Niszko posadzę trzy tuje szmaragd przed nimi trzy hortensje .podoba mi się miskant Morning Light myślę żeby go tam wkomponować ,tylko teraz nie wiem czy posadzić za hortensją czy przed jak poradziła Marta .
tak to miało by wyglądać .ale nie wiem czy tak posadzić tuje żeby hortensja była pomiędzy czy tak może zostać.
Oczywiście jak pisałam wcześniej wszystkie rosnące tam teraz roślinki pójdą do przechowalnika
Jakiż, bliski memu sercu obrazek! Ale, wybacz, nijak ma się do moich przyzm kompostowych!
U mnie tony odpadków, co roku, najczęściej w listopadzie, przewalam z miejsca na miejsce.
Teraz będę miała problem, bo powstaje w miejscu kompostowników, domek ogrodnika...w ogródku coraz ciaśniej.
Tak mi przykro, że nie moglam skorzystać z zaproszenia i ogród Twój, Jasiu, jest dla mnie dalej niewiadomą. No może już nie tak zupełną, bo dziewczyny wraz z Tobą pięknie go przedstawiły, ale co na własne oczy się widziało, to na długo pozostanie w duszy
Pozdrawiam cieplutko
Dwa razy podchodziłam do uprawy cardiocrinum.
Pierwszy raz, dzisięć lat temu, byłam jeszcze zupełną ignorantką i uprawa zakończyła się niepowodzeniem. Dwa lata temu udało mi się. To długa i bardzo ekscytująca historia, którą lubię opowiadać ze szczegółami, ale teraz się powstrzymam, bo mam skłonności do ględzenia, a nie każdemu może to odpowiadać Zakwitło w drugim roku od posadzenia i gdyby nie fatalna zima ubiegłoroczna, miałabym pięć własnych cebulek przybyszowych. Wszystkie zmarzły, ale to moja wina, nie powinnam była sadzić ich w listopadzie, nie zdążyły się ukorzenić. Wiosną posadziłam nową cebulę i chciałabym kiedyś sukces powtórzyć.
Na pewno będzie skarpa wyglądała ślicznie, masz dobry gust Jasiu do nasadzeń
na tym zdjęciu za różami to aster wielkolistny?
Aniu na skarpie posadziłam rośliny które rosły już w innej części ogrodu , chcę się przekonać którym z nich będzie odpowiadała to stanowisko. , o estetyce też myślałam
Masz rację to aster wielkolistny.
Niestety nie wiem jaka to odmiana hortensji, gdy ją kupowałam sprzedający jeszcze nie nie myśleli o tym żeby uzupełnić nazwę o odmianę.
muszę oswoić się z niższymi temperaturami ... aktualnie przeżywam szok termiczny i szoknięta ewakuuję się pod leciutki ale jednak kocyk z nosem w książce udaje, że ciągle jeszcze jest lato ... a lato się zawija i zostawia takiego durnie rozmarzonego człeka sam na sam z wiatrem i chłodem ... nie żebym narzekała ale do tego muszę się przyzwyczaić ... i to jest weekend aklimatyzacyjny ...
kfiatków nie ma ... jest za to piesa ... umilała nam ranek ...
dla wszystkich ... miłej ... jakimś cudem ciepłej niedzieli
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji derenia, czy to Dereń rozłogowy 'White Gold'?. Pani w szkółce mówiła, że jest szczepiony. Czy rośliny nieszczepine będą rosły inaczej? Trochę nie pasuje mi do mojego derenia opis odnaleziony w internecie - mój ma gałązki oliwkowo-żólte też w zimie (nie pomarańczowo-żólte), owoce są białe, a nie czarne . Chciałabym dokupić kilka sadzonek, ale nie wiem czego szukać. Tak wygląda:
I moje drugie pytanie:
Oto małe cudo odnalezione tego lata na rabacie, aurea-samosiejka .
Jak z nią postąpić, aby sadzonka przetrwała zimę? Czy zostawić w tym miejscu, gdzie wyrosła, czy powinnam jakoś ją zabiezpieczyć i wewntualnie wiosną przesadzić w miejsce docelowe?
Witam sąsiadkę
Masz śliczny ogród, te twoje zakątki są rewelacyjne, pokoiki czysto zadbane, super
Witajcie. To jest zaleta ogródka przy ścieżce. Nawet jak poszczególne zakątki są zaniedbane (tak jak w tej chwili), wystarczy dzień pracy aby ścieżka udawała czysty i zadbany ogródek.
Nieszko, do piwonii mam stosunek szczególny. Kilkadziesiąt odmian gromadzonych z trudem, czasami ściąganych z daleka. Właśnie dlatego, że krótko kwitną warto docenić ich inne atuty. Wybarwiające się liście jesienią i cudowne nasienniki u piwonii botanicznych. Ech...
Dzięki za odwiedziny. Przyznaję się, że ostatnio w ogrodzie robię niewiele, ale siedzę przy rękodziele. Ale z ostatnich zabaw z aparatem wrzucam fotki znad oczka...
pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za za szybki powrot na lacza
Witaj Betysiu
Złośliwe jest to moje łącze internetowe , po wstawieniu dwóch zdjęć męczy się i mam komunikat o braku
połączenia , również nieprzyjazny ( z miłymi wyjątkami) jest ten rok dla mnie.
Pozdrawiam cieplutko Jasia