Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Marzy mi się Siedlisko.... 12:31, 17 mar 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Do góry
Na dobry początek dnia, dużo słońca


i moja córcia prosiła żeby też jej słoneczko wstawić dla wszystkich
Ogród w skali mikro :) 12:29, 17 mar 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
Ja dziś odnotowałam u siebie pierwsze grabienie.. Tzn . Ja odnotowałam a eM grabił ... Przy takim mikro trawniku wystarczą grabie ... ... Kupa tego siańska było...



Nasz przydomowy ogródek 12:25, 17 mar 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Do góry
Lecę od jednego Zbyszka do drugiego heheh zdróweczka i zjawiskowych roślinek w ogródeczku życzę. Pozdrawiam z zimnego Polesia
Przesyłam tulipanka bo ja to Majowa dziewczynka jestem

Marzy mi się Siedlisko.... 12:24, 17 mar 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Do góry

Yolka spróbuję po kolei od lewej
owies wieczniezielony, oregano cytrynowe, bukszpan, rozchodnik okazały, goździk siny(przed nimi, niski), rdest pokrewny(różowy) z którego wyrasta czosnek główkowaty, żurawka(bordowe liście), no i oczywiście długi rząd lawendy, chyba nic nie pominęłam
Pozdrawiam
Kolorowe rabaty 12:18, 17 mar 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
bociek napisał(a)
Martek, dajesz rade??? Szybkiej wiosny Ci zycze - nie tylko za oknem



Staram się Bociusiu jak mogę
Dziękuję,że przyleciałaś z wiosennym przesłaniem
Tulę mocno
Kolorowe rabaty 12:16, 17 mar 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Marto! Miłej niedzieli!


Haneczka witaj .
Dziękuję za kwiatuchy.
Tobie też dobrej,radosnej niedzieli
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 12:12, 17 mar 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry
Danus, na 100% masz swoje takie samo, ale co mi tam Blekit nieba Ci przesylam po miesiacach bieli i szarosci



Boćkowe perypetie ogrodkowe 12:05, 17 mar 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry
W domu tez sloneczna wiosna



Dla gosci ciacho jogurtowo-kakaowo-kawowe

Boćkowe perypetie ogrodkowe 12:02, 17 mar 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry
Sikorki nakarmione, dzisiaj maja w menu schabowy z nieluskanego slonecznika




Jest tak cieplunio i cudownie

Ten kolor nieba...



Snieg sie topi, powoli, ale to nawet dobrze, ze powoli



Futro przyszlo, zjadlo drugie sniadanie i dalej w rejs

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 12:00, 17 mar 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Powiesiłam dziś wianek na drzwi, żeby wiosnę przywołać. Ten wisi teraz aktualnie

Nie ma fotki drzwi, ale mam wianek, chyba go na furtkę powieszę







...piękny....ja zrobiłam tylko jajeczny-pierzasty na najbliższe świąteczne dni... później planuję pełną wiosnę czyli kolorowe kwiaty bo inspirację już mam ....
...pozdrawiam słonecznie i mam nadzieję że już zima nie wróci.....
Ogrodnik Mimo Woli cd 11:50, 17 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Tu walka o jabłka....


A to pojawiły się kawki...


Są dużo mniejsze od gawronów.... bo to chyba jednak gawrony ) Kiepskie zdjęcie ale dla porównania wielkości.

ogrodoweimpresjejolki 11:48, 17 mar 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Co ja mu zrobiłam, że on mi to robi

Te żółknące listki ładne, ale chyba źle rokują? Może go przekarmiłam ???

Ogrodnik Mimo Woli cd 11:47, 17 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Jedna się męczyła, reszta kibicowała z dołu i z płotu. Jak już słona byłą bezpieczna na gałęzi to od razu rodzina się zwaliła na ucztę.....


W szamotaninie znów słona uciekła, wiec znów jedna siedziała i podciągała do góry....

Ogrodnik Mimo Woli cd 11:45, 17 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Miałam już nie zaglądać na forum, ale patrzę za okno i patrzę jak gawrony walczą by sięgnąć słoninki.. sprytne bestyje..... pukałam w szybę by je odstraszyć... za pierwszym razem odleciały wszystkie, za drugim rozejrzały eis tylko, za trzecim i kolejnym nawet nie drgnęły..
W zeszłym roku podciągały sobie słoninki na sznurku..czyli sznurek w dziób i przytrzymanie sznurek łapa.. i tak do skutku .... W tym roku słoninki są na plastykowych stripsach, trzeba było inna metodę aby podciągną...ale co to dla gawronów.... są bardzo inteligentne.


Działka prawie w Borach Tucholskich 11:41, 17 mar 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Zbyszku życzę Ci Zdrowia, Wszelkiej Pomyślności, Miłości i Sukcesów Ogrodowych. No i aby nas Ogrodniczki nie zdominowały.

Działka prawie w Borach Tucholskich 11:39, 17 mar 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Wszystkiego najlepszego Zbyszku! spełnienia marzeń

Nasz przydomowy ogródek 11:37, 17 mar 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Najserdeczniejsze życzenia Zbyszku!
Nasz przydomowy ogródek 11:35, 17 mar 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Zbyszek od Zbyszka

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 11:33, 17 mar 2013


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Na przekór tego, co za oknami, zrobiłyśmy sobie z moimi dziewczynami mały rekonesans po sklepach.
Wiem, wiem, są tu zwolennicy kupowania korzystniejszego, zwłaszcza jeśli chodzi i ceny. Mało kupuję przez internet, zwłaszcza piwonii. Niejednokrotnie nacięłam się na nieuczciwych sprzedawców, tych handlujących fałszywymi piwoniami jest akurat dostatek. Ale wczoraj natrafiłyśmy na dostawę piwonii drzewiastych. Chińskich (co jest akurat bardzo ważne) i w dobrej kondycji. Zaryzykowałam, piwonia ma siedem silnych pędów i trzy kwiatowe. Dwa wytnę a jeden, o ile uda mi się bezpiecznie doholować ją do wiosny, zostawię w celu przekonania się, czy jest rzeczywiście biała. Podana na etykiecie nazwa jest właściwie nieistotna, tyle już 'odmian' kupiłam.



Po wyjęciu jej z ciasnej doniczki okazało sie, że korzenie są w porządku. Tego najbardziej się bałam, zwykle bywa to kawałek kłacza wepchnięty do torfu. Mam teraz trudne zadanie. Nie przelać i w odpowiednim momencie przenieść do chłodu. Trzymajcie kciuki.

Na jeden jeszcze asortyment moja koleżanka zwróciła uwagę. Pojawiła się dziwna malina, trochę wyglądająca na dziką, jedyna informacja na etykiecie- Rubus. Kasia skojarzyła opis z książki, tej o warzywach, owocach i ziołach, z japońską maliną rdzawą (wineberry). Podobno daje najlepsze ze wszystkich owoców należących do ogromnego "klanu" malinowo- jeżynowego. Kolce ponoć kłują lekko, a pędy maliny zimą mają intensywnie czerwone zabarwienie. Zaryzykuję i kupię tę malinę (chociaż Kasia identyfikowała ją tylko na podstawie zdjęcia na woreczku, przy okazji, Kasiu, uznanie za pamięć i spostrzegawczość, wiem, że czasami tu zaglądasz).

A może ktoś ją zna i może coś więcej na jej temat powiedzieć?




Działka prawie w Borach Tucholskich 11:30, 17 mar 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Ania - te zdrowie najważniejsze i odpukać wciąż jest, chyba jest bo ostatni raz sprawdzałem dwa lata temu -a podobno moją przychodnię w tym czasie już zlikwidowano

Bogdzia dzięki , błękit goryczek jak zwykle zachwyca

Ania i na naszej ulicy (działce) zaświeci słońce (stare rosyjskie przysłowie przejęte przez ...)
pączki dają nadzieję że to prawda

Gosia kurde ale laurka -ale nawet moja M przyznałaby że parę cech trafionych -zwłaszcza o tych żmudnych (i nudnych) obowiązkach


jeszcze raz dziękuję za pamięć



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies