Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 14:47, 30 gru 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Życzenia samych wspaniałych dni Nowego Roku, chwil spędzonych rodzinnie i spełniania się marzeń.

Ogród na Cedrowej 14:46, 30 gru 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
anieszka napisał(a)
Specjalnie dla Ciebie Joanko



Dziękuję
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi 14:46, 30 gru 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry
Miskanty kołyszą się na wietrze

Golteria wygląda ślicznie ze swoimi czerwonymi koralami

mopiki carexa

Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi 14:38, 30 gru 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry
Wybrałam się z Odiśką na spacerek. Na drodze przed domem piękne lodowisko


a w lesie już tylko resztki śniegu

Zrobiłam obchód po ogrodzie. I widać, że wiosna już niedługo - krokusy niestety powyłaziły

ale śniegu jeszcze troszkę zostało




Ogród na Cedrowej 14:34, 30 gru 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
I w końcu znalazłam piersze oznaki wiosny Hura







Ogród na Cedrowej 14:30, 30 gru 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
Specjalnie dla Ciebie Joanko

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 14:28, 30 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
A 1 grudnia wybraliśmy z Sylwią i Ozz na warsztaty do Danusi - dziękuję jeszcze raz




Rok 2012 zaliczam do udanych Mile będę wspominać swoją 18-kę, w tym roku również zdałem prawo jazdy, otrzymałem dowód osobisty, założyłem pierwsze konto w banku, pierwszy raz zdezertorowałem ze szkoły, mam swoje pierwsze autko i co i najważniejsze poznałem wielu wspaniałych ludzi . Jestem bogatszy o wielki bagaż doświadczeń - tych dobrych jak i złych I nie żałuję ani jednej chwili
Mam nadzieję, że przyszły również będzie tak obfity w ilość wrażeń jak ten i że będę miał możliwość spotykać się z Wami na zlotach większych jak i mniejszych Bo ogrodowiska nie tworzą ogrody, ale przede wszystkim wspaniali i niepowtarzalni ludzie zarażający dobrą energią i wiarą w to, że życie jest jednak piękne Kofam Was fffszystkich!

A z życzeniami na Nowy rok przyjdę jutro
U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 14:14, 30 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Wrzesień był niesamowity pod jeszcze jednym względem - miałem zaszczyt być na praktykach u Danusi. Odwiedziłem przepiękne ogrody założone przez Gardenarium



Miałem okazję popielić chwasty 2 metry nad ziemią



A w miniaturowym ogródku GabiK poznałem Maję



(zdjęcia by Danusia )
Ogród na Cedrowej 14:12, 30 gru 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
anieszka napisał(a)
Jakie fajne refleksy z bombek



Świetny efekt
Ogród na Cedrowej 14:12, 30 gru 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
Moja mała hodowla Chopinów

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 14:10, 30 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
We wrześniu spotkaliśmy się w ogrodach pokazowych Kapiasów - poznałem wielu wspaniałych forumowiczów

Ogród na Cedrowej 14:09, 30 gru 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
Laurowiśnie na razie też trzymają się dzielnie Jak przeżyją to na wiosnę jeszcze ich dosadzę

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 14:07, 30 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
20 sierpnia spotkaliśmy w Aliny już w większym gronie. Ogród prezentował się bosko! Tutaj razem z Sylwią coś oglądają

Ogród na Cedrowej 14:06, 30 gru 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
Jakie fajne refleksy z bombek

Rabaty angielskie 14:06, 30 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry




Krwawnik



Tutaj po lewej dochodzi jeszcze niebieski łubin (12) i bordowy dzielżan (13).

Kuklik - Geum montanum 'Mrs J Bradshaw' pod nr 15





Rabaty angielskie 14:04, 30 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry

Ostróżki niebieskie a po lewej wystaje żółta dziewanna



Tutaj obok ostróżek krwawniki a za nimi czerwona firletka chalcedońska





Tutaj wychyla się żółta dziewanna zza żółtych krwawników

Ogród na Cedrowej 14:04, 30 gru 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
Zmarnowana bidulka

Rabaty angielskie 14:03, 30 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ponieważ mamy ponad 70 prezentacji ogrodów angielskich pod tagiem Ogrody angielskie

i sporo ładnych zdjęć, postanowiłam założyć wątek ściśle poświęcony wyłącznie rabatom angielskim. Jeśli się uda i czasu starczy, będziemy opisywać co tam rośnie.

Aby taką rabatę założyć potrzebujemy fragment ogrodu pod żywopłotem, wzdłuż ścieżki, pod domem lub w innym miejscu dobrze widocznym.
Jeśli skorzystacie z naszych porad i z prezentowanych inspiracji, na pewno powstanie prawdziwa ozdoba ogrodu na wiele lat. Byliny szybko rosną, nie są kosztowne, poza tym sporo gatunków można rozmnożyć przez siew (tani sposób) lub przez podział.

Jak widzimy poniżej rabaty angielskie składają się z roślin różnej wysokości, różnią się one pokrojem, kolorem kwiatów i ich kształtem. Jedne są strzeliste inne wiechowate. Jedne rabaty mają kolorystykę w kolorach kontrastowych (żółty, niebieski, czerwony), a inne w różnych odcieniach jednego koloru (rabaty monochromatyczne np. białe, niebieskie) lub w kolorach uzupełniających się (żółty, pomarańczowy, czerwony).

Aby założyć rabatę należy teren pod byliny odchwaścić, przekopać widłami najlepiej z dużą dawką kompostu, przegrabić i można sadzić.


Tutaj pomocne mogą być artykuły:

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/289-kompost-najlepszy-nawoz-do-ogrodu

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie

Dobór gatunków zależy od tego czy miejsce jest słoneczne, półcieniste czy cieniste.



Na początek rabata w ogrodzie Waterperry

Rabata w podstawowych kolorach (biały, żółty, czerwony i niebieski)





Tutaj nie kojarzę na pewno co to jest 3, ale wynika że krwawnik kichawiec (Achillea ptarmica)




1 - róża pnąca, kolor ciemnoczerwony
2 - naparstnica biała
3 - prawdopodobnie krwawnik kichawiec
4 - szałwia omszona
5 - bodziszek
6 - ostróżka jasnoniebieska
7 - krwawnik
8 - dziewanna
9 - ostróżka ciemnoniebieska
10 - firletka chalcedońska
11 - dziewanna
12 - łubin
13 - dzielżan
Wilczomlecz nadobny (Euphorbia pulcherrima) Gwiazda Betlejemska, poinsecja 14:03, 30 gru 2012

Dołączył: 27 sie 2012
Posty: 6
Do góry
HYmm, jedni się martwią, że to może drzewko im rośnie, a ja swoje to bym chciał właśnie prowadzić by kwestję zasadzenia drzewa mięć odfajkowaną
Ogród na Cedrowej 14:00, 30 gru 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies