Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:20, 20 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
ale aż dwa bale donic pod mułem były


rabaty po odmuleniu dostały kore przekompostowana mieloną

Panowie działali dalej
Ogród Cioci cz. 3 21:19, 20 cze 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry

Gosiu jaki to klon po prawej?

Klon to Going Green

Ogród Cioci cz. 3 21:18, 20 cze 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
anpi napisał(a)
Zaglądam, czekam na kolejne fotki! Zaległe cudne! Przepych kwiatowy kusi do spacerów, a eleganckie, przytulne kąciki z widokiem na te piękne barwne obrazy zachęcają do posiedzenia Pozdrawiam.


Aniu dzisiaj taki upał że cały dzień w basenie spędziłam Wszystko szybko przekwita trzeba się cieszyć kwiatami
Mój ogrodowy pamiętnik 21:17, 20 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
No i rabata, która rośnie powoli bo sucho i trochę do góry nogami bo jeżówki przerosły na razie hortki bukietowe. I koloru póki co brak totalnie.
Zielenina straszna .



Zobaczcie jaka na tej rabacie urosła mi Ruby Annabelle. Ma z jakieś 30 cm wysokości .



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:16, 20 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
sterty mułu rosną

Z dziewczynami działałyśmy z mułem na rabatach w podwórku i nad rowem


tylko z tej pod jabłonią 5 pełnych taczek mułu wyjechało
a sterty rosły
Ogród Cioci cz. 3 21:14, 20 cze 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
AniazUroczyska napisał(a)


Zaglądamy, podziwiamy


Miło mi Aniu

Piwonie pięknie pachną
Przedogródek pod dębem 21:13, 20 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:12, 20 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Pomoc nadjechała

ławka dokonała żywota w mule, nie tylko ta jedna...

młodzi działali wokół chaty zbierając muł by dokopać się do kamienia

Z drugiej strony chaty działał Emuś Gosi
Ogród Cioci cz. 3 21:12, 20 cze 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
BASIA8 napisał(a)


Dzięki Basiu Buziak.
Róże zaczynają

Przedogródek pod dębem 21:10, 20 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
różyczki
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:09, 20 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
W między czasie zakwitła róża Parenian Blue


trzeba było wykopać porzeczkę żeby koparka przejechała między donice

Przedogródek pod dębem 21:08, 20 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Parę zdjęć z mojego Przedogródka.
Piwonie:

Takie tam:
Sezon 2017 u Hanusi 20:58, 20 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Niedługo groszek będzie do wzięcia.


i pierwsze lilie ocalałe po pogromie.

Sezon 2017 u Hanusi 20:54, 20 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
i piwonie
Sezon 2017 u Hanusi 20:51, 20 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Dziękuję, Alicjo! Dziś wieczorem, jakby miało padać, nawet grzmoty i czarne chmury na horyzoncie, ale czy co z tego będzie? Na wszelki wypadek ogród podlany, a jutro się zobaczy.

Kwitną moje róże
Kwiaty we włosach 20:46, 20 cze 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Czerwiec gorący, jak nie lejesz wszystko więdnie. Teraz czekamy na deszcz.






W moim małym ogródeczku - Dorota 20:44, 20 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Niektóre róże wypuszczają bardzo długie pędy i kwitną tylko na wierzchołkach. Jeśli taki pęd przygniesz, aby biegł w miarę poziomo, to w każdym miejscu gdzie jest listek wypuści pęd który zakwitnie.
Pęd przygina się tyle, na ile sam pozwala. Ja przysypałam wierzchołek pędu bo był za długi i nie dał się za drabinką wygiąć do góry, a nie chciałam go obcinać. Przysypałam ziemią i jeszcze przygniotłam doniczką z ziemią. Oprócz tego jest przywiązany do drabinki, żeby się nie odkształcił. Mam nadzieję, że tam wypuści korzenie i będzie dodatkowa sadzonka.

To jest zakulkowana róża, chyba 2 strony wcześniej pokazana jest ta róża zimą jak wygląda przygięty pęd bez liści.




I ja tak zrobiłem wiosną z jedną z róż. Teraz jednak rosną wokół niej inne rośliny i nie dostrzegam efektu. Jednak kwiatów jest więcej niż w ubiegłym roku. I to chyba jest efekt mojego "kulkowania". Zobaczę jesienią po opadnięciu liści.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:40, 20 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
W tygodniu ratowaliśmy rośliny z dolnych łąk

wytarganie ich spod mułu nie było łatwe bo łopata trzeszczała aż

tu widać jak zamuliło budleje, trzymam ją nad samą bryłą korzeniową

może któreś przetrwają, choć po tym wykopaniu jeszcze gorzej wyglądają bo omdlały, ale wyjścia nie było...



Sylwia!!! Przerażające, jak będziesz chciała liliowce to będę kopać swoje starsze bardziej rozrośnięte- mix kolorów mam.
Budlei też szkoda. Może tylko tym Cię pocieszę że moja po przesadzeniu wiosennym niedawno dopiero ledwo się pozbierała a ciągle patrzyłam na suche patyki- rewelacji też nie będę miała bo doszły upały.
Działka prawie w Borach Tucholskich 20:38, 20 cze 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
jak one przetrwały ten żar ???




...................................................................róża pnąca różowa(opis na kartce) w mojej ulubionej szklaneczce (oczywiście do wh....)


parkowa NN





W ogródku emerytki 20:35, 20 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Do góry
Grażynko, wyciągam jedno z Twoich zdjęć wcześniejszych- co to za limonkowa roślina na środku? wygląda na iglaka jakiegoś, nawet cisa? ale nie wiem, bo gałązek dobrze nie widzę... ale bardzo mi się podoba. W ogóle masz tyle nieznanych mi roślin, że zawsze z przyjemnośćią się dowiaduję nowych nazw.

Bardzo fajnie wygląda tez ustawienie z cegłami i rojnik na pieńku.

A balia- marzenie, gratuluję udanych łowów!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies