Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Pierwsze kroki w zakładaniu własnego ogrodu 19:31, 31 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Wracamy do rabat

Potem przyszedł czas na zrobienie skalniaka przy domu.



Po miesiącu czy dwóch było tak



Wszystko fajnie, jednak nie odizolowałem muru od ziemi - no i zaczął on nasiąkać. Więc jeśli zakładamy podwyższone rabaty przy domu nie zapomnijmy o stronach technicznych. Tej wiosny wszystko co rosło przy domu stamtąd wykopałem, wybrałem ziemię i dałem membranę, aby osuszała mur. Kolejna niepotrzebna praca, która powinna być wykonana na początku

Jednak znów przyszły mi do głowy zmiany i w tym roku ten zakątek wygląda całkiem inaczej. Ale rok pobytu na ogrodowisku sprawił, że tym razem wykonałem tą pracę raz a dobrze - najpierw wyznaczyłem linie rabat nożem do kantów i zdjąłem darń otrzepując ją z ziemi



Sadząc rośliny dodawałem dobrej ziemi, bo u nas ziemia do żyznych nie należy. Dzięku temu rośliny podrosły niesamowicie z malutkich sadzonek do takich rozmiarów



A teraz rady
1 - zakładając rabaty należy wiedzieć czego się chce - najlepiej rozrysować sobie na kartce układ roślin i sadzić wg tego planu - bo będzie tak jak ze mną, że wszystko zacząłem od nowa
2 - gleba przed sadzeniem powinna nie mieć ani jednego chwaścika - dzięki temu zaoszczędziłem ich sobie w przyszłości, bo nie rosną aż tak strasznie
3 - nie szczędźmy dobrej ziemi przy zakładaniu rabat - rośliny nam się odwdzięczą.


Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 19:30, 31 sie 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry

Wszystkiego najlepszego z okazji setnej stonki
Mój kawałek raju II 19:29, 31 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
monteverde napisał(a)


Rozkwitła znowu Twiggy's Rose Harknessa




Ależ cudna!!!
Bajki przyrodnicze 19:27, 31 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Rudzik cichutko , całkiem bez słowa
między krzakami sobie buszował
A M z nim toczy monolog taki:
,,No jak tam rudy masz te robaki?
Pobuszuj sobie , no bardzo proszę
bo ja robaków wcale nie znoszę,
jeszcze ci wodą podleję krzaki
by wyszły z ziemi wszystkie robaki."



I tak im było fajnie i miło
a gdy ja przyszłam coś sie zmieniło.
Rudzik popatrzył krzywo i z boku
na mój aparat i skrył się w krzaku.
Skoro przyniosłaś tu coś takiego
to się pobawmy dziś w chowanego.



I skakał z krzaczka na drugi krzaczek
i między liscie zgrabnie się chował.
Chcesz miec te zdjecia to sie postaraj
i szukaj sobie ptaszka od nowa.





Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 19:20, 31 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
Betysiu gratuluję 100



Wracaj mi tu szybko! Nie wyobrażam sobie Forum bez Francuskiej Ziemi...
Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 19:19, 31 sie 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry
Betysiu i ja Ci gratuluję setki Pozdrawiam Cię!!!

Bajki przyrodnicze 19:19, 31 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
gdy on wykopie dół byle jaki
to rudzik sprawdza czy są robaki.



A M uprzejmie wtedy pozwoli
by pobuszował w dziurze do woli.





Bajki przyrodnicze 19:14, 31 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
I nawet znalazł tam przyjaciela
który z nim trudy pracy podziela







Moje roślinki 19:10, 31 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Ale róże! I winogronka i brzoskwinie! Super
Grandiflora moja dzisiejsza na 200tkę ! Kolejnych życzę!
Bajki przyrodnicze 19:08, 31 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Mój M od rana dzisiaj w ogrodzie
przesadza krzaki jak robi codzień.
Zmienia im miejsce, wciąż przekopuje
i na powietrzu dobrze sie czuje.



Słoneczko z rana patrzy na niego
czy coś wyniknie z tego dobrego
że wciąż te krzaki dźwiga i sadzi
nawet beze mnie tez sobie radzi.

Pierwsze kroki w zakładaniu własnego ogrodu 19:08, 31 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Potem przyszedł czas na rozebranie chodnika i założenie trawnika Też nie zrobiłem tego dobrze. Trawnik powstał na podjeździe, który był strasznie zbity.



Nawieźliśmy z mamą tutaj ziemi - w niektórych miejscach jej warstwa miała tylko jeden cm. Na to ułożyliśmy płyty - bez wcześniejszego wkopywania



Ten trawnik od początku miał życie pod górkę. Kilka dni po tym jak trawa wzeszła przyszła ogromna ulewa - wypłukało część ziemi i oczywiście nasiona



Efektem było to, że znów trzeba było dosypać ziemi, żeby choć troszkę wyrównać poziom przyszłego trawnika do istniejącego. Oczywiście to nie wszystko - płyty kiedyś trzeba było zakopać. Tam gdzie ziemi było więcej szło OK, a tam gdzie była 1cm warstwa trzeba było używać kilofa.

A teraz rady przy zakładaniu trawnika na takim lub podobnym terenie
1 - wynajmujemy glebogryzarkę lub coś mocniejszego, żeby dobrze przerobić ziemię. Na tak zbitej ziemi trawnik baaardzo szybko wysycha i słabiej rośnie. Widać to zwłaszcza jak jest niedożywiony i niepodlany. Momentalnie żółknie, co widać na tym zdjęciu



2 - Po rozwiezieniu ziemi jeśli mamy zamiar kłaść płyty kamienne zakopujemy je od razu, aby sobie zaoszczędzić tego problemu w przyszłości.
3 - zawsze ubijmy teren - i to kilkakrotnie - w razie jak poziom ziemi jest nierówny dowieźmy jej. Dlaczego - do dziś ryję nożem od kosiarki po ziemi na granicy starego i nowego trawnika - a nisko trawy nie koszę.
4 - jeśli teren jest nieduży przykryjmy nasiona białą włókniną - szybciej będzie zielono i jak przyjdzie taki deszcz jak powyżej nie wypłucze nam trawy ani ziemi. Po takim deszczu dosypałem tutaj około 500 litrów ziemi z worka i dosiałem około 2 kg trawy.

No - to chyba tyle o trawniku, dzisiejszy jego stan znacie, ale gdybym założył go tak jak należy miałbym o wiele mniej pracy przy nim, no ale cóż...

Addio pomidory - czyli przetwory z pomidorów 19:04, 31 sie 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Zrobiłam ketchup, wspaniały w smaku. I nawet sporo mi go z połowy produktów wyszło

przed przetarciem


po przetarciu


gotowe do pasteryzacji
Moje roślinki 19:02, 31 sie 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry

Moje roślinki 19:02, 31 sie 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry



Moje roślinki 18:59, 31 sie 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry
Kilka zapłakanych,deszczowych zdjęć




Rajski ogród Ani 18:54, 31 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
an_tre napisał(a)





Ładnie
Mój kawałek raju II 18:52, 31 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
A ja w ogonie? Na 107 stronie?
Aniu,życzenia zdrowia przyjmij,i nie dziw się,że rzadko jestem,
nadrobię późną jesienią,jak noc z dniem na długość się zmienią!




Dziękuję Haniu,że pomimo tak wielu obowiązków udało Tobie się do mnie zajrzeć
Miniaturowy ogródek 18:42, 31 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
GabiK napisał(a)








Gabi to twoje najlepsze przeczołganie ... efekt artystyczny super ... i gratuluje 200
Pierwsze kroki w zakładaniu własnego ogrodu 18:38, 31 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
To może przypomnę moje pierwsze kroki w realizacji swojego ogrodu

Gdy trafiłem na ogrodowisko wyłaniały się spod śniegu istniejące rabaty - nie był to miły widok.



Na początek zająłem się wyznaczaniem rabat i układaniem kostki na obrzeżach





Na niezbyt dobrze przygotowanej ziemi pojawiły się pierwsze nasadzenia. Gdybym dobrze przemyślał nasadzenia uniknąłbym wielu błędów, które poprawiam do dziś. No ale cóż - jednak coś cieszyło już oczy

Rododendronowy ogród II. 18:37, 31 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
reni napisał(a)





na dobranoc drozdy które przed spaniem przylatuja wykapac sie w jeziorku. Dobrej nocy wszystkim życzę.

Ależ ty cudne fotki robisz


Dzięki Reniu.Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies