Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

monitka 20:03, 14 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
gierczusia napisał(a)
Wyrazy szczególnej sympatii zasyłam , w dniu św. Walentego patrona nie tylko miłości ale również przyjaźni


Eluniu banana na twarzy wywołał Twój wpis dziękuje

Ewciu, Marzenko też cmokam walentynkowo i zostawiam coś słodkiego dla wszystkich ogrodowiskowych przyjaciół

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Kondzio 20:04, 14 lut 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Dla was ode mnie walentynka

____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
monitka 20:06, 14 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
ewa004 napisał(a)
Moniczko ciekawe jak tam nasi pacjenci pod tytułem bukszpan Na nasze szczęście zima była łagodna


Oj ciekawe...moje w wyglądzie nie zmieniły się, nie widać żeby coś się przymroziło...no ale zobaczymy dopiero wiosną czy się zaaklimatyzowały.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 20:08, 14 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Kondzio napisał(a)
Dla was ode mnie walentynka


Kondzio bardzo mi miło tulipany przecudne,(to chyba one...takich jeszcze nie widziałam) uwielbiam te kwiaty
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Kondzio 20:10, 14 lut 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
monitka napisał(a)

Dla was ode mnie walentynka


Kondzio bardzo mi miło tulipany przecudne,(to chyba one...takich jeszcze nie widziałam) uwielbiam te kwiaty
Miło mi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
monitka 21:16, 14 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
zuza12 napisał(a)
Wpadam zaznaczyć moja obecność. Wracam do Was pomalutku po długiej nieobecności.
Pozdrawiam


Zuza cieszę się że się znalazłaś
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:26, 14 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
ewalm napisał(a)



Miedzy tawułami rośnie teraz miodunka wiec tak bardzo dużo miejsca nie ma. Rozplenica może być. Ona jest też na samych końcach rabaty koło rozchodników a za lawendą są róże.

Wkleję plan z moją nieudolnie poprowadzoną linią rabat. Nie mam jak teraz zmierzyć więc nie dokońca wiem czy to jest realne odwierciedlenie rabaty z wiśnią.
Chciałabym także zrobić rabaty koło tarasu. Ta po lewej stronie tarasu ma być z rózami (kiedyś o niej pisałysmy) Po prawej stronie tarasu myślałam o posadzeniu kolejnej wiśni może właśnie róże okrywowe i nie wiem co do tego może kocimiętka, bodziszek i na pewno coś zimozielonego.
Niestety na razie musze także zrezygnować z cypelka...muszę zostawić na chwilę obecną wiecej przestrzeni...



Tak, pamiętam że jest przy rozchodnikach - dlatego przyszla mi do głowy. Ale 'Little bunny' jest za mała, nie bedzie jej tam widać. Taka normalna musiałaby się zmieścić.

A to fajny pomysł kolejna wiśnia.

Masz może dzwonek dalmatyński? Mógłby różom towarzyszyć.

A na prawym końcu tej rabaty pod ścianą nie zmieściłaby się jeszcze trzecia tawuła japońska?

Pzy różach okrywowych to bukszpan się narzuca jako zimozielony.

Co do cypelka to on by ładniej wyglądał, jakby był bardziej przygięty a nie taki sterczący, bardziej równoległy do ścieżki przy domu niż prostopadły, bo wtedy z okolic domu:
1. widać go w całej rozciągłości (a teraz widac go od czubka),
2. odcinałby mniejszą "zatoczkę" trawnika, bardziej kameralną,
3. pozostawiałby więcej przestrzeni trawnika w jednym kawałku do użytkowania rekreacyjnego typu gra w piłke itd.

I jeszcze lawendę pod różaneczniikami to może przemyśl. Nie bardzo pasuje, któreś będzie nieszczęśliwe.

Ja bym rabat nie łączyłą, zostawiłabym przejscie na trawnik, chociażby ze względów praktycznych.


Hmm od czego by tu zacząć ...
Jeśli chodzi cypelek to jeszcze pomyslę może pociągnę go tak jak mówiłaś (ładniej wtedy współgra z liniami rabat po drugiej stronie) ale trochę go chyba skrócę i pogrubię... muszę z wężem to na żywo przećwiczyć Wklejam z wątku projektowego Twoje propozycje z liniami rabat
Tutaj rzeczywiście widać że dwie rabaty ładniej wygladają .





A na prawym końcu tej rabaty pod ścianą nie zmieściłaby się jeszcze trzecia tawuła japońska?



Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ...na końcu przy samym tarasie idąc do środka rabaty jest rozplenica, rozchodnik a potem świerk conica . Raczej na tawułę miejsca juz nie ma.

Dzwonka dalmatyńskiego nie mam ...chyba jakiegoś dzwonka kupiłam na przecenie ale nie wiem jaki to.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:44, 14 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No i teraz mam zagwodkę jak połączyć te rabaty bo:
rabaty po lewej i prawej stronie tarasu powinny być spójne i dodatkowo ta po prawej stronie musi współgrać z rabatą przy podjeździe i z tą pod oknem....

Pod oknem mniej więcej wiadomo co ma być po zmianach.
Przy podjeździe też wiadomo co już jest.
Po prawej stronie tarasu proponowałam wiśnie Umbaculifera, kulki bukszpana (chyba że danica może być) i róże. Może niska Heidi Klum (20-50 cm) i jakieś trawy.

A na rabatę po lewej stronie tarasu wymyśliłam bazując na rysunku Gosi takie coś:



1. lawenda
2. róża (jeszcze nie wybrałam odmiany ale raczej kwitnąca na różowo)
3. miskant Morning light posadzony bliżej ściany tak jakby wychylał się zza kulki
4. bukszpan. Tu rosnie przesadzony od teściowej krzak który o ile przeżył zimę postaram się podsadzić mniejszymi bukszpanami i uformować w kulkę. Jak się nie uda będzie kulka na pniu.
Jeżeli nie przeżyje zimy to może posadzić tutaj bukszpanowego strożka albo kulkę na pniu (cis lub jakaś tuja) W przyszłości jak juz rozmontujemy zjeżdżalnię, która jest obok pod kulkę czy stożka mogłabym posadzić dwie mniejsze kulki.

Była jeszcze taka propozycja Ewy ale obawiam się ciężko mi będzie ją zmieścić

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewa004 21:54, 14 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Ładny ten projekcik
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
kaisog1 22:11, 14 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monika uściski walentynkowe zostawiam i jedno serducho porywam
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies