Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodnik Mimo Woli cd 21:30, 14 lut 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
od nas






znalezione na http://the-lipstickjungle.tumblr.com/



Ogródek Hanusi po zimie 21:30, 14 lut 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Do góry
Mirkowy ogród (początki) 21:30, 14 lut 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Do góry
Dla was ode mnie walentynka

Ogrodnik Mimo Woli cd 21:29, 14 lut 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Do góry
"Baśniowy" Ogród 21:26, 14 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Do góry
Słyszałam, że walentynek nie obchodzisz, ale buziaki zostawiam
To pęknięcie najlepiej zasmarować, ja miałam cyprysika w opłakanym stanie, niestety wywaliłam go ostatecznie bo na reanimację długo bym czekała a i tak nie wiadomy czy by się udało, ale miał na korze taką ranę, nie pęknięcie jak u ciebie, ale może rada specjalisty co do sposobu posmarowania przyda ci się, wszystko jest na zdjęciu. Te informacje dostałam z pogotowia ogrodniczego:

Tam jest napisane zasmarować 2% Topsinem M500SC w farbie emulsyjnej lateksowej bialej.
Ogródkowy chaos u monitki 21:26, 14 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
ewalm napisał(a)



Miedzy tawułami rośnie teraz miodunka wiec tak bardzo dużo miejsca nie ma. Rozplenica może być. Ona jest też na samych końcach rabaty koło rozchodników a za lawendą są róże.

Wkleję plan z moją nieudolnie poprowadzoną linią rabat. Nie mam jak teraz zmierzyć więc nie dokońca wiem czy to jest realne odwierciedlenie rabaty z wiśnią.
Chciałabym także zrobić rabaty koło tarasu. Ta po lewej stronie tarasu ma być z rózami (kiedyś o niej pisałysmy) Po prawej stronie tarasu myślałam o posadzeniu kolejnej wiśni może właśnie róże okrywowe i nie wiem co do tego może kocimiętka, bodziszek i na pewno coś zimozielonego.
Niestety na razie musze także zrezygnować z cypelka...muszę zostawić na chwilę obecną wiecej przestrzeni...



Tak, pamiętam że jest przy rozchodnikach - dlatego przyszla mi do głowy. Ale 'Little bunny' jest za mała, nie bedzie jej tam widać. Taka normalna musiałaby się zmieścić.

A to fajny pomysł kolejna wiśnia.

Masz może dzwonek dalmatyński? Mógłby różom towarzyszyć.

A na prawym końcu tej rabaty pod ścianą nie zmieściłaby się jeszcze trzecia tawuła japońska?

Pzy różach okrywowych to bukszpan się narzuca jako zimozielony.

Co do cypelka to on by ładniej wyglądał, jakby był bardziej przygięty a nie taki sterczący, bardziej równoległy do ścieżki przy domu niż prostopadły, bo wtedy z okolic domu:
1. widać go w całej rozciągłości (a teraz widac go od czubka),
2. odcinałby mniejszą "zatoczkę" trawnika, bardziej kameralną,
3. pozostawiałby więcej przestrzeni trawnika w jednym kawałku do użytkowania rekreacyjnego typu gra w piłke itd.

I jeszcze lawendę pod różaneczniikami to może przemyśl. Nie bardzo pasuje, któreś będzie nieszczęśliwe.

Ja bym rabat nie łączyłą, zostawiłabym przejscie na trawnik, chociażby ze względów praktycznych.


Hmm od czego by tu zacząć ...
Jeśli chodzi cypelek to jeszcze pomyslę może pociągnę go tak jak mówiłaś (ładniej wtedy współgra z liniami rabat po drugiej stronie) ale trochę go chyba skrócę i pogrubię... muszę z wężem to na żywo przećwiczyć Wklejam z wątku projektowego Twoje propozycje z liniami rabat
Tutaj rzeczywiście widać że dwie rabaty ładniej wygladają .





A na prawym końcu tej rabaty pod ścianą nie zmieściłaby się jeszcze trzecia tawuła japońska?



Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ...na końcu przy samym tarasie idąc do środka rabaty jest rozplenica, rozchodnik a potem świerk conica . Raczej na tawułę miejsca juz nie ma.

Dzwonka dalmatyńskiego nie mam ...chyba jakiegoś dzwonka kupiłam na przecenie ale nie wiem jaki to.
Ogród - Moje spełnione marzenie 21:25, 14 lut 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Do góry
Małgosiu, poszukam. Właśnie byłam w piwnicy i policzyłam ile mam doniczek fuksji. Jakieś siedemnaście, bez tych w drobnych doniczkach. A jeszcze zamówiłam jakieś kilkanaście. No, zobaczymy jak to będzie się działo na wiosnę. W każdym razie będzie u mnie fuksjowy rok.
A tak w ogóle, Fuksje, to moje ulubione doniczkowce kwitnące całe lato i jesień. Kocham je miłością odwzajemnioną, mam nadzieję. W ubiegłym roku straciłam jedną z moich ulubionych, w biało czerwonym kolorze, przez okropne opuchlaki. W tym roku w piwnicy, spokój. Nie ma robali. Z czego się cieszę niezmiernie...

Fotka mojej najstarszej Fuksji. Zwykły mieszaniec , od niej zaczynałam swoją z nimi przygodę. Ma już około dziesięciu lat...
Moje poletko 21:24, 14 lut 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Do góry
Bogdzia napisał(a)


Dzięki Bożenko
Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 21:24, 14 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry
No proszę...Walentynki jeszcze trwają a dziewczyny już Dzień Kobiet zaplanowały...szybkie jak błyskawica.

Moje poletko 21:23, 14 lut 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Do góry
asc napisał(a)
Starałam się nikogo z ulubionych nie pominąć ...... i pominęłam Cię... buuuu wybacz...
Juz wysyłam wiadomość walentynkową ...


No przecież nie pominęłaś

Nigdy nie mów nigdy 21:22, 14 lut 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Do góry
[



Dobrze to wykombinowałaś Kasiu Z tymi trawami z tyłu jest git


"Baśniowy" Ogród 21:22, 14 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Skoro nie lubisz Walentynek to kwiatek dla Ciebie

Rododendronowy ogród II. 21:19, 14 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry
Bogdziu...ja gdzieś wyczytałam, że matematyki uczyłaś?? Nie pomyliłam się? Mi bardziej na polonistkę "wyglądasz"
Wierszyk jak zwykle boski

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 21:18, 14 lut 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
a takie serduszko dla Was ...



a ja od dziś nie jem słodkiego ... masakra !!!
Moja działka. 21:16, 14 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
Buziaki i życzonka Walentynkowe zostawiam

Nigdy nie mów nigdy 21:14, 14 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Walentynka dla Ciebie, fajnie że się wreszcie odezwałaś

Ogrodowe zacisze 21:12, 14 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Do góry
Żeby pozbyć się nadmiaru wody z działki podnieśliśmy poziom terenu o ok.50 cm. To brzmi tak niewinnie, ale za tym kryje się kilkadziesiąt samochodów ziemi.
W związku z tym,że jest to teren podmokły miewamy bardzo sympatycznych gości. W okolicy jest ich dość dużo, jest nawet "szlak bocianich gniazd". Czasami odwiedzają nas na naszym podwórku.

Najwyraźniej za tym bocianem kryje się moja tęsknota za wiosną.

Mój ogródek pod Gdańskiem 21:12, 14 lut 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Do góry
Dla was ode mnie walentynka

Blokersi w ogrodzie 21:11, 14 lut 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Do góry
Witam Cie Joasiu i serdecznie pozdrawiam
Widze ze Danusia juz sie Toba zainteresowala ogrod bedzie na medal
Powodzenia

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 21:11, 14 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies