Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Trawy w donicach 12:21, 30 sie 2012


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Do góry
Jako że to mój pierwszy post - chciałałam się przywitać .
Jestem zakochana w trawach, powoli tworzę swój ogród, na razie mogę pochwalić się kompozycją w doniczce:




Wiem, że red baron nie przetrwa (choć donica jest otoczona folią bąbelkową), myślę teraz gdzie ją przechować (bo mam ciemny garaż ).
Imperata cylindrica Red baron, Carex caryophyllea 'The Beatles' ,
Leymus arenarius, żurawki, irga.
Widzę, że Leymus arenarius jest bardzo ekspansywna, po 3 tygodniach od wsadzenia po drugiej stronie donicy widzę wychodzące źdźbła. Mam nadzieję, że nie wypleni mi reszty ?
Ogród... reni 12:16, 30 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
reni napisał(a)
Wczoraj w ogrodniczym oprócz roślinek kupiłam koszyk... zrobię w nim kompozycję z wrzosów tylko muszę dokupić bo ostał mi się jeden z wczorajszych zakupów.
Żebyście widziały jak ja wczoraj do domu wracałam bo oczywiście zamiast jechać samochodem to rowerem pojechałam i.... jak to wszystko zapakować? Panie z ogrodniczego mówią -damy radę
i dałyśmy... jadę... z tyłu w koszyczku trawy powiewają z przodu w koszyczku zakupy bo mi się przypomniało, że czegoś nie kupiłam i jeszcze lawenda upchana a na nim koszyk postawiony ,a w nim też lawenda i trza go jeszcze przytrzymać co by nie spadł... ale dojechałam, ale co to była za jazda ech



Znam tę adrenalinkę, bo też czasami wybierałam się do ogrodniczego po JEDNĄ rzecz A wiadomo jak sie kończyło
Teraz mam przerwę w jeździe rowerem, więc albo komunikacja miejska albo M. jak ma czas. Ostatnio wracając obładowana autobusem poprosiłam dwóch rosłych menów o pomoc we wstawieniu moich zakupów. Pomogli z uśmiechem, a zaraz potem usłyszałam od nich: bileciki proszę do kontroli

Koszyk z wrzosami będzie śliczny do późnej jesieni, a może nawet zimy - miałam taki w zeszłym roku na balkonie ..
pozdrawiam
Miniaturowy ogródek 12:16, 30 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Gabik, gratuluję 200!
dorzucę kolor, lubisz go

Początki w Kruklandii 12:14, 30 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
Dobra Justyna,
a może na wzór Szewowej z bukszpanowego zrób takie coś,
bukszpany juz masz, a o trawy pytaj u źródła
Wstawiam zdjęcie Danusi z wątku bukszpanowego

wg mnie jak dla Ciebie ta rabatka
Ogród... reni 12:10, 30 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
Co by tu wykopać? Może Pani nie zauważy

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 12:09, 30 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry


A tak wogóle to co to za klonik jest????????
Kwiatki i rabatki u Elizy 12:04, 30 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
eliza3 napisał(a)
ANITKO pytałaś o taras, dla Ciebie dwie fotki, trochę mało ogrodowe, ale w końcu, to część ogrodu, główne miejsce przyjmowania gości i picia porannej kawki. Taras naszego pomysłu i zrobiony własnymi rękami przez męża i syna.
Cały czas myślę jak go osłonić, czyli zazielenić i brak koncepcji... może ktoś ma jakiś pomysł, chętnie skorzystam. Strona południowo - zachodnia.





jestem zachwycona tą ukłądanką a mech dodaje urody!
Nasz przydomowy ogródek 12:03, 30 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry

Czy może ktoś wie jak się ta roślinka nazywa? Ma kolorowe urocze listki.



tę roślinę widziałam u Finki, zachwycająca, więc ona sporo ci na ten temat powie
Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 12:01, 30 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Ana napisał(a)
I tak z zupełnie innej beczki - dziś odkryłam jeden jedyny kwiat mojego powojnika przy drewutni w zakątku z kulkami na pniu - powojnik ma dwa lata, dotąd nie kwitł, kupiony jako the president - jak widac pomyłka, stawiam raczej na Jana Pawła II Kwiat jest wielki



Jeden, ale jaki piękny Życzę aby w przyszłym roku obsypał sie cały takimi kwiatami

Aniu, podglądam, kibicuję Twoim poczynaniom ogrodowym, ale nie tylko Trzymam kciuki za zimowe przetrwanie wrzosów, bo ja już sobie ta roślinkę odpuściłam, ale dalej mi się podoba
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 12:01, 30 sie 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Do góry

Danuś, a ta miedziana trawka pod drzewem to co??? Śliczna





Tam gdzie ELFy zimują 12:00, 30 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
elf napisał(a)
muszę się pochwalić

moje nowe dzieciątka



Widze że tujki ładne spore, barwinek tez , tak że do dzieła jeszcze jakas trawa na tył, i rabatka bedzie jak malowana
Mój ogród 11:57, 30 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Bożenko, tez wprowadzam czosnki na swoja działeczkę Wczoraj kupiłam cebulę takiego


A malin w dużej ilości szczerze zazdroszczę

bywam u Ciebie często, ale jako niewidzialna ręka

pozdrawiam
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 11:50, 30 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Do góry
Karola hortensje mam już gdzie indziej.Plac zabaw to tylko domek i zjeżdżalnia ściągnięta na czas naszego wyjazdów ,była jeszcze huśtawka ,została u rodziców -tam wcześniej mieszkaliśmy ,dzieciaki już wyrajstają z placu zabaw za rok,dwa będzie tam basen .mam jeszcze zdjęcie z tarasu.


Czyli trawy ,tylko jakie miskanty zebrinus za rodo a między wrzosami mogą być ostnice pony tail ?
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 11:49, 30 sie 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Takie znalazłam



Z werbeną duuużo lepiej (jeśli to możliwe u Ciebie Danusiu ) . Taki mały dodany drobiazg, a zmienia i tak już doskonałą rabatę... Fascynujące
Mój kawałek raju II 11:42, 30 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
wyroby na zimę smakowite, ale ta potrawa z drobiu to aż mi ślina pociekła!

Aniu, gratuluję 100, jej jak szybko
Buk pospolity - Fagus sylvatica 11:40, 30 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Dobrego dnia wszystkim życzę


DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 11:38, 30 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Do góry
Wieloszka napisał(a)
Potrzebuję Waszej rady w kwestii obsadzenia tej małej rabatki z czerwonym klonikiem. Rabatka od dwóch lat stoi pustką, niedawno posadziłam tam parę lawend - ale na razie mikre są. Stanowisko słoneczne i suche - chyba jedyne takie miejsce u mnie gdzie sucho W drugim rzędzie przed lawendami dałabym coś a w trzecim konwalnik.
I mam pytanie o to coś pomiedzy lawendą a konwalnikiem - moje propozycje:
- żurawki o cytrynowych liściach (żółte nie komponują mi się ładnie z lawendą)
- jakieś intensywnie zielone trawki (np.carex Ice dance)
- trzmielina sunspot (tylko jak ją ciąć - w kulki czy w wałek?)
A może Wam przyjdzie do głowy lepszy pomysł na owo coś, albo w ogóle na całkowitą zmianę koncepcji?



Aga a może zrób mu skarpetę z trawek ,,,, a konwalnik nie w rzędach tylko obok też w kostkę ....nie wiem, ale kostki bardzo mi się podobają ....


zdjęcie się nie wgrało ....

wszystko o konwalniku :

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/272-portrety-roslin-ophiopogon-planiscapus-nigrescens
Buk pospolity - Fagus sylvatica 11:38, 30 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
On jest taki, będzie kolumnowy

Zielony galimatias 11:27, 30 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
dubelek!! no wrzucę łan rudbekii!

Mój 4 arowy azyl... 11:23, 30 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)
Późno dziś z działki wracałam, było ciemnawo a przed odjazdem takie 'coś' zobaczyłam))
I kto powie, że pająki nie są pożyteczne? Tyle muszek w sieci!



Ładną serwetę utkał ten pracuś

Ciemnawo było? Niestety dni coraz krótsze

Oglądam Twoje szkody w kwiatkach i myślę o moich liściach moich host w których teraz "stołują się" ślimaki.
Muszę urządzić polowanie ! Całe lato był spokój, a teraz po deszczach znowu mam tych niemiłych gości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies