Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 11:19, 30 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Takie znalazłam





Sebciu - Patyczaki to są takie: Molinia jakaś



Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 11:18, 30 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Do góry
zrobiłam lepsze zdjęcie
Tam gdzie ELFy zimują 11:16, 30 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Do góry
acha ... czy to aby napewno jest barwinek ? bo wygląda inaczej niż te co już mam



Wczoraj udało mi sie zrobić conieco - przesadziałam moje hosty - dzięki ogrodowisku dowiedziałam się że one to zbytnio słońca nie lubią ;-( musiałam je przeprosić - mam nadzieję że się przyjmą. I teraz w cieniu napewno będzie im lepiej

tak było



a tak jest obecnie - muszę jeszcze usunąć tą siatkę ale mam małą awarie kombinerek



na łodygę od winogrona posadziłam winobluszcz

ogrodoweimpresjejolki 11:16, 30 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
betysia napisał(a)
Jolus...masz racje...lato w pelni wiec cieszmy sie mimo...iz czasami kropi!!!!
slicznosci pokazujesz a ja sciskam mocno !!!!


Nie dopuszczam do siebie myśli o nadchodzącej jesieni, ale wczoraj robiąc zakupy myśli o nieuchronnym odejściu lata same cisnęły się do głowy ...



U mnie też czasami kropi, ale ogólnie ciepło i lato w pełni ...

Wczoraj dokupiłam kolejna budleje niech pachnie i ściąga motylki

Ogród dla roślin o mocnych nerwach 11:14, 30 sie 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Do góry
Gabi napisał(a)


Oto mój wał:




Świerka serbskiego nad którym myślisz można dać w jednej sztuce w lewym rogu tak by zasłonił okna
dachowe sąsiada a dwie sztuki świerka wsadzić przy domku z narzędziami po prawej stronie i zasłonisz
w przyszłości te okna na górze. Tuje u sąsiada to szmaragdy i jeśli nie będą zbytnio cięte to potrafią być
bardzo wysokie tak że idealnie Cię wysłonią. Tak jak radzą dziewczyny nie warto zabierać sobie działki na
kolejny żywopłot. Między świerkami na srodku możesz dać jakieś ładne nieduże drzewo dla całkowitego
zakrycia sąsiadów.
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 11:11, 30 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Do góry
Takie wrzosy kupiłam w casto ,teraz szukam innych odmian ,dziewczynki co radzicie tam dosadzić bergerysy kolumnowe czerwone czy trawy.


idę gotować obiad
ogrodoweimpresjejolki 11:09, 30 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
asc napisał(a)
Budleja, rozwar... same ślicznosci kupiłaś.. i te tulipany pełne


Do tej pory miałam tylko biały rozwar, który dostałam kiedyś od koleżanki. Wczoraj dokupiłam niebieski i różowy. Posadzę je w jednej grupie (wczoraj już nie dałam rady)





Tam gdzie ELFy zimują 11:09, 30 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Do góry
muszę się pochwalić

moje nowe dzieciątka


i mam prośbę o pomoc w zidentyfikowaniu roślinki
Kupiłam ją w castoramie jako kwiat domowy - ae on w domu wcale nie chce rosnąc - dopiero na dworze się zazielenił - cóż to może być ???

Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan 11:06, 30 sie 2012

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Do góry
Witam,

Danusiu,

Zgodnie z Twoją sugestią w twoim wątku proszę tutaj o poradę- czy mam ruszać jeszcze teraz moje "odziedziczone" bukszpany, c yzostawic je do wiosny? w niektórych miejscach są troszkę łyse, więc pewnie musiałabym je uzupełnić, czy same się zagęszczą? te dwa z przodu mniejsze chciałabym zrobić na kulki.
rabata praktycznie cały dzień w słońcu. Co mogę tam dosadzić, aby ją jakoś rozjaśnić i wypełnić puste miejsca?



Początki w Kruklandii 11:02, 30 sie 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Dzięki za wsparcie!


Uparłam się na żurawki? Może....ale same mnie namawiałyście....
Nie wiem....muszę to przetrawić, bo w tej chwili to już bym wszystko pozmieniała...łącznie z rabatą przy ławce!!!!

Z tyłu nie ma co pokazywać JOASIU!!!! Donica tylko i nic więcej



Tu widać, że za tarasem jest tylko traaaaawaaaa... no i małe świerczki pod płotem.
OGRÓD IFCI 11:01, 30 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Do góry
Ja też jeszcze nie wszystko ,bo mój synuś też nowa podstawa 4 klasa i niektóre książki drukują.Denerwują mnie te zmiany bo zostawiłam książki po córce i co na makulaturę.


Moja różyczka
To właśnie tu 11:00, 30 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Dzidka napisał(a)
A taki pracuś uwijał się pośród hibiskusów.







uwielbiam tę roślinę, jeszcze ich dosadzę, a pracuś bomba uchwycony!!
Taka sobie rabatka pod oknem 10:59, 30 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
MartaS napisał(a)
dziewczyny
to moja wczorajsza praca
tu gdzie ten kamień miedzy hortensjami bedzie drzewko na pniu- jak myslicie bedzie ok czy coś jeszcze zmienić ?






a to akcja głaskanie specjalnie dla Gosi







myslę że jest bardzo ok!

bukszany przesadzone, a będziesz przycinać?

jakie drzewo zamówiłaś?
Ogród w lesie 10:53, 30 sie 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Do góry
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
No ale żeby nasz wątek nie został okrzyknięty "warzywnikiem roku" urlop spędziliśmy na wykańczaniu siebie nawzajem i nie tylko

jeszcze tylko troszeczkę...

Nawet przez przypadek okna do lasu wyszły!
Jak widać na fotkach murki z łupka są u nas bardzo popularne.......
Może ktoś zaproponuje jekieś nasadzenia dookoła chaty?


no no no!!!!! ale klimatyczna chatka - dlaczego ja nie mam większego ogrodu???????
Taka sobie rabatka pod oknem 10:52, 30 sie 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Do góry
dziewczyny
to moja wczorajsza praca
tu gdzie ten kamień miedzy hortensjami bedzie drzewko na pniu- jak myslicie bedzie ok czy coś jeszcze zmienić ?






a to akcja głaskanie specjalnie dla Gosi





Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 10:51, 30 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
reni napisał(a)

i w końcu uchwyciłam ptaszki! oczywiście wróble z wyspy berberysowej



Fajny widok... u mnie też często tacy goście są...pozdrawiam


Reniu, to fajnie, bo jak są ptaki, to ogród zyskuje
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 10:48, 30 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
irena_milek napisał(a)
i w końcu uchwyciłam ptaszki! oczywiście wróble z wyspy berberysowej



Fajny widok... u mnie też często tacy goście są...pozdrawiam
OGRÓD IFCI 10:42, 30 sie 2012

Dołączył: 23 sie 2012
Posty: 52
Do góry

moja kochana
Ogród Magdalenka 10:40, 30 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Do góry
noemi napisał(a)


Na zewnątrz trzymasz zimą czy do domciu wnosisz?
OGRÓD IFCI 10:38, 30 sie 2012

Dołączył: 23 sie 2012
Posty: 52
Do góry

taras od strony południowej i skalniak który był pierwszy w ogrodzie, zkoniecznośći oczywiście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies