Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moje zmagania ogrodowe 19:18, 17 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry

Nie pokazywałam jeszcze paronychii macierzankowej, a ma śliczniutkie, drobniutkie kwiatuszki



szalenie oryginalna roślinka mi w ogóle nie znana, co ja się na forum poduczę gatunków
chyba więcej niż w ciągu ostatnich kilku lat
W cieniu - zacieniona 19:14, 17 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Wreszcie zakwitła malwa Nigra.....wysoka...2,5 m.
Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu 19:12, 17 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
Madzioskoczek napisał(a)
Wszyscy mają hosty, MAM I JA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Hosty super, chyba muszę zachaczyć o jakiś ogrodniczy ....
bo mnie zazdrość dręczy
W cieniu - zacieniona 19:09, 17 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
...i jeszcze...
Ogrodnik mimo woli 19:03, 17 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry

O tej godzinie to ja już zwiedzałam moim "terenowym" autem tereny Polski pd-wsch....... czyli jazda po bezdrożach.... dziś na szczęście było mniej błądzenia.... za to jakie widoki..szkoda, że słaba widocznosć.. i fotki przez szybę .. jedno oko na koleiny, a drugie na widoki.... a instuicyjnie na zakrety...




Terenówka to oczywiście żart... mały osobowy.....


widoki piękne, choć pogoda była dość osobliwa, zobaczyłam słońce to myk na dwór, za pół godziny pada...

gdzie są takie tereny koło Rzeszowa?
Moje zmagania ogrodowe 18:57, 17 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
Witam!
Zalewa do ogórków się robi i wpadłam w międzyczasie, bo jeszcze nie pokroiłam ogórków.
Kasik, u mnie raz było, raz się chowało, ale i tak to był jeden z ładniejszych ostatnio dni.

Limelight


Nie pokazywałam jeszcze paronychii macierzankowej, a ma śliczniutkie, drobniutkie kwiatuszki



Malutkie sasanki


Zmykam kroić ogórki, będę wieczorem
Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę 18:16, 17 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Do góry
romka napisał(a)


pochwal sie co to jest, dodam do notatek może i u mnie kiedyś taki stanie

Co do jego nazwy to niestety nie wiem,bo żadnej karteczki nie miał, ale jak kiedyś będę u mojej ogrodniczki to się zapytam, o ile wcześniej nie rozwikłamy tutaj tej zagadki.
Monika W następnym roku planujemy z Agnieszką (tą z W-wy, o której Ci opowiadałam) babski wyjazd. Jak się piszesz to Cię podam.
A teraz kilka zdjęć - jak to było u Ewy przed nasadzeniami.




Teraz trochę się zmieniło ale o tym później.
Ogrodnik mimo woli 18:02, 17 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Ewa napisał(a)
Ania ja na kawkę nie za wcześnie ?

Ewuś niestety za późno
O tej godzinie to ja już zwiedzałam moim "terenowym" autem tereny Polski pd-wsch....... czyli jazda po bezdrożach.... dziś na szczęście było mniej błądzenia.... za to jakie widoki..szkoda, że słaba widocznosć.. i fotki przez szybę .. jedno oko na koleiny, a drugie na widoki.... a instuicyjnie na zakrety...




Terenówka to oczywiście żart... mały osobowy.....
Blaski i cienie nowego życia 18:01, 17 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
A do sadzenia czekają hosty kupione za 50% i 2 ostróżki Delphinium Dark Blue

A trzmielina z cięcia musi się dopiero ukorzenić-pójdzie pod rząd tuj

Pszczelarnia 17:52, 17 sie 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
I z dumą mogę powiedzieć: ogrodowiskowo - widowiskowo jest i fajnie:

Bukiecik zaległy nie pokazany:

I uroda naszych gór:

I miłe odwiedziny:



Musiałam to jeszcze raz edytować, żeby sie napatrzeć
brak mi słów podziwu
Moja pierwsza hortensja w ogródku. 17:45, 17 sie 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry
Kulki dla Sylwii



Łezka z innej strony



I z pozdrowieniami dla wszystkich odwiedzających

Ogród w Holandii 17:43, 17 sie 2012

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Do góry
agata_chroscicka napisał(a)
I co Wy na to? Takie coś mam teraz na ścianie



Tu jeszcze rubrum z nowymi kłosami


I irysy z żabiej perspektywy


No my też bardzo chcemy taką ścianę z taką różą...
Rubrum.... to teraz wiem co posadziłam, bo kupiłam jako "trawa"
A zwrot z "żabiej perspektywy" to tytuł książki o rysowaniu, która stała na półce, ale wydawał mi sie tak nudna, że nigdy nie zdołałam przeczytać ( zawsze wolałam intuicję od wiedzy he, he ; ) )

Blaski i cienie nowego życia 17:40, 17 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Dostałam od sąsiadki hosty i juki

Chciałabym stworzyć rabatę w stylu pokazanej poniżej
http://www.ca.uky.edu/HLA/Dunwell/HakmacAureola.html
powtarzałyby się juki i hosty na przemian z trawą Hakonechloa macra 'Aureola'

Zrobiłam z ziemii podwyższenie- nie wiem czy nie za nisko PROSZĘ O RADY TECHNICZNE

Blaski i cienie nowego życia 17:27, 17 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Zakupy: żurawka (nie było etykiety, proszę poprawić nazwę gdyby była niewłaściwa), a wśród nich jedna inna kupiona w promocji (Berry Smoothie)

I już są na rabacie piwoniowo-irysowej


Myślałam żeby jeszcze na obrzeżu posadzić floxy płożące kwitnące na różowo- tak jak piwonia
JAKIEŚ PORADY SĄ WSKAZANE


Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 17:15, 17 sie 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry


a tu różowe niskie Pow Wow Wild Berry w kostrzewie owczej ( tak to jedna z moich ulubionych traw). Tylko po wczorajszym grillu z gośćmi moich dzieci jest ich mniej bo ktoś sobie po nich poszedł.

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 17:01, 17 sie 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
To sadź pojedyńczo, nie ma co.



jeżówki moje nowe.






Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 16:39, 17 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Tu ułożyłam przybliżony kształt ścieżki. Brakło mi materiału i dorysowałam czerwoną linię. Na zdjęciu widać, że muszę żółty wąż do góry na końcu podsunąć, tzn. bardziej w lewo. Jeszcze sprawdzę jak jest w realu, bo zdj. czasem oszuka. Będzie dobrze?

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 16:33, 17 sie 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Do góry
szybciutko wstawię dzisiejsze foty tarasu (na razie 4) i lece kończyć obiad







Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę 16:31, 17 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Do góry
Witaj Romka. Muszę Ci powiedzieć, że ma też to swoje dobre strony. Leżę na tarasie w pięknym słoneczku a mój M współczuje mi i w ramach tego współczucia sadzi roślinki, ale nie ukrywam chciałabym mu pomóc. Do tego w ramach poprawienia mi nastroju kupił mi iglaczka, który już długo mi się podobał ale stwierdziłam, że jest za drogi i dlatego go nie miałam. Oto on już posadzony.
Do Twojego ogródka już zaglądałam i to co najbardziej pamiętam to Twoją "wielką" początkową miłość do wsi, bo ja pałałam taką samą, a teraz mieszkam w cudownej wiejskiej okolicy i cenię spokój, który mnie otacza.
Teraz przechodzę do szukania zdjęć z początków mojego ugoru, żeby było widać jak to się u mnie zmieniało.
Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 16:22, 17 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
magnolia napisał(a)
tez 'zachorowałam ' na jezówki w czerwonych i pomarańczowych kolorach.
Najbardziej marzy mi się Firebird, ale nigdzie wokół jej nie ma, spróbuje we wrześniu w Skierniewicach je dopaść.
Ale pani wykonawca z która czasem pracuję zdobyła dla mnie jeżówki, niestety bez nazw, ale w kolorach o jakich marzę.
Ma się dowiedzieć jaki to odmiany.
Może jedna z nich to Tiki-torch- ślicznie, słodko pachnie. Ale czerwona chyba jeszcze ładniejsza.




Ale ładne obrazki pokazujesz! Kokornak na drzewie, bluszcz. To fioletowe to szałwie, tak? A jeżówki z trawą, właśnie taki duet mi się podoba, ale nie wiem z czym je połączyć. Rozplenica im pasuje, ale czy ich nie zdominuje?
A ja dziś właśnie Firebird kupiłam. Jak nie znajdziesz, to mogę Ci kupić. Po dychu były.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies