Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mój jesienny ogród 23:26, 06 wrz 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Do góry
Epodlas, Rozplenice mam 3. Dwie posadziłem w półcieniu a jedną na słońcu, ta na słońcu jest drugie tyle większa. Miskanta na pewno zidentyfikujesz. Trawy wszystkie się przyjęły i ładnie rozrosły teraz też kwitną.
Eliza , witaj na moim wątku, Tak u mnie jeszcze lato choć co raz więcej akcentów jesiennych. Trochę wstawiałem fotek jesiennych, chyba na 48 stronie i na początku. Najładniej jest w październiku no i jeszcze nie wiadomo jaka będzie pogoda, musi być ciepło i sucho.



Moje zmagania ogrodowe 23:14, 06 wrz 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Do góry
Evelina, fajnie żeś zdecydowała się na Ambrowca, jeszcze Cię ponęcę cobyś się nie rozmyśliła.
Nie napisałem że lubi mokro i zobacz na datę ostatniego zdjęcia.







Blaski i cienie nowego życia 23:13, 06 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Była tylko jedna taka i bez etykiety.

-Może ktoś wie jaką to trawkę kupiłam??
-I czy przezimuje w gruncie???

Kilka różnych ujęć ( narazie posadzona w kompozycji z pelargonią)


Rajski ogród Ani 23:03, 06 wrz 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Na dobranoc
Kolorowe rabaty 22:59, 06 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Richie napisał(a)
Gratuluję Marta drugiej setki a byłoby już około tysiąca gdybyś nie zaczynała od początku



Dziękuję ślicznie Richie .\

Byłoby dawno 1000 gdybyś częściej do mnie zaglądał ))))))))))))))))))))
Kolorowe rabaty 22:55, 06 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
aldonaz napisał(a)
Marta, dopiero zaczęłaś nowy wątek, a już 200 stron. Poczytałam o lubelskim bardzie, o którym wspominałaś. Ciekawy człowiek i świetny pieśniarz. Pozdrawiam

A to moje miniaturowe cynie z ubiegłego roku. Zebrałam nasiona, ale nie wzeszły



Aldonaz tak długo nie przyznawałaś się,że je miałaś ...
Piękne i zauważyłam białe...
Nie masz przypadkiem nasion?
Dziękuję to miła niespodzianka

Marcin zostawił ładne wiersze,piosenki i nas tutaj rodzinę i przyjaciół .Odszedł spełniony mimo 36 lat.Albo inaczej zdążył zrobić wszystko co zaplanował przed podróżą w inny wymiar i to jest pocieszające w całej tragedii ...
Kolorowe rabaty 22:51, 06 wrz 2012


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Gratuluję Marta drugiej setki a byłoby już około tysiąca gdybyś nie zaczynała od początku

Kolorowe rabaty 22:42, 06 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Gratulacje nieco niestety spóźnione.



Jakie spóźnione Bogdziu ...?
Serdecznie dziękuję za pamięć
Taki sobie ogród Beaty. 22:42, 06 wrz 2012


Dołączył: 30 lip 2012
Posty: 201
Do góry
Ta rabata jest praktycznie słoneczna cały dzień

Taki sobie ogród Beaty. 22:42, 06 wrz 2012


Dołączył: 30 lip 2012
Posty: 201
Do góry
Ta rabata jest praktycznie słoneczna cały dzień

Kolorowe rabaty 22:41, 06 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
EPODLAS napisał(a)
Gratulacje z okazji 200 stron.



Dziękuję Epodlasku pięknie
Mały mój świat - zielona dolinka 22:37, 06 wrz 2012


Dołączył: 06 wrz 2012
Posty: 44
Do góry
Witam serdecznie Ogrodowisko i jego Sympatyków.

Po prawie rocznym odwiedzaniu Ogrodowiska, zaglądania na forum, wczytywania się w wątki mające po kilkaset stron, tak bez Waszego zaproszenia i pozwolenia, zdobyłam się na odwagę i postanowiłam zaprosić Was do mojego ogrodu. Powstaje już od 9 lat i ciągle jest coś go zrobienia.
Zapraszam




Kolorowe rabaty 22:22, 06 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
Gratulacje z okazji 200 stron.

Ogród w Tarnowie 22:20, 06 wrz 2012


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Sebek napisał(a)






Mnie zaciekawiła ta rzeźba w tle - to rzygacz? Chyba go nie pokazywałeś??


Tak to rzygacz, był pokazany a zakup tegoroczny przed wizytą Mai
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 22:13, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
kamila_lawenda napisał(a)
dziękuję!
może gdzieś znajdę taki "wyrośnięty". Idę na polowanie!

pozdrawiam


Możesz w środku posadzić najwyższy, a po bokach niższe, i razem je przyciąć.


Tłumaczę przy pomocy prostego schematu wyrysowanego tym co mam pod ręką.



Chodzi o to, że jeśli masz zbyt wąski albo nieforemny okaz i chcesz otrzymać z niego stożek, to za nic nie otrzymasz, to rozumie każdy, bo widzisz że mu brakuje do stożka dużo.

Wtedy szarakuła podwiązujesz, dosadzasz mu luki z boku, ale rozumnie żeby uzupełnić tam gdzie brakuje, dobierasz przy tym specjalnie okazy małe, dostawiasz i przymierzasz. Jak już podsadzisz (czyli dosadzisz pod spodem cisa) docinasz wszystko w stożek.

Po kilku cięciach nie będzie widać gdzie się łączą.
Robisz to już w gruncie, nie w donicy bo po prostu się nie da, w powietrzu nie posadzisz. musisz mieć ziemię. No i stabilnie musi być i pewnie że zimą nie zmarznie jak się już tyle napracowałaś.


https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/235-wlasne-topiary-w-ogrodzie
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/234-sztuka-tworzenia-topiarow

Dodatkowo jako instrukcja link do artykułu o topiarach.

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 22:08, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Dziś po nocy wzięłam się za przesadzanie kordylin, wybaczcie jakość zdjęcia





Ogród w Tarnowie 22:08, 06 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Richie napisał(a)





Mnie zaciekawiła ta rzeźba w tle - to rzygacz? Chyba go nie pokazywałeś??
Rajski ogród Ani 22:07, 06 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
an_tre napisał(a)
Aniu pytałaś o pusty plac na jednej z fotek, jest on na przeciw ogródka kwiatowego i zamarzyłam sobie powiększenie kolorowej przestrzeni. Plac ten plac został powiększony przez wycięcie 2 węgierek, które od kilku lat miały mało owocu albo wcale, tam właśnie chcę wyprowadzić byliny i krzewy ozdobne, co mi z tego wyjdzie, zobaczymy Dziś tak orientacyjnie wytyczyłam brzeg rabaty, środek pozostanie zielony, od drzew odmierzyłam od 2 do 3 metrów w zależności od wielkości drzewa. Realizować będę etapami Nie mam talentu Gosi z Kubusiowa, więc to trochę topornie wygląda



Aniu rabata będzie się zaczynała za sznurkami czy przed i na jaka szerokość, bo ma tam jeszcze być chyba trawnik? pozdrawiam
Kolorowe rabaty 22:03, 06 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Gratulacje nieco niestety spóźnione.

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 22:02, 06 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Tak Danusiu - to dollarki od Ciebie - tutaj lepiej widać jakie są już duże - powiązałem je, żeby były bardziej wąskie



A ta po lewej co jej na zdjęciu nie widać - połamana na 18-ce Ale odbija, a jednej zrobiłem odkład i ją połatam, żeby dorównała wzrostem tamtym.

Trawki wylądują tutaj - do tego żurawki marmelade.

Ps - sorki za te chwasty przed chodnikiem - roundap nie działa, sypanie nowego żwiru też

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies