Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

"Baśniowy" Ogród 22:35, 08 sie 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Do góry
Witam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję za odwiedziny
Wstawiam fotki rabaty żwirowej:

Niestety na ławkę nie mam już miejsca ( teraz stoi tam fontanna),ale pomyślałam,że mogłaby stać na odbojówce
Danusiu racja, trawy pomiędzy Damą ładnie by wyglądały ,ale już podsypane wszystko żwirkiem.Najpierw zaplanowałam roślinki a później niespodziewanie w okazyjnej cenie zakupiłam figury z fontanną i teraz sama nie wiem gdzie je poustawiaćDamę jeszcze mogę przenieśc,bo jest stosunkowo lekka w przeciwieństwie do fontanny.

Dziewczynka z donicą wczoraj mąż przemalował ją na biało, jeszcze nie znalazłam dla niej miejsca
Ogród Państwa Pudełek w Pisarzowicach 22:35, 08 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry


Śliczna tekowa ławeczka



Jak dobrze, że jej nie pomalowali - dzięki temu wygląda tak



Usiadłem przez krótką chwilkę



Noo - tyle na dziś

Ogród Państwa Pudełek w Pisarzowicach 22:34, 08 sie 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Do góry
Sebek napisał(a)
Rododendron Holdrio Ten jest przepiękny.Dziękuje Sebku ,.że nam przybliżysz ich piękno i mnogość gatunkow.



Rododendron Franceska



Azalia Christopher Wren



Azalia Toucan

Ogród Państwa Pudełek w Pisarzowicach 22:33, 08 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Idziemy w stronę wrzosowiska



I jesteśmy - mają tu cudnie pofalowane i podniesione rabaty, a rośliny rosną na puchu - wrzosowisko jak marzenie







Ogród Państwa Pudełek w Pisarzowicach 22:29, 08 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Na te kule choruję - coś dla Weroniki





Uroczy skalniak ze ślicznym kamieniem




Rododendronowy ogród II. 22:29, 08 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Dojrzewają jabłka



i pilnie trzeba zagospodarowac renklody których w tym roku jest mnóstwo.

Ogród dla Agusi 22:28, 08 sie 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Do góry
Zaczyna kwitnienie moja tego roku zakupiona H.paniculata Great Star"Le Vasterival"

i

Myślałam że będą takie same ale teraz widzę ,że kwiat tej drugiej ma pięć płatków i liście bardziej szorstkie.Czy ta druga to jest Peegee /angielska/?
Ogród Państwa Pudełek w Pisarzowicach 22:28, 08 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Ogród pokazowy to nie tylko kwasoluby





Jakiś dziwny bukszpan - listki miał całkiem owalne



Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 22:27, 08 sie 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Do góry
ana_art napisał(a)
wrzosy w świerkach kwitną w najlepsze



a tak wyglądały po posadzeniu we wrześniu ubiegłego roku


a czy ta rabatka w nowym planie jest?zostaje?

jak rudek-kociak?
Rododendronowy ogród II. 22:26, 08 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Zakwitły goryczki tojeściowe.





i dwa nowe kolory mieczyków

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 22:24, 08 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
wrzosy w świerkach kwitną w najlepsze



a tak wyglądały po posadzeniu we wrześniu ubiegłego roku
Ogród Państwa Pudełek w Pisarzowicach 22:19, 08 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Rh Gradito





Rh yakushimanum MIST MAIDEN



Ogród w Holandii 22:18, 08 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
KasiaWB napisał(a)
popatrzyłam i wtrącę się ) najpierw bym wyciągnęła zza drzewa i drabiny bukszpana bardziej do przodu, może nawet w to miejsce gdzie obecnie masz irysy bo nie będzie go widać jak rabata zarośnie. Może tam od tyłu dasz irysy? ale żeby się wychylały ) ja bardzo lubię irysy i mam ich już sporo i napewno będą u mnie )

Jak róże to koniecznie musi być lawenda (jak dla mnie oczywiście)

a do tego A. mollis )

Szałwia pięknie i dość wysoko rosnie, ale np. w tej chwili ścięłam ją i wygląda nieciekawie ) sugeruję nie sadzić na pierwszym planie ale warto ją mieć

aaaaa, i pod bukszpany - trawki

To tak na gorąco


Kasiu to zobacz szałwię u Ani z zielonego wzgórza
Ogród Państwa Pudełek w Pisarzowicach 22:18, 08 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Rh Persil





Rh Falling Snow



Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 22:17, 08 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
żut okiem na brzózki (zauważyłam że pnie im bieleją ) zastanawiam się czy nie dać tam wrzosów by zakryły korę

i limki widziane z trzech stron


Ogród Państwa Pudełek w Pisarzowicach 22:16, 08 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry


Rh viscosum SOIR DE PARIS





Azalia japońska Schneeperle - ta mnie zauroczyła w szczególności - niziutka, drobne pełne kwiaty wpadające w zielony - tylko zdjęcia mi nie wyszły



Sosnowo 22:16, 08 sie 2012


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Do góry
Byłam w ostatnich dniach w Warszawie - po drodze kupiłam liliowca stella de oro - czyżby z załącznikiem?



znalazłam dziś...bratka...- całkie fajnie sobie radzi pomimo tego, że już sierpień...


jakieś tam widoki ...od wjazdu ... z przysiadu/.......
Moje roślinki 22:15, 08 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Do góry
majkel0326 napisał(a)
Może być cukrowy,bo nie mam.Dla Ciebie mam zaznaczone zielone i fioletowe mieczyki,gdybyś jeszcze coś wypatrzył to pisz.Mam do oporu tej trawy,która jest na fotce koło rozchodnika,nie wiem jak się nazywa



Majeczko a co to za trawa ? napisz coś o niej A ten rozchodnik ma listki z bordową obwódką?
Chyba będę sępić u Ciebie!! Oczywiście wymiana handlowa!
Ogród Państwa Pudełek w Pisarzowicach 22:13, 08 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Rh luteum SNOWBIRD





Rh Sarina



Ogród w Holandii 22:12, 08 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Do góry
agata_chroscicka napisał(a)

Agato gdzie robisz rabatę różaną? Masz już jakiś plan? typy róż? Planuję zrobić u siebie przy tarasie i mam z nią zgryz.


Monitka, robię rabatę różaną właśnie przy tarasie. Dam kilka roboczych zdjęć, żebyś mogła się zorientować. Plan mniej więcej mam, tylko z większością bylin poczekam jak juz te róże będą na swoim miejscu. Robię to etapami bo oczywiście brak kasy nie pozwala kupić wszystko hurtem, a poza tym kilka róż, któe chcę mieć będzie do kupienia dopiero jesienią (i to w Niemczech!). A plan jest taki


Nie wiem czy cokolwiek z tego wyczytasz? W każdym razie róże mają byc różowe i białe i oczywiście najwyższe z tyłu - idące po dwóch metalowych obeliskach (takich fajnych, zardzewiałych) przez średnie, aż po okrywowe białe The Fairy. Ramę stanowią trzy różnej wielkości kule bukszpanu. Jedna ma dół do zasłonięcia i tak też się stanie. Część już jest, co mam nadzieję widać na zdjęciu. Żurawki z przodu stąd wypadną, ale na razie sobie siedzą bo ich miejsce jeszcze nie jest gotowe. W to miejsce przyjdzie Holcus Mollis.
Po drabinie idzie juz rambler biały, ale na kwiaty liczę dopiero w przyszłym roku. No i między różami już są albo będą byliny - szałwia, lawenda, gaura biała, firletka biała i trawy.


Ja tak dla przypomnienia, żeby stron nie "przewracać", jeżeli pozwolisz Agatko.
Jeżeli się tak wszystie Kobitki upieracie to ja proponuję kompromis te irysy bliżej środka rabaty( te obok obecnie rosnących tam żurawek) przesunąć bardziej w prawo, tak jak pozostałe rosną.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies