Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Bylinowa łąka 00:07, 31 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Paprotnik szczecinkozębny, Nerecznica samcza Dryopteris filix-mas Crispa Cristata i 3 szt. pióropusznika wschodniego. Tłem jest jasnota plamista.



Kolekcja powiększyła się o paprotnika zbrojnego, wsadzonego "na dziko". Mam nadzieję, że da radę.



Dokupiłam jeszcze 2 miodunki plamiste (na razie zadołowane w doniczkach). Będą czekać aż przeniosę te funkie, które mi do rabaty cienistej nie pasują kolorystycznie.

Ogród z koniczynką 00:04, 31 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
okienko dostało okiennice...
Ogród z koniczynką 00:03, 31 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Ogród z koniczynką 00:01, 31 maj 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Kilka fotek z ostatniego tygodnia...
Do raju daleko - u Ewy 00:00, 31 maj 2021


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Ewa777 napisał(a)

Krasawica Moskwy

[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/221/2218320/original.jpg[/img]



Ewuś wydaje mi się że to inny lilak- nie Krasawica chyba że aparat przekłamuje kolory. Krasawica ma taki brudny róż najpierw a później nawet w złamaną różem biel przechodzi.
Moja Krasawica tak wygląda- tylko zbyt małe zdjęcie i nie bardzo widać. Mam 2 Krasawice z dwóch różnych źródeł i sa takie same


Bardzo Wam współczuję tej wizyty dzików, ja bym sie ich bała. Buziaki
Bylinowa łąka 23:57, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Paprocie

Wietlica samicza



Pióropusznik strusi. (chyba)


Paprotka zwyczajna.


Długosz królewski.

Bylinowa łąka 23:50, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Orliki też pokazują kolory, ale do pełnego rozkwitu im daleko. U mnie wszystkie są z siewu.


Bylinowa łąka 23:47, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Rodgersja pierzasta będzie kwitła po raz pierwszy. Irysy syberyjskie jeszcze, ale kolorek pokazują.



Rodgersja tarczolistna świeci jasną zielenią z daleka.




Niektóre śmiałki darniowe są takie ładne w tym momencie.




Bylinowa łąka 23:42, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Odętka wirginijska i dzielżan w tej fazie są dla mnie nie do rozróżnienia.



Wieczornik damski też czeka na słońce.



Z sianych w zeszłym roku fenkułów ostały się trzy. Ten jest najokazalszy. Przetacznikowiec syberyjski ruszył szybko w górę i co ważniejsze nie widzę na nim ślimaków.



Bylinowa łąka 23:36, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Wiązówka bulwkowa dobrze rośnie i nawet się rozsiewa.



Zakwitły kolejne iryski. Tylko elewacja malowania się nie może doczekać.



Wychodzi sadziec Baby Joe od Małej Mi A sadziec purpurowy jest objadany co roku przez ślimaki. Dopiero jak wystrzeli do góry, to jest ich mniej. I tak jest w tym momencie 2 razy większy od tego na zdjęciach.



Zaczynają chabry i ostrogowce.



Bylinowa łąka 23:25, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
W pełni rozkwitł biały bez, powojnik montana również.



Montana jest za dereniami (niestety żółtymi), a nie chcę już ich ruszać. Powojnik musi mieć dołożoną jeszcze jedną kratkę, a potem niech śmiga po gałęziach.



Na rabatkach dalej królują niezapominajki.

Bylinowa łąka 23:20, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Ostatnio była mowa o różach, to są te sadzone jesienią zeszłego roku. Widać, że jeszcze wszystko mało rozrośnięte. Wczoraj z tyłu dosadziłam rudbekię dwubarwną, z boku dzielżany 3 szt. a każdy inny i dwie świeżo kupione szałwie okręgowe. Mam nadzieję, że ślimaki jej nie zjedzą.


To są okrywowe Fortuna, już drugi rok tu rosną. Uważam, że całkiem ładnie się zagęściły. Natomiast zawilce japońskie mają cudowną moc odrastania z najmniejszego korzonka, już dwa razy wszystko stąd wysadzałam i znowu są. Nie protestowałabym, ale pożarłyby mi róże, a dodatkowo nie wiem skąd pomiędzy różami wyrosły 2 piwonie. Znowu czeka mnie przesadzanie.



Za bodziszkiem Blauwunder 08, też wydaje mi się, że ładne są. Bodziszki tylko muszę podeprzeć, żeby się na nich nie kładły.



Tu rosną jeszcze 3 krzaczki okrywowych Maraton, ale nie widać ich w tych margerytkiach, które powoli szykują się do kwitnienie.

Ogród Basi i Romka 23:00, 30 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
Basieksp napisał(a)




Ale bujnie tutaj masz, super

A pomidory to już potwory
Do raju daleko - u Ewy 22:59, 30 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry




Do raju daleko - u Ewy 22:57, 30 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry






Do raju daleko - u Ewy 22:55, 30 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
Hortensje w donicach maja już pąki kwiatowe





Ogród bez reguł 22:54, 30 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Spokojnej nocy

Do raju daleko - u Ewy 22:54, 30 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
Rododendrony



i azalie





Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 22:51, 30 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Kasya napisał(a)

Żagwin
Aż poszłam sprawdzić... aparat przekłamał kolor
Chyba przez światło
Telefonem bardziej naturalny kolor


Ale ładny ten obrazek, idę poczytać o tym żagwinie bo nie znam.
Do raju daleko - u Ewy 22:51, 30 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
Zawilce







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies