Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 22:28, 18 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ewelinka231281 napisał(a)

coś Golden Carpet



Obstawiam Juniperus horizontalis "Golden Carpet"
Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 22:26, 18 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Joanka napisał(a)









Na tych zdjęciach widać Justynnę z córką. (koło mnie)
Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 22:23, 18 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Konstancja30 napisał(a)
ufff ... jest ...

była góra i zalążek dołu ...



po całodziennym traceniu paznokci na starych cegłach ... będą domyte jak stanie się cud i karcher czy coś takiego posiądę ... jest prototyp takie czegoś ...



widok z góry ...





na dole mamy bliźniaczy pas lawenda - róża (lawenda jeszcze mała) ... w opasce bukszpaników ...za oczami wyobraźni widzimy trawki miskanty i ostróżki pełne białe chyba ...

była opcja aby bliźniaczy pas poszedł na sam brzeg a w środku kule bukszpaowe i trawki ale z tarasu widzę dobrze brzeg i wygrała obwódka ... kule będą pod płotem ..

i jak ? ...



Nie mogę sobie odmówić przyjemności zacytowania zdjęć
Ślicznie, romantycznie, regularnie Bardzo mi się podoba
nie licz, że róża potrzebuje dwoch sezonow... Za rok się na lawendę wepchnie... I coś mi się wydaje, że lawendę częsciowo wyciepiesz...
co ile posadziłaś lawendę? Z moich obserwacji wynika, że minimum co 50 cm... Jeśli będziesz ją strzyc w walec to odległość ok, jeśli w kulki to nawet większe odległości
Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 22:22, 18 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
Teraz roślinki, mam dużo zdjęć roślin, które już Danusia, Joanka czy Gosia, więc tych postaram się nie powtarzać
Część nazw mam sfotografowanych, część roślin znały Ania albo Monika i zdawało mi się ze też zapamiętam, a niestety na swej pamięci się zawiodłam
coś Golden Carpet

rozchodnik


Klon Marit

zaraz wracam
Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 22:21, 18 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry









Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę 22:21, 18 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Do góry
Teraz kilka zdjęć z moich ogrodowych wypocin.
Rabata przed domem.

Róże i rododendony żeby zawsze coś kwitło i zimą też będzie zielono.
Rabatka różana prowadząca do tarasu.

Teraz jest trochę inna i jeszcze przejdzie kilka zmian. Magnolia, która rosła na rogu okna kuchennego musiała z tego miejsca zniknąć, bo targał nią wiatr w te i we wte a one tego nie lubią. Jej liście zaczęły wyglądać strasznie a niektóre wiatr oberwał, do tego zachciało jej się kwitnąć. Przeprowadzka ta była więc trudną decyzją, ale stwierdziłam, że nawet gdyby jej kwiaty opadły to i tak wyjdzie jej to na zdrowie.
Na zdjęciu widać i zniszczone liście i pączka, który na razie jeszcze jest, a od przesadzenia 4 dni.

A oto mój niby skalniaczek.

A irysy oszalały, zaraz po rozsadzeniu z donicy zaczęły kwitnąć - mają osiem łodyżek z kwiatami.
A na koniec różyczka Double Delight dla wszystkich odwiedzających.

Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 22:17, 18 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry


Ogród na Cedrowej 22:12, 18 sie 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
To zielone z tyłu to maliny, które na jesień zlikwiduję z tego miejsca







Myślę że może tam gdzie wbite łopaty, przesadzić iglaki ?? Może Daglezję do tyłu a Abies na prawo???
Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 22:11, 18 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
Ania w różach

Danusia, która chciała zerknąć przez aparat Roberta

Monika nie zdecydowała się kąpać


Mam też kilka zdjęć gdzie są dzieci - "Elfika" i Kubuia, ale bez zgody ich rodziców nie będę ich wrzucać.
Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 22:08, 18 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
cd



W oddali Robert ustawia się do fotografowania


Ogród na Cedrowej 22:07, 18 sie 2012

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Do góry





Agnieszko piękną latarenkę wybrałaś, bardzo nastrojowa i fajnie patynowana
Ogród na Cedrowej 22:06, 18 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Drzewa iglaste można przesadzić nawet jako solitery w trawniku. Muszą mieć luźno, bo to duże drzewa.

A tutaj w narożniku zrób zakątek brzozowy jak w ogrodzie z lustrem. Wykop maliny.


Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 22:06, 18 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
gaby3003 napisał(a)
............z gdańska była ania monte ?

Z Gdańska była Monika352, potem zabrała Anię Monte i mnie
Najpierw zdjęcia "ludziowe"
Towarzyszki podroży (nie dodam co chciały wyretuszować ze zdjęć Moniki )

Po przyjeździe, lekko spóźnionym, wszyscy byli już po spacerku po ogrodzie i zasiedli do kawki, ciasta i winka Ani albo zabrali się za robienie zdjęć


Ogrodnik mimo woli 22:03, 18 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
asc napisał(a)
]

Aniu a co to za hortensja????

Tylko nie mów, że obrzeża z kostki granitowej sama robisz???? co za kobieta!!!
Ogrodnik mimo woli 21:57, 18 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
agniecha973 napisał(a)
Ale czad z tym jałowcem. Ja mam takiego delikwenta w ogrodzie i dojrzewam do jakiejś decyzji. Bonsai niekoniecznie do mnie przemawia w moim ogrodzie, ale im cżęściej patrzę u innych,,tym bardziej się przyzwyczajam. Ostatnio nad morzem przed jednym pensjonatem widziałam przystrzyżone w takie grzybki płaskie i podobało mi się, chyba spróbuję najpierw tak.
Czy dziś na zdj. jest Great Star? Wiesz, że ona pod obserwacją. Strzelam, że na pierwszym. Jeśli tak to kupuję O ta:

Dobrze strzalasz...... to ona.. moja ulubiona Mierzy ok. 1,6m.... patrz jakie ma wielgaśne kwiaty i się nie pokłada.... A kupiłam mała sadzonkę w 2009 roku..... przycinam umiarkowanie... ale tnę
Ogród na Cedrowej 21:56, 18 sie 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
Na razie rozstawiam donice

Mam w tym rogu wsadzoną Daglezję i Abies Concolor i muszę je przesadzić, tylko GDZIE ???






Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę 21:51, 18 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Do góry
I w końcu zasiadłam przed kompem na dłużej. Dziś prawie cały dzień prasowałam na siedząco. Co za katorga ale trzeba było to zrobić, bo rodzinka narzeka, że nie ma w czym chodzić. M zasadził mi kilka roślinek, przekopał trochę pod trawnik i rozłożył agrowłókninę. W poniedziałek albo wtorek ma przyjechać transport kamienia - 12 ton - szaleństwo. Tyle roboty jeszcze przed nami, ale mam nadzieję że efekty niedługo zobaczę.
Na razie efekty mnie nie zadowalają, bo wydaje się tak pusto. Najgorsze, że między roślinkami trzeba robić odstępy, bo urosną - ale kiedy to będzie?!

Popstrykaliśmy kilka zdjęć więc wrzucam.
Najpierw pierwsze rośliny w moim ogrodzie.

Niezłe co a i ich historia też jest dobra.Układali mi kostkę, a ja mam w naturze kontrolowanie wykonawców, więc wpadałam co jakiś czas w czasie pracy i patrzyłam czy robią i jak robią - nieraz zjebki leciały. Któregoś z kolei dnia, już pod koniec roboty przyjechałam , a wszystkie majstry przed bramą stoją. Ja już w samochodzie nerwa złapałam (lenią się cholery). Wysiadam, już otwieram usta, chcę się wydrzeć, a oni uśmiechnięci, pod ręce mnie i mówią "Tam za domem niespodzianka na szefową czeka. Zrobiliśmy rabatkę w kształcie o jaki szefowa prosiła a do tego zasadziliśmy dla szefowej kwiaty - egzotyczne. Szefowa się nie martwi na nasze warunki zupełnie odporne a do tego nie wymagają nawozów i podlewania. Rosną szybko i kwitną całe lato. Nerw mi nie przeszedł od tej pogadanki, choć byłam mile zaskoczona. Ja ci wychodzę za dom a tu w mojej rabacie zasadzony rumianek, wykopany z łąki. Ale się naśmieliśmy.
Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 21:50, 18 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Swoją relację kończę wielkimi podziękowaniami za wspaniałą atmosferę i dziękujemy Państwu Szmitom za rabaty zakupowe jakich nam udzielili (ceny hurtowe duuużo niższe)

Ostatnie zdjęcie, dzięki Wam za wszystko



Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 21:48, 18 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
An-Tre z M

Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 21:47, 18 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Pogaduszki po zakupach, jak miło









Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies