Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu 18:40, 17 sty 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Do góry
Ano, to z niedawno założonego Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, tu trochę dalsza perspektywa, robi na żywo wrażenie i można wszystkiego pomacać Tam w środku są takie kieszenie z filcu i w nich są powsadzane te rośliny.

SOB to bardzo fajne miejsce - duża przestrzeń pod nowe kolekcje i od razu myślą o rozruszaniu programów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych

mają też fajną wieżę widokową skąd sporą część panoramy Śląska widać:
Hej witam was :-) 18:39, 17 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry


Zdjęcia wgrywają się

Witam również
U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 18:35, 17 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
irena_milek napisał(a)
Sebek wklejaj...działa


Irenko - tutaj je zaznaczyłem bezpośrednio po posadzeniu 30 kwietnia - miały po jednym pędzie



Wczesnym latem





Wyszukałem je na wątku, bo na drugim lapku mam zgrane zdjęcia - ale chyba wystarczy???







A teraz się pożalę! Bo ferie mam i choróbsko mnie dopadło.....No i jak żyć????
Moje roślinki 18:34, 17 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry


Kwiatki i rabatki u Elizy 18:34, 17 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Do góry
Posadziłam cebulę na szczypiorek... czekałam, czekałam i w końcu jest... uwielbiam twarożek ze świeżym szczypiorkiem... a Wy?
Mam już trochę swojej wiosny





Moje roślinki 18:34, 17 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry






Moje roślinki 18:33, 17 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry








Moje roślinki 18:31, 17 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry
I wczorajszy spacer nad Wartę







Moje roślinki 18:29, 17 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry
Zasypane rabaty




I "orzeł" na śniegu
MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu 18:28, 17 sty 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
Ozz napisał(a)
Na większe areały to na razie są bardziej marzenia niż plany... ale od czegoś trzeba zacząć

A na balkonie... może jakaś skromna zielona ściana:

(ogród botaniczny w Mikołowie)


Ta skromna ściana wygląda imponująco
Moje roślinki 18:28, 17 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry






Czermień błotna - Calla palustris 18:26, 17 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do góry
Calla palustris czermień błotna
Europa, Azja, Ameryka Północna.
Niska (30 cm) bylina o zielonych kłączach czołgających się po powierzchni podłoża. Liście sercowate, ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty białe zebrane w kolbę, którą podobnie jak u tulejnika otacza biała pochwa (spatha). Owocostan składa się z mięsistych jagód o intensywnej czerwonej barwie.
Kwitnie od maja do końca sierpnia.
W naturze zasiedla bagniste zbiorniki zazwyczaj o podłożu torfowym, podmokłe i zacienione brzegi jezior.
Znana nam kalla Zantedeschia aethioptica uprawiana na kwiat cięty, to jej kuzynka z Afryki.
Czermień błotna nadaje się do naturalistycznych ogrodów, dobrze rośnie w stawach, sadzawkach i dużych oczkach wodnych o żyznym podłożu. Roślina nie trzyma się miejsca sadzenia.
Mało przydatna do uprawy pojemnikowej.


Moje roślinki 18:26, 17 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry
Zimowa pogoda z lekkim mrozem sprzyja spacerom.Chodzimy z córką codziennie po okolicy.Na początek kilka fotek z przedwczorajszego spaceru po polach







Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 18:18, 17 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Marzenko gratulacje . Zdjęcie się pewnie nie wgra.

.

O wgrało się, niespodzianka.

Zielony Punkt - ogród Finki 18:12, 17 sty 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Do góry
tak na szybko odnalazłam jeszcze takie...Irenko to ta niebieska chmura



jak widać na moich zdjęciach nigdy nie gra pierwszych skrzypiec, nie wiem dlaczego jej tak nie doceniam...
a tu z różą 'Heike', którą upodobał sobie nasz ogrodowiskowy Elfik, kwitnie non stop




a tu szałwie z mojej produkcji, w tym roku też będą te, a także białe...




MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu 18:11, 17 sty 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Do góry
Na większe areały to na razie są bardziej marzenia niż plany... ale od czegoś trzeba zacząć

A na balkonie... może jakaś skromna zielona ściana:

(ogród botaniczny w Mikołowie)
Rododendronowy ogród II. 18:10, 17 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
irena_milek napisał(a)
I ja się przyłączę do gratulacji
i też tulipek


Irenko a Ty tych postów masz jeszcze więcej i to dużo więcej, ale Ty jesteś młodsza to i nogi szybciej Cię po wątkach nosza , a rekordzistkąjest chyba Ania Monte , bo że wszystkich ,,na łeb " bije Danusia to wiadomo. Dzięki Irciu, czytałam że też zamówiłaś cynobrówki i lilie wielkości Waligóry.To bedzie radocha jak zakwitna.
Rododendronowy ogród II. 18:07, 17 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
I ja się melduję i tej pięknej cyfry gratuluję!Każdy pretekst jest dobry na wiosenny kwiatek!


Haniu dzięki , nie spodziewałam sie dziś świeta ale zawsze lepiej się cieszyc z byle czego niż martwic.Przed chwilą pisałam do Grażynki że ciesze sie cały dzie a nawet dłużej chocby jednym kwiatkiem a kwiatkami od Ciebie ciesze sie już prawie cały rok i doczekac sie ich nie mogę. jeszcze od Ani dostałam też cudna piwonię i jestem gotowa spac przy nich jak zakwitną.Za cudne tulipki ze zdjecia dziękuje serdecznie i za Twa obecnośc również.
Nowa ogrodniczka, prosi o pomoc 18:05, 17 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3755
Do góry
Pola napisał(a)
strasznie długo mnie nie było, co nie znaczy że nie podczytywałam , co dzieję się na forum. Nie da się wszystkiego nadrobić, ale wszystkie Was gorąco pozdrawiam. Czasu mało ale w lipcu mam nadzieję nadrobię zaległości. Cudne miałyście spotkanie, zazdroszczę Wam i ślę dla wszystkich buziaki. Troszkę zdjęc z ogrodu zostawiam.



Polu to twój ogród?? nie mogę uwierzyć zatkało mnie z zachwytu Tyle się działo u ciebie od wejścia na O że trudno mi ogarnąć tak cudną metamorfozę. Już nie jesteś początkująca ,niestety ja nadal jestem .Patrząc jednak na twoje zmiany oprócz podziwu ujrzałam troszkę swego piękna po zmianach .Gratuluję !! czego?wszystkiego ,wytrwałości ,dzieci ,dobrych wyborów ,cudnej werandy ( moje klimaty) i waszej pracy bo nie mogę pominąć twojego M .Zapomniałam o ciurkadełku hi jest świetne a podświetlone jeszcze piękniejsze .Doping miałaś wyborny same tuzy ogrodowe ,zawsze to milej w towarzystwie Pozdrawiam serdecznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies