Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "Madżenka"

Moja codzienność - ogród Oli 20:38, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Troszkę pracy w ogrodzie a my się czujemy jak boginie Macham Olu wiosennie !
W Kruklandii 20:33, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Ja wymiękam przy Twoich drzewach ty przesadzasz drzewa jak ja trawy
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 20:27, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Wieeeelkie sianie
Czasem słońce czasem deszcz 20:25, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Mam krokusa! Wiosna!!!!!!
Co z tym ogródeczkiem począć 20:21, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Jaki masz pomysł zamiast wiśni?
Zielonym od linijki - ogród Ivony 20:18, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Patrząc na Twój ogród widzę ogród Wiloszki. Ma piekne długie pasy nasadzeń, wkoło ogrodzenia tuje, długą rabatę z grabami i kostkami bukszpanowymi. Takie długie pasy rabat w wielu miejscahc ogrodu wygladaja znakomicie. Wszedzie ma cisy lub bukszpany poprzeplatane drzewami, trawami (setki traw)
Na boj sie takich zdecydowanych rabat w trawniku. Dla łatwego koszenia prostąkątną zamiast schodków. Obejrzyj zdjęcia z ogrodu Wieloszki, zainspirpujesz sie

Popieram pomysł na zywopłot z thuj po calosci.
Coś jeszcze, coś więcej... 20:12, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
U nas tez jedna poprawka...... Na razie bo jeszcze czekamy na kolejny egzamin ...
Borówcowy raj 20:10, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
To ja juz czekam na sesję Pana Sebastiana. twój sad to miodzio. Kiedys sobie kupie wieeeelką działke i założe taki sad
Typografia ogrodu 20:07, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Anda napisał(a)
Miedzian jest związkiem chemicznym, a z chemią zawsze trzeba być ostrożnym. Poza tym miedzian jest trudno rozpuszczalny, czyli długo zostaje w glebie i ma negatywny wpływ na organizmy żyjące w glebie, zwłaszcza na dżdżownice. Stosowany latami szkodzi glebie. Poza tym w Unii dalej prowadzone są badania nad skutecznymi środkami biologicznymi nie zawierającymi miedzi. Unia Europejska chce całkowicie odejść albo jeszcze bardziej zminimalizować używanie środków zawierających miedź.

Tutaj można poczytać, ale po niemiecku
http://kupfer.jki.bund.de/
http://oekologischerlandbau.jki.bund.de/index.php?menuid=45

Zdrowa gleba to podstawa do rozwoju zdrowych roślin. W niektórych wypadkach nie ma jeszcze nic lepszego od miedzianu, np. przy uprawie winorośli. Cały czas prowadzone są badania nad lepszymi środkami ochrony. My, ogrodnicy amatorzy, możemy pozwolić sobie na traktowanie naszych roślin gnojówkami, wywarami i innymi nieszkodliwymi środkami.


Kiedyś wpajano nam ze Roundap jest biodegradowalny....wcale sie nie zdziwię, gdy za 10 lat dowiemy sie, że miedzian ma negatywny wpływ na środowisko i wcale sie nie nadaje do upraw ekologicznych.....
Rododendronowy ogród II. 20:00, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Melduje ze pierwszy lichy krokus u mnie zakwitł. Oznajmiam zatem ze mamy wiosnę u mnie ciagle popadnie, wszystko rusza w ogrodzie.... A dzisiaj w nicy ma lać. U Ciebie nadal susza?
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 19:54, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Dorotka napisał(a)


Ja ja dopiero wysiałam, nie wiadomo czy wzejdzie a juz szukam dla niej miejsca. Ot, cała ja
Mimo to jestem dobrej mysli.
Dziękuję jeszcze raz.


Poczekaj aż wykiełkują, podrośnie sadzonka, przesadzisz na docelowe miejsce
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 19:50, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
agata19762 napisał(a)
Marzenko fajna ta czeska miska
zaglądam do Ciebie po cichutku i sprawdzam czy wiosennie już działasz?
u mnie kolejny dzień wieje jak diabli
miedzian kupiłam ale w takich warunkach nie ma szans na opryski

pozdrówka wiosenne zostawiam


Agatko a ja cie podglądam na fb
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 19:50, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Sebek napisał(a)
Zamówiłem poszewki w serenity i rosę quartz na allegro - mam nadzieję, że będą co najmniej tak fajne jak Twoje!

Krokus cieszy

Puść porszę linka na prive. Zobacze moze te niebieskości dokupie
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 19:49, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Kasya napisał(a)


a co one biedne w takich kamykach ?


To rabata z grabami i bukszpanmi, ścieżka do domu. Rewolucjonizowłam tam w seoznie ze dwa razy.... To cud ze jakis stary krokus sie uchował, reszta ostro kiełkuje.
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 19:48, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Dorotka napisał(a)
Miska czeska super
Marzenko werbenę wysiewasz gdziesz w trawach??

Tam gdzie planuje wysiać musze zrobic małą demolkę . Przesadzę 3 rozplenice, perovskie i wtedy sypne nasionami. Planuje to zrobic w marcu
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 19:46, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
lojalna_ napisał(a)
Marzenko ale masz fajniste poduchy własnie na nich leżę ))))

No patrz a M nie może na nich leżeć, zabieram mu
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 19:33, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Jest ! Pierwszy u mnie! Krokus!
Schował sie przed łopata jesienią nowe jeszcze nie kwitną
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 19:30, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Kindzia - miedzian jesli nei bedzie padac zapodam w sobote. Chyba za chwile trzeba będzie kopczyki z róz rozgarnaić. U nas straszna wiosna!
Lojalna- zapodaj zdjęcia, czekamy
Asisko - pojawiasz się i znikasz
Rench - mam krokusa, sztuk 1
Eee tam - obok gro zawsze jest jakiś Penny Market
Kasaya - najwczesniej za 1,5 miesiaca
Basikullum - cieszę się że pomogłam
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 19:27, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Iwonko poduchy z HM, kupiwałam orzez net
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród 19:26, 09 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Muszę sobie coś znależć do czyszczenia chyba kosodrzewiny odkurzę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies