Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "Madżenka"

Madżenie ogrodnika cz. aktualna 22:17, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Jak pogoda sie utrzyma to za tydzien wycinam molinie, hakone, red barona i carex golden bowles. Bo za dwa tygodnie już tam nie wlezę, bo wszędzie tam powtykałam nazcyzy....
Ogrodowa przygoda Łukasza :) 22:16, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Luki napisał(a)
Wiosna nam się odsunęła na jakiś czas jak dla mnie dobrze, woda potrzebna, a zbyt wczesny sezon to nic dobrego chociaż do sprzątanie ciągnie

W związku z tym mam pytanko. Czy ma ktoś pomysł na ładną dekoracje na parapet do okna. Szukam i szukam i nic nie potrafię znaleźć, a kwiatki odpadają?
Propozycje mile widziane


Tzn szukasz kwiatów czy inne dekoracje na okno?
Ogrodowa przygoda Łukasza :) 22:15, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Luki napisał(a)
Wiosna nam się odsunęła na jakiś czas jak dla mnie dobrze, woda potrzebna, a zbyt wczesny sezon to nic dobrego chociaż do sprzątanie ciągnie

W związku z tym mam pytanko. Czy ma ktoś pomysł na ładną dekoracje na parapet do okna. Szukam i szukam i nic nie potrafię znaleźć, a kwiatki odpadają?
Propozycje mile widziane


Tzn szukasz kwiatów czy inne dekoracje na okno?
Ogród pewnej ogrodniczki 22:13, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Swietne wnetrza! Pokazuj więcej
Coś jeszcze, coś więcej... 22:11, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Podjęłam ryzyko i kwitnace narcyzy wsadziłam do doniczek...ciekawe czy dzisiejsza nic przeżyją....
Makowo na Kociewiu 22:09, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
kosolka napisał(a)
Wow.. Ile lat mają CW??


Tak sobie pomyslalam co ja zrobie z moimi Cw , ktore posadzilam pod brzozą.......
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 22:07, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Aganiu czyli musisz sie odzywiać zdrowo


Chora tarczycę mamy w domu x2 wiem zatem o czym piszesz.
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 22:03, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Będziesz relacjonować kolejne spotkania miłośników róż?
Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem 22:00, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Juz u mnie odpisałam.
Nie stresuj sie tą rabata. Posadz teraz kilka roslin, reszte dosadzisz jesienią. Nie spiesz sie z różami, ich warto sie uczyć latami. Nic przyjemniejszego jak czynić kolejne zakupy różane
RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :) 21:58, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Rench litosci! Teraz piwonie
Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 21:57, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Widze, ze Erwin spisał sie znakomicie. Teraz mozemy wypatrywać wiosny
Ogród pod trzema dębami 21:54, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Myslę kiedys o takim powolnym rozkoszowaniu sie okolicami jeziora. Dlatego chyba wrzesień będzie najlepszy, bo nie będzie tak gorąco. Plazować raczej tam nienplanuje.
Wyłaża Ci juz cebulowe? U mnie szalenstwo na rabatach. Za tydzien wycinam hakone, molinie i carex golden bowles
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 21:50, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Przepraszam ze Wam tak wybiórczo odpowiadam, ale chyba dzisiaj nie dam rady dogłębniej
Czy u Was tez tak wszystko wyłazi z ziemi? Moje czosnki oszalały, za tydzień nie będe juz mogła chodzić po rabatach.
Liczę ze również krokusy wychylą swe kwiatki z ziemi. Jest mokro, relatywnie ciepło, nawet zerowanie opuchlaków wskazuje, ze juz wiosennie sie zrobiło.
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 21:46, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Rench napisał(a)


Aż tak zatopić swoich nie chcę,ale seslerię jesienną posadzę. I kupiłam też jakąś niższą rozpleniczkę. Miała być Autumn Magic ..,ale oczywiście jest inna,jakaś miniaturka. Może się akurat przyda

Odnośnie opuchlaków,jak już ty ich nie zdołałaś wyplenić,nicieniami,to ja nawet nie będę zaglądała do korzeni.


Renatko ja juz rok temu obsadziałm cała rozankę trawami. Teraz czekam na efekt lub misz masz. Zobaczymy czy będę znów wykopywać.....
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 21:43, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
wodzyn napisał(a)
Może to ich przysmak i korzenie dość płytko...


Tak to ich przysmaki i dlatego zurawki out...

I nawet wiem z ktorymi roslinami te krewetki przytargałam...
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 21:42, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
wodzyn napisał(a)
Marzenko pomęczę Cię jeszcze to moją różanką...
Wiem już co chcę posadzić, ale problem w tym, że nie wiem czy tak mogę. Chciałabym w pierwszej linii posadzić na przemian MW i Ascot, w drugiej QoS ewentualnie na przemian z Mariatheresia, w trzeciej alnwick i inne bladawce do 1.5m a w czwartej falstaff i ciemne do 1.5m, za nimi miskanty. Tylko się zastanawiam jakiej szerokości musiałaby być ta rabata. Czy umiałabyś tak orientacyjnie określić ile i czy nie będzie za szeroka? A jeszcze trzeba doliczyć coś z przodu co zakryje różom nogi
Ja zwariuje...


Nie sadzilabym tak blisko siebie Ascot i MW, to jednak inne odcienie purpury. Ja osobiscie takich bliskich polaczeń nie robie bo mnie draznia rozen tonacje. Lepiej przedzielic je QoS lub Mariatheresia aby były na tej samej rabacie ale nie bezpośrednio obok siebie. Alnwick u mnie po 3 sezonach osiaga zaledwie 1,2 m
Na każdy rząd róz zaplanuj 0,7-1 m. Ja sadzę bardzo gęsto ale róże tego nie lubia.
Nogi zakryj niskimi trawami. (Carexy, ropzlenice little bunny/boy) lub lawenda/bukszpanami
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 21:34, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Frosted culrs wyczesuje i rzycinam tylko same końcówki. To wrazliwa trawa. Kiedyś przycięłam za niskow mlutym i juz nie odrosła...
Równie pózno wycinam rozplnice, zwlaszcza little, bo też lubią wiosną wymarznąc.


Zurawek mialam kiedyś dużo. Teraz zostały tylko na jednej rabacie.
Dursban tez stosowałam, nicienie, Ema5, wrotycz, nie wiadomo co jeszcze. Nadal sa.." ciekawe inne rosliny jakoś dają sobie rade. Najgorzej jest z żurawkami i rododendronami
Typografia ogrodu 21:32, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Asiu co planujesz poza ławką we wgłebniku?
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 21:27, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Pooglądałabym sobie chętnie.
Piękne brzozy !
Ogród do kwadratu 17:25, 13 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Moje przebiśniegi rosna w trawach... Nie widac ich...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies