniechęciłam. Ale jak sobie życzysz, to go wykopię i doświadczę.


Phlomis tuberosa - jest wysoki, kwitnie długo i jest zawsze deco - akuratny zachowuje się tak samo jak phlomis russeliana, może być piękną jesienną i zimową kompozycją z wysokimi trawami. Ale nie przyrasta szybko.
Zdjęcia mam z czerwca tylko, bo ta rabata to jest ta in statu nascendi.



Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:30, 10 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
waldek727 napisał(a)
No tak.
Niezależnie od tego kto jaki styl preferuje w swoim ogrodzie, to obrazami które maluje natura zachwycają się wszyscy. Zima w ogrodzie też może być romantyczna.
Obyśmy i my coraz częściej korzystali z barw jakie serwuje nam przyroda i na podstawie tej palety tworzyli tak piękne ogrody jak ten który Agatko serwujesz nam od dawna.
Witam się z Tobą w autorskim wątku i pozdrawiam.


To były cudowne obrazy Waldku, niezapomniane, bo na fotkach zostaną.......trudno powiedzieć kiedy znowu zastanę w ogrodzie, te artystycze dzieła malowane przez naturę...czekam z niecierpliwością

Dzisiaj nie było romantycznie, bo ja po dentyście
Kwiatowy ogródek Monteverde 19:29, 10 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Cd.
Kwiatowy ogródek Monteverde 19:25, 10 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
cd.
Kwiatowy ogródek Monteverde 19:21, 10 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Trochę fotek dzisiejszych z ogródka
Ogrodnik Mimo Woli cd 19:19, 10 gru 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Październik ale 2013 i wcześniejsze lata.. tylko ten rok beznadziejny



Listopad


Zima



zazdroszczę Konstancji imienia tej alejki
i Tobie Aniu też, że ją masz
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:18, 10 gru 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Agania napisał(a)


Dzisiaj miałam to znowu na żywo i skrzydlategoo spotkałam ku mojej radości



Widać czaro na białym, że u Ciebie jest pięknie
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies