Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Kubusiowo 18:14, 28 sie 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Do góry
kaisog1 napisał(a)



Gosiu pięknieje wam posesja z dnia na dzień. Tak też sobie myślę spoglądając na to zdjęcie, czy nie warto bardziej odsłonić widoku na wodę i krowy po drugiej stronie?
Nerium - oleander 18:11, 28 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry






Nerium - oleander 18:07, 28 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
A to okazy z Ibizy



Nerium - oleander 18:06, 28 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
Sebek napisał(a)
A to mój





Śliczny kolorek
Ogród z perspektywą na przyszłość 17:47, 28 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
kwiatholandii napisał(a)
Nowy domek w sąsiedztwie. Bardzo mi się spodobał. Nowoczesność w starym stylu


Już miałam wychodzić ........ I co ......... .
Bardzo dziękuję za zdjęcia.
Ogród z perspektywą na przyszłość 17:33, 28 sie 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Do góry
Nowy domek w sąsiedztwie. Bardzo mi się spodobał. Nowoczesność w starym stylu

Ogród z perspektywą na przyszłość 17:33, 28 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
kwiatholandii napisał(a)



Kwiecie Holandii, czy te drzewa na froncie to ambrowce?

Madżenko, nie upuszczaj, zleć takiej pani niedaleko Rynku (ona Ci zrobi), na Kotlarskiej.
Ogród w Holandii 17:22, 28 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
I jeszcze dwie fotki z miejsca bardzo dla Holandii charakterystycznego. Nazywają to hofje. Trudno przetłumaczyć, ale chodzi o taki jak na zdjęciu ogród wewnętrzny, z otaczającymi go małymi domkami (czasem są nawet spore, ale rzadko). Domki są zazwyczaj małe, bo mieszkali w nich biedni obywatele Niderlandów, a było to możliwe dzięki pomocy tych zamożniejszych. W tych na zdjęciach mieszkały akurat wdowy i stare panny. ALe były też dla starszych mężczyzn, dla sierot, weteranów etc. To dość wyjątkowe zjawisko w Europie. Zwłaszcza, że jako żywo na przytułek to to nie wygląda. Pewnie niejeden chciałby dziś w takim miejscu zamieszkać



I na koniec róża przytulona do kościelnej ściany


Ogród w Holandii 17:17, 28 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
jeszcze starocie




a to, wyobraźcie sobie, walec do trawy. Popatrzcie a to zdobienie! No komu by się dzisiaj chciało
Ogród z perspektywą na przyszłość 17:17, 28 sie 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Do góry
Marzenka, a tak miałam już kiedyś pisać, że rozmawiałam właśnie z M, że chciałabym w następnym roku zorganizować wyjazd do Holandii busikiem z chętnymi na takie łąkocieogrodowe, połączone może z jakimś lepieniem z gliny i delektowaniem się winkiem w naszym rodzinnym ogrodzie ze stawem..mmmmhh



Ogród w Holandii 17:13, 28 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
jesień

a tu jeszcze lato gorące


I jeszcze zbiór starych ogrodniczych narzędzi

Ogród... reni 17:11, 28 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
Ten to ma dobrze nic tylko leży.. a ja do roboty w ogrodzie ech...



Ogród w Holandii 17:09, 28 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
A tu na ten przykład kanciki, co to by się ich chyba mało kto powstydził


a z bliska wygląda to tak - metalowa, zardzewiała wkładka oddzielająca trawę od rabaty lub ścieżki


miejscowy drób

oraz cebula w bukszpanowej ramce w warzywniku

Jeszcze róże takie hodują, Gloria Dei zdaje się


Ogród w Holandii 17:05, 28 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry



Ogród w Holandii 17:02, 28 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
I nieco planów bliższych oraz detali



Ogród z perspektywą na przyszłość 17:02, 28 sie 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Do góry
Martek napisał(a)

Moniczko mam pytanie ... dziś natknęłam się na drzewko ... jego owoce wyglądają prawie jak jabłuszka ale to chyba jabłuszka nie są ... nie wiesz może co to może być ? ... i jak takie rajskie jabłuszka przechowywać ... czy swoje jakoś przygotowujesz do wianka ...?

wkleję zdjęcia ... i jak już obejrzysz oczywiście usunę ...



obrazy z Floriady piękne

Ja się jak można podepnę do pytania .U mnie są dwa drzewka różne z podobnymi jabłuszkami i chciałabym je jakoś "utrwalić"do świąt ...


Te nasze jabłuszka jednak są inne. Niczym ich nie konserwuję i na początku są zielone a potem przebarwiaj się na czerwono i są takie do zimy a nawet do wiosny.
Ogród z perspektywą na przyszłość 17:00, 28 sie 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Do góry
Obwódki teściowej



Wianek made by teściowa (kopjuję go tak mi się spodobał )



Dla zainteresowanych kroczki

owijamy wianek mchem takim z lasu wokoło drutem





a potem pmrzyponamy rajskie jabłuszka za pomocą wykałaczek





.... teraz kończę już u siebie, bo czasu mi tam nie starczyło
Ogród w Holandii 16:59, 28 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
A teraz fotorelacja z bardzo ładnego miejsca na północy Holandii, niedaleko miasta Leeuwarde. Miejscowość nazywa się Marsum, a park i zamek Heringastate. Oto on:





Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 16:56, 28 sie 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
Irenko wszystkiego naj naj na te 18 urodziny Buziole

Ogród w Holandii 16:51, 28 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
A do tego prezenty od niezwykłych dziewczyn, którym ciągle jeszcze nie wiem jak się odwdzięczę , ale w końcu coś wymyślę:
stipa od Moniki


hakone all gold od Syli - ta środkowa trochę po deszczach ostatnich niedomaga, ale już niedługo idą na miejsce docelowe to sobie tam przejdą rekonwalescencję


i carex variegatus (chyba?) od Irenki Miłek. Jeszcze trochę wymięty po podróży, ale już widac, że młode odrosty sztywne, zielone i da radę


No i tym sposobem jestem posiadaczką niezłej trawiastej kolekcji. Dziewczyny, jeszcze raz dzięki! Ile razy na te trawki patrzę, to sama do siebie się uśmiecham. Jesteście wyjątkowe, a ja na prawdę nie lubię nadużywać wyrazów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies