Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pszczelarnia 19:15, 02 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Urszulla napisał(a)
A to dla Ciebie wynalazłam....

Dziękuję. Dziś się delektuję tym szczególnie.
Pszczelarnia 19:14, 02 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
magnolia napisał(a)
Witaj Pszczółko noworocznie.

Dobrego Roku Ogrodowiczanie!

Nie mogłam się oprzeć- zostawiam Ci nasz wianek dereniowy przy drzwiach wejściowych- wydał mi się podobny do Twojego



Witaj Magnolio, miło Cię widzieć.
A faktycznie jest pewne duże podobieństwo. A te kwiatki jak się nazywają?
Pszczelarnia 19:10, 02 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Nowy Rok przywołuje pamięć o kalendarzach.
Na nowo marzeniom przypisujemy daty spełnienia się.
Poniżej kartki z dawnego kalendarza niemieckiej produkcji; u nas niestety nie ma takich wysublimowanych.
Na wątku u Jotki bieżący cudny kalendarz - warto zobaczyć. A u Gabrysi piękne ryciny.








Zdjęcia Roku 19:03, 02 sty 2013


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Do góry
W Radkowie: Tomeek..., to z IKEA?...



...przysiadę..., albo nie..., pstryknij mnie na tej kwietnej łączce... Będę miała śliczny nowy avatarek...



...czy to jest miłość, czy to jest kochanie?... lalala...



Agniecha: Jestem po kursie u Zdzisława... Patrzcie, tak się macha poprawnie!



Miluśka: Chodź, Ania, jeszcze tylko parę kroków do Danusi...



Zdjęcia Roku 18:55, 02 sty 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Bogdzia napisał(a)
To jak Danusia pisze ze potraktowac wszystko z przymróżeniem oka to dam jeszcze jedno oczywiście o Niej.

Słuchajcie, zorganizujmy jakiś transport i zabierzmy jej te rh.



Danusia: No to składka na transport...( patrz ręka)

Przemek: ale jak to zrobimy żeby nie zauwazyli?



Danusia: Juz ja cos wymyślę....



Danusia: Halo Zdzisław! Podjedź......



Danusia: Załatwione , podjedzie z tyłu ogrodu...




Wyjątkowe, kapitalne!!! Bogdziu, na sumieniu mogłaś mnie mieć, bo omal nie pękłam od śmiechu
Witajcie w Wyżełkowie 18:52, 02 sty 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Do góry
Oczywiście już robię szczegółowy reportaż To naprawdę nic trudnego, jak ja dałam radę to i Tobie się na pewno uda
Najpierw znalazłam w internecie odpowiednie wzory, napis zrobiony w wordzie odpowiednią trzcionką, nie pamiętam nazwy ale jak edytujesz trzcionki to wybierzesz sobie coś co Ci się spodoba.



potem wzięłam stary kalendarz drukowany na foliowanym papierze, ale może być każdy sztywniejszy papier ( żeby można było kilka razy użyć) i nożykiem do tapet wycina się odrysowany napis ( to chyba najtrudniejszy element całej produkcji, bo trzeba precyzji i cierpliwości.



potem napis trzeba przyłożyć na deseczkę lub ozdabiany przedmiot i cienkopisem obrysować, potem pociągnąć pędzelkiem i farbą, albo wziąć dłutka do drewna i wyrzeźbić ( tak jeszcze nie zrobiłem) a potem wypalić małą opalarką albo płomieniem świecy





można też przyłożyć szablon i pospreyować farbą w sprayu. Powodzenia i pokaż efekty
Zdjęcia Roku 18:45, 02 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Konstancja30 napisał(a)


[

Tomku, trudno mi się w tych roślinach rozeznać, ja tu tylko noszę żonie torebkę





Z tej torebki to też płakałam ze śmeichu



ciiiiiiii bo siem wyda ...


Czy to siem wyda

Ogród w budowie - nieustającej 18:45, 02 sty 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Gabriela napisał(a)
Jolu, oprawić, oprawić koniecznie! Wiem, że wybór trudny, ale dużo obrazków zgromadzonych na ścianie wygląda świetnie. A jakbyś coś miała wyrzucić, albo by Ci się dublowało, to wiesz, do koperty i na mój adres niech wyfrunie.

Rysunki Pierra Josepha Redouta są wspaniałe. Był Belgiem, żył długo, w drugiej połowie XVIII i pierwszej połowie XIX wieku. To chyba najbardziej znany ilustrator książek o botanice w tamtych czasach, pracował we Francji, przeżył rewolucję i rysował dla pierwszej żony Napoleona Bonaparte - Józefiny.
Chyba stosunkowo mało znany jest fakt, że cesarzowa Józefina bardzo interesowała się botaniką i pewnie radośnie uczestniczyłaby w naszym forum, gdyby były wtedy takie możliwości.
Miała wspaniały ogród różany, jako jedna z pierwszych hodowała dalie, sprowadzała rośliny "zza morza", wydawała fortunę na zakup roślin, utrzymanie ogrodu, cieplarni i za ilustracje roślin.Szczególnie upodobała sobie styl angielski w ogrodach.
A Redoute malował, samych portretów lilii w jego wykonaniu było aż 508, podobnie wiele róż, w sumie kilka tysięcy ilustracji, wiernie oddających wygląd różnych kwiatów i owoców
My to mamy dobrze, cykniemy sobie zdjęcie i już, nie musimy wydawać pieniędzy na rysowników.
Wielka szkoda, że u nas nie można kupić albumów czy kalendarzy z jego rysunkami, dostępna jest tylko porcelana, a to nie to samo.

Mnie udało się kupić taki album, w dużym formacie we Włoszech, załączam za Jolą próbki z albumu:


Gabrysiu,poluje na ten album od dluzszego czasu a Ty tak po prostu go masz?

Przybieglam do Twojego ogrodu aby podziwiac rosliny, nie zdajac sobie sprawy ze znajde i inne cuda cieszace oko....Pieknie...








Zdjęcia Roku 18:43, 02 sty 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Do góry
Ania: sprawdzę, czy te hosty nie są sztuczne...


...no i czy trawa z rolki jest lepsza od zwyczajnej...


no i czy ławeczka wygodna...?


Marzena, chodź sprawdzimy...te mebelki ogrodowe tez trzeba przetestować...


Ania : całkiem wygodnie ! można się zrelaksować...
Zdjęcia Roku 18:42, 02 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Nie zostało nic innego jak zrobić zjeżdżalnię



Mało mam fotek innych.. muszę robić historyjki z siebie
Zdjęcia Roku 18:41, 02 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Ooooo jest woda.. grzeczna byłam


Tylko dlaczego taka zimna???


I dlaczego tak mało???

Thuja occidentalis "Golden Tuffet" 18:40, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
W świeżo zrealizowanym ogrodzie zimozielonym, podsadzona irgą 'Major'

Cała realizacja tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu






Zdjęcia Roku 18:39, 02 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kochanie zrób mi basen...ale tyle wody chcę


Bo ja będę pływać ...


M. stwierdził, będziesz grzeczna to Ci wody naleję.......
Thuja occidentalis "Golden Tuffet" 18:39, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Gotowa do sadzenia w ogrodzie, wymaga gleby do iglaków - lekko kwaśnej.

np. Conitorf



Ustawiona w pojemnikach wymurowanych przy tarasie







Zdjęcia Roku 18:39, 02 sty 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Kuklik napisał(a)
Też bym chciał mieć takie włosy...
....pewnie tak Kukliku, nigdy takich gęstych nie miał, no może trochę ciemniejsze
...i musiała byś usłyszeć tę salwę naszego śmiechu ha ha ha....
Zdjęcia Roku 18:35, 02 sty 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
asc napisał(a)

[

Tomku, trudno mi się w tych roślinach rozeznać, ja tu tylko noszę żonie torebkę





Z tej torebki to też płakałam ze śmeichu



ciiiiiiii bo siem wyda ...
Ogród w Holandii 18:35, 02 sty 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry



i jeszcze widok na wielki rododendron - wstyd powiedziec, ale chociaz bywam w tym miejscu regularnie, to nie pamiętam w jakim kolorze kwitnie. Wiosną mu się lepiej przypatrzę
Zdjęcia Roku 18:34, 02 sty 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Ja już kończę bo ze śmiechu się chyba rozchorowałam.


Bogdziu jesteś niemozliwa

nie wiem które zdjęcie jest najlepsze ... nie wiem który komentarz ... fiem jedno ... Twoje scenki powalają ...
Thuja occidentalis "Golden Tuffet" 18:32, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Thuja occidentalis "Golden Tuffet" to jeden z najładniejszych kulistych żywotników.

Ma pomarańczowo-żółty kolor i sznurkowate gałązki.





W porównaniu do innych kolorów iglaków


Ogród w Holandii 18:30, 02 sty 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
Dziękuję bardzo za piękne życzenia wierszem i prozą i obrazkowe i tekstowe - oby połowa z nich się spełniła to już będzie to wspaniały rok. Czego i Wam wszystkim drodzy koleżanki i koledzy z ogrodowiska życzę Niech spotka Was wszystkich wszystko co najlepsze
Po świętowaniu i objadaniu się trzeba było trochę odetchnąć świeżym powietrzem, w związku z tym zabraliśmy biedne dziecko, wsadziliśmy na rower i pojechaliśmy dokarmić trochę daneile, hodowane w niedalekim lasku. Wyglądały tak:
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies