Dzień dobry!
Chciałam zapytać czy dobrze będzie wyglądać rabata z białymi i różowymi różami, a jako wyższe piętro Marikeny na pniu lub trzmielina? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Bardzo proszę o podpowiedź. Na rabacie będą również stożki bukszpanowe, stipa, lawenda, byliny (szałwia, bodziszki). Coś co zakryje dół róż. A może coś innego zamiast Marikenów? Nie może to być nic wysokiego i silnie ukorzenionego bo na brzegu rabaty przebiega rura wodociągowa. Rabata ma 1,6 m szerokości. A może nic wyższego nie sadzić?
Jeszcze pozostało takerem przybić folię od środka i ją dociąć.
Donice będą stały na tarasie po dwóch stronach przy ścianach jak już powstanie elewacja.
Tak myślę, że w samym rogu można byłoby posadzić derenia elegantissima lub siberica ( czym się różnią??. Dobry pomysł? Dorzucę tam jeszcze graba ( jemu chyba nie przeszkadza nadmiar wody wiosna czy po deszczu?
Tam gdzie myślę o posadzeniu derenia jest jakieś 2,5 m szerokości.
Tam obok graba fastigiata i może bliżej podjazdu też fastigiata ? Bo do owocowych tam trudny dostęp mógłby byc