Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

ogrodoweimpresjejolki 10:33, 03 lut 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Skrzyneczka z nasionami Jeszcze tylko w kalendarzu zaznaczyć terminy siewu

Mój mały skrawek ziemi 10:26, 03 lut 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Do góry
Madziarzeszow napisał(a) [img size=269x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/28/288075/original.jpg[/img]



Co to za cudo na biało kwitnące? Masz fajny kształt ogrodu i dużo roślin...starych drzew tak szybko bym się nie pozbywała, zawsze mi ich szkoda.
Aha i przytulaszczy do kudłania psiak
Żywopłotki cisowe. 10:22, 03 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Anabell napisał(a)
i to są najsłabsze
SOS Bożenko! na ostatnim zdj. to choroba?


Haniu najpierw ze zdumienia przecierałam oczy , ale w końcu zauważyłam uśmiech. Rozumiem że wiesz że rh są piękne i zdrowe i ten uśmiech o tym swiadczy. Ciekawe jakiej choroby sie obawiałaś że tyle krzaków wyrzuciłaś. Pewnie zrobiłaś to na wyrost bo tu żadnych chorób nie widac a jedyne co może robisz źle to podlewanie bo one rzeczywiście wymagają dużo wody a szczególnie jak rosna pod drzewami które im wodę zabierają.Śliczny i wielki masz ogród. Pozdrawiam serdecznie.
Cięcie hortensji 10:14, 03 lut 2013


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Do góry
ele2001 napisał(a)
Forma pienna hortensji bukietowej
Jeszcze i ja podciągnę ładną formę prowadzenia hortensji.
Marzę o takiej.
Mój kawałek raju II 09:42, 03 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
monteverde napisał(a)
Ja mam już chyba wszystko kupione z nasion, bylin , cebulowych i pnączy
Pozdrawiam dziewczyny, dzisiaj chyba się wcześniej położę , bo siedziałam wczoraj do 4.30
zostawię trochę wiosny


Aniu te krokusy ubiegłoroczne???
Na okrągło:) 09:38, 03 lut 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Do góry
Kilka zdjęć z zimy:

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska 09:34, 03 lut 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Do góry
W zimowej scenerii czarno białej też może być ciekawie












Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska 09:24, 03 lut 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Do góry
W takim razie dziś przekornie będzie jeszcze zimowo Tak ładnie dziś biały puch przykrył cienką kołderką mój ogród, że nie mogłam się oprzeć i wyskoczyłam na ten mróz zrobić kilka fotek







Sosna 'Wintergold' ostatnio popularna na forum





Zielony ... ogród 08:25, 03 lut 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Do góry
Na chwilę wróciła do nas zima...tak wygląda dzisiaj u mnie poranek...













Lecę w kulki... 07:52, 03 lut 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry
Aniu, dla Ciebie tulipanki


Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 07:33, 03 lut 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry
Grupa Wrocławska!




POZDRAWIAM PIĘKNE I ZADOWOLONE OGRODNICZKI
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 07:25, 03 lut 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry
irena_milek napisał(a)
szelmo jedna...jak ja zazdroszczę!! ci tej witalności
ja buszowałam w garach, kilka potraw, potem rodzinka i teraz na chwilkę wpadłam

i o to ty, idealnie pasuje ...bo pokazałaś z czego się cieszysz!

powiedziałam, że żółty storczyk. czarna donica i ta twoja ściana, to nijak się mają!!
przynajmniej, ja wzięłam ten storczyk, bo do mnie pasuje



bumbumek...


i kolejne do upchania w bumbumku




Miło Was widzieć PIĘKNE OGRODNICZKI
Mój jesienny ogród 06:09, 03 lut 2013


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Do góry
Witam Was, dziś krótko, gdyż muszę rano wstać by zdążyć na balony które startują znad jeziora Svan. Będę miał 12 km do przejechania więc muszę o 8 wyjechać z domu a później będę się starał dojechać jakoś na Silver Star ,obejrzeć rzeźby ze śniegu. Dzisiaj widziałem Balony jak wracałem z

pracy zrobiłem telefonem, dwa złapałem lufą z balkonu. Zjadłem i wykąpałem się i pojechałem rowerem nad jezioro Svan, balonów już nie było ale za to zachód słońca był przepiękny. Na koniec kilka dzisiejszych fotek.


Tu widać drogę za miastem, która jeżdżę na budowę, to zdjęcie zrobiłem przez całe miasto, jakieś 6 km


To ściana mgły z nad jeziora Kalamalka, obrazek jak z filmu katastroficznego.

Na środku widać samolot lądujący w Kelowna.



Bogdziu, ten dom jest cały z drewna, jego elewacja jest z kamienia 5 cm przymocowana na kotwy do ściany. Tutaj połowa tak chodzi, już pisałem o tym kilka razy, blacharz cały dzień w koszulce z krótkim rękawem na podnośniku przestał, nie wiem jakie to trzeba mieć zdrowie. Bogdziu dla Ciebie balonik
Mój kawałek raju II 02:22, 03 lut 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Ja mam już chyba wszystko kupione z nasion, bylin , cebulowych i pnączy
Pozdrawiam dziewczyny, dzisiaj chyba się wcześniej położę , bo siedziałam wczoraj do 4.30
zostawię trochę wiosny
Kolorowe rabaty 02:17, 03 lut 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
bogumila_bienko napisał(a)

Wracając jednak do świata roślin.
Taka zagadka na weekend cóż to za roślinka na moim parapecie zakwitła ?Niech się wygi wstrzymają do wieczora wiem,że wiedzą





Heliotrop????Pozdrawiam.


Pewnie,że heliotrop .Blady ,chudy,ale nawet pachnie troszkę .W formie małego drzewka .Był dość długo na werandzie zabudowanej i przymroziło go troszkę to się zlitowałam i przygarnęłam na parapet .
Brawo Bogusiu i Bożenko
Grembosiowo 01:51, 03 lut 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Do góry
I jeszcze, wspomnienie lata... bez pergoli i altany



Grembosiowo 01:37, 03 lut 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Do góry
Szukałam trochę kolorowych zdjęć, nawet jesiennych, żeby cieplej się zrobiło...
Wiosna niebawem...

Cięcie hortensji 00:50, 03 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
dajana napisał(a)

Forma pienna hortensji bukietowej
[/quote

Jaka piękna !Każdą tak można ukształtować?


Trzeba ją odpowiednio od pojedynczego badyla tak poprowadzić. Przywiązać do palika im uszczykiwać wszystko od dołu, Jak już "pieniek" osiągnie 1,20 to ucinasz górę i kształtujesz koronę. I gotowe,
Blokersi planują 00:30, 03 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Tutaj przerywaną linią zaznaczyłam inną linię trawnika, żeby było go więcej



Blokersi planują 00:26, 03 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
A mnie się wydaje, że najpierw trzeba wytyczyć linię trawnika, żeby było wiadomo gdzie jest granica nasadzeń, a gdzie ma być trawnik i od tego trzeba zacząć.

Dopiero potem w ramach rabat czyli teren wolny od trawy - planować poszczególne miejsca czyli warzywnik i krzewy w sadzie.

Twoja propozycja na czerwono wprowadza dalej coraz więcej chaosu, zrób jakąś spójność, Ja tak na szybko, wrysowałam Ci np. propozycję trawnika i warzywnika oraz kratka czerwona to płyty czy kostka (nie wiem z czego są tarasy) - musi być jakaś komunikacja między tarasami.

Bukszpanów wcale nie trzeba przesadzać, trzeba ich dokupić żeby otoczyć nimi okrągły placyk w głębi ogrodu, trójkątne rabaty. Na froncie posadź coś piennego np, trzmielinę, hortensję, pod nimi obwódka trójkątna z bukszpanu i w środku jeszcze mogą być hosty o białych liściach np. Patriot.

Rabaty można pomniejszyć, ale trawnik musi być trawnikiem z konkretną linią i kancikami.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies