Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ptasi gaj 10:53, 10 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4764
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)




Danusia nie wiem czy Camperdiwnii, ale zaglądałam w necie to taki sam. Kupowany gdzieś w 2016 roku to drzewo eMa ja bym go nie kupiła. Jak był kupiony bardzo powoli rósł właściwie stał w miejscu nieregularnie rósł.
Tak wyglądał w 2018 roku lewa, prawa 2019



Nie mam fotek z zeszłego roku. Nie przepadam specjalnie za nim. Dla mnie brzydko się przebarwia jesienią szaroni buro. Obok rośnie wiśnia kiku ta w pięknych kolorach a wiąz bury. A le cóż czego się nie robi dla spokoju.

Odnośnie jęczmienia napisałam wcześniej zrób sobie fotkę. Będziesz miała, a może gdzieś sieją na wsi jęczmień to w żniwa zerwij na polu trochę słomy. Zrób sobie wiązki taka jakbyś miała na podpałkę i możesz wrzucać do oczka co 1-1,5 mca.

Tak to jest też mam problemy z córką, ale jakoś daje radę.




Ela dziękuję za zdjęcia wiąza. Mnie się podoba
Nie zwracam szczególnej uwagi na przebarwienia drzew liściastych jesienią ponieważ przez cały rok mam kolorowe iglaki

U mnie na polach widzę dużo jęczmienia, więc jak dojrzeje przygotuję sobie kilka wiązek słomy
Ogrodowe wariacje 10:48, 10 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13842
Do góry
Wiaan napisał(a)
Zabieram się za placyk i dopiero jak poustawiam rośliny to będę wiedziała czy to jest to doniczki znikną, bo jak przyjdzie pergola brązowa to nie będą pasowały, a malowanie pergoli na szaro mija się z celem bo mur szary zresztą na budynku też mam deskę brązową. Katalpy już widać, a będę za chwilę dużo większe. Wybieram się zobaczyć klony i pewnie tam przepadnę jestem nimi zauroczona

https://dom.wp.pl/triki-dzieki-ktorym-ogrod-wypieknieje-w-kilka-chwil-6098152293163649g/2

https://konwalia7.files.wordpress.com/2013/07/img_9362edited.jpg






ściankę z drewna u Basi KRK pewno widziałaś?
Znowu na wsi 10:47, 10 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14173
Do góry
Witaj Elu, miło że do mnie zajrzałaś, nawet cofnęłaś się w czasie. Wrzosy i wrzośce już mi się znudziły ale u mnie kwaśnawa ziemia więc z konieczności są. I dobrze sobie radzą. Wolę wrzośce, wymagają mniej roboty.
Moje ciemierniki już przekwitają, zostawiam je w spokoju bo mi ich przemijająca uroda nie przeszkadza. No chyba że będzie klęska urodzaju w postaci srylionów siewek. Może swoich też nie tnij?

Zostawiam dla ciebie spory bukiet kwitnącego Palibina. Pachnie upojnie .

W moim małym ogródeczku - Dorota 10:38, 10 cze 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
mirkaka napisał(a)
Altana z obejściem wygląda pięknie.
Masz tam zawieszone firanki, może jak je zaciągniesz to komary nie wejdą do środka?
U mnie na tarasie patelnia, komarów nie ma ale trudno się siedzi bo upał straszny, parasol zacienia ale dużo to nie daje.
Piwonia taka jak u mnie, tylko Ty masz lepiej uchwycony jej kolor
Odpisałam w sprawie orlików, chciałabym te najwyższe
Co chciałabyś w zamian z mojego ogrodu? Pisz, to ukopię i wyślę
Wczoraj zaciągnęłam firany w altanie - dało się posiedzieć. One są do samego dołu, ale te bardziej zdeterminowane komary znajdują sobie wejście górą. Tam już nie jest tak szczelnie.
Piwonie majówki bardzo lubię, u mnie już bez płatków.

Zaczynają moje różyczki






Ogrodowe wariacje 10:34, 10 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 6323
Do góry
Zabieram się za placyk i dopiero jak poustawiam rośliny to będę wiedziała czy to jest to doniczki znikną, bo jak przyjdzie pergola brązowa to nie będą pasowały, a malowanie pergoli na szaro mija się z celem bo mur szary zresztą na budynku też mam deskę brązową. Katalpy już widać, a będę za chwilę dużo większe. Wybieram się zobaczyć klony i pewnie tam przepadnę jestem nimi zauroczona

https://dom.wp.pl/triki-dzieki-ktorym-ogrod-wypieknieje-w-kilka-chwil-6098152293163649g/2

https://konwalia7.files.wordpress.com/2013/07/img_9362edited.jpg




Małymi krokami-Ogród Wioli 10:33, 10 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Zakwitły ostatnie czosnki






Zaczyna kwitnąć wyhodowana z nasion w zeszłym roku Knautia, ale się cieszę


Bodziszki Rozanne też zaczynają...

Zielonym do góry... 10:32, 10 cze 2021


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry


mały Ogrodnik rośnie Grzesia chyba jeszcze nie przedstawialem

Znowu na wsi 10:31, 10 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14173
Do góry
Ewa, na początku wydaje się że wystarczy taras zwłaszcza jak odpowiednich rozmiarów. A potem chciałoby się przysiąść tu i ówdzie, więc szuka się pomysłu. Albo okoliczności same tworzą takie miejsca. U mnie jeszcze łysawo ale większość miejsca pod sosną już zajęta. Czekam na rozrośnięcie. Posadziłam epimedium - sadzonki z mojej kępy, bardzo dobrze się rozmnaża. Nawet mikrosadzonki które wydawałoby się że nic z nich nie będzie. Przeflancowałam też derenia kanadyjskiego - temu idzie bardzo opornie ale nadzieja jest. Bez większych problemów radzi sobie bodziszek korzeniasty i ułudka.



Przesadziłam też tutaj ze złych warunków hortensję Diamant Rouge, na razie wygląda nieźle.

Zielonym do góry... 10:27, 10 cze 2021


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
clematisy...cale dwa

Zielonym do góry... 10:26, 10 cze 2021


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
cos tu musze dosadzić w środku bo wypadlo..


prezenty od Muszkieterek posadzone tak na przechowanie zrobily faja rabatę

Zielonym do góry... 10:24, 10 cze 2021


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
troche więcej juz irysów...spodobały mi sie w tym roku..

Osiedlowy ogródek 10:15, 10 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry




Osiedlowy ogródek 10:14, 10 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Dostałam przepiękny okaz klona palmowego
Andrzej, bardzo bardzo dziękuję

Mam zagwozdkę jak go pięknie wyeksponować
Na razie wokół klona jest to co było wcześniej posadzone i już widzę, że będą tetrisy.
Teraz wyglada jakby rabata pod świerkiem i ta pod klonem były z innej bajki.
Chciałabym je połączyć, żeby wszystko razem grało.

Żywopłot z ligustra po prawej stronie będzie przycięty więc może to też poprawi odbiór.

Zdjęcia robocze, trawnika jeszcze nie ma, będzie po zrobieniu rabaty.
Trzeba wytężać wzrok







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies