Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 21:33, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Przed



i po



Żywopłotki cisowe. 21:30, 01 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Wreszcie znalazłam rododendrony po spacerze w Ogr. Botanicznym w Powsinie postanowiłam u siebie posadzić według zaleceń posadziłam pod dębami , podłoże piaszczyste nie rosną jak by m sobie życzyła. ok 8 szt wyrzuciłam bałam się choroby. ....... teraz doszłam do wniosku pewnie za sucho.



Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 21:29, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Cięcie świerków w stożki

Cięte i nie cięte



Wszystko jest możliwe







Moje ukochane miejsce na ziemi 21:28, 01 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
no i SMACZNEGO !!!!!!
do herbatki...
zapraszam

Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 21:28, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
anna_g napisał(a)









Może powstać ciekawe coś, gałązki od dołu poczyść ze wszystkiego a górę dotnij w kulę.

Tutaj mam trochę inny, bo "wyższy przykład"



Moje ukochane miejsce na ziemi 21:26, 01 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
tylko mi nie przeszkadzać, bo jak nie to.......

W cieniu - zacieniona 21:26, 01 lut 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Na pocieszenie kupiłam kłączowy "czekoladowy kosmos" -już siedzi w doniczce
Moje ukochane miejsce na ziemi 21:25, 01 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
wieczorki już co raz krótsze....
ale coś trzeba robić...

Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 21:23, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
anna_g napisał(a)








A tutaj bardzo prosta sprawa, nie ma co deliberować, tnij topiary, czyli stożki na pniu, także nożycami na wysięgniku.

Albo skracaj tylko przewodniki na każdej gałęzi wtedy będzie bardziej swobodny kształt.
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 21:22, 01 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
gratulacje wielkie zostawiam........
i cieplutko pozdrawiam

Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi 21:21, 01 lut 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry
Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 21:21, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
anna_g napisał(a)







A te tnij w baryłę, jak ja tnę swoją daglezję. Po prostu spalinowymi nozycami po całości ciacham. Górą też, ale musisz mieć nozyce na wysięgniku i regulowany kąt cięcia. Ja mam takowe i bardzo nam się przydają do bardzo wysokich zywopłotów.





Efekt końcowy


Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 21:18, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
anna_g napisał(a)








Te możesz jeszcze podgolić od dołu żeby swobodnie można było pod nimi przechodzić. Można je podrównać i skrócić im obciąc po prostu przewodniki, każde zakończenie gałęzi, aby wyglądały równo i proporcjonalnie. Takie grzyby zrobić i nie pozwolic im rosnąć już do góry.
Żywopłotki cisowe. 21:08, 01 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
W tym roku jest nowe nasadzenie , tulipanów nie wykopuję co rok.
Czerwony berberys po zimie 2012r wymarzł, siedział ok. 25 lat.
Wiśnia ozdobna w innej części działki.i nie znam nazwy.
Już po lecie
Roztoczańskie klimaty 20:59, 01 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
asc napisał(a)
To się przebarwia na zimę i takie do wiosny...



Sosna ophir mam taką
Lecę czytać dalej, mam ponad 200 postów do nadrobienia!!!!
Ogródeczek jagody99 20:54, 01 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Witaj Jadziu....
byłam u Ciebie kilka razy duuużo wczesniej, tylko śladu nie zostawiłam....
urzekł mnie Twój słodki ogródek


moje brateczki dla Ciebie, bo też lubisz te maleństwa....
ja mam do nich słabość...
jak i do wszystkich roślin....jakie by nie były...

motto (w opisie) bardzo prawdziwe ...

Igiełkowy ogródeczek 20:53, 01 lut 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry
Gosiniak napisał(a)
Jestem i mam dla was zdjęcia, takie widoki dziś zastałam:




Gosiniaku, ale wiosna u Ciebie! U mnie jeszcze śnieg a do tego plucha brrrr.
W cieniu - zacieniona 20:51, 01 lut 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
monteverde napisał(a)
Oj Bogusiu to teraz będziesz tęsknić za swoim "Spiderem" kiedy odwiedzinki następne? pozdrawiam a prymulki fajne ja też mam wiosnę na parapetach
...w maju...prymulki wysadzam wiosną do gruntu - kwitną przez cały rok...i ostatni wieczór Iana..już tęsknimy...tak cicho...
Kubusiowo 20:51, 01 lut 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Gosiaczku,wpisz Hanusię na listę warunkowo-rezerwową.......może jakoś dotrę!
Kuba w roli .....świetny,już za niedługo będzie sam tosty smażył.Niech tylko tata raz czy dwa budyń z nim ugotuje, i pozwoli patrzeć.
Mój domowy ,to i jajko potrafi sobie ugotować,albo usmażyć.Ale to już 7-miolatek.....


Za buziaczki dziękuję,i macham kwiatkiem
Mój kawałek raju II 20:51, 01 lut 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
a to jeszcze mam na parapecie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies